dnes je 19.09.2019 a svátek má Zita

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Přidat na Seznam.cz
Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Z newyorského týdne módy se přesouváme na ten londýnský, jelikož se uvnitř hlubokého podzemního krytu pod stanicí King's Cross konala očekávaná přehlídka módního domu Alexa Chung. Kolem mola se rozprostíraly mechy, lišejníky, rákosí a tráva, která pokrývala taktéž sloupy. Kolekce propojila elegantní futurismus osmdesátých let s jemnějšími prériovými doteky à la Příběh služebnice. Není pochyb o tom, že právě osmdesátá léta, zvláště rok 1983, tedy rok jejího narození, Alexu inspiroval nejvíce.

Ačkoliv se jedná o teprve druhou přehlídku Alexy Chung na London Fashion Week, slaví veliký úspěch.Mám pocit, jako kdybych zestárla tak o tisíc let během posledních šesti měsíců,” prozradila Alexa v zákulisí. Dominantou přehlídky se staly jemné kabátky, sametové župany, barevné svetry, džínovina a šaty inspirované 40. lety s vycpanými rameny, které značily ženskou sílu. Feminita totiž hrála v nejnovější kolekci tu nejpodstatnější roli. „Rozšiřují zásoby jídla a zjišťují, jak být soběstačné,” vysvětlovala Alexa, když mluvila o apokalyptické komunitě kalifornských žen, které se shromažďují v podzemních bunkrech po jaderném útoku.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXA CHUNG MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY READY-TO-WEAR 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Victoria Beckham

Kolekce Victorie Beckham hýřila zářivými barvami za doprovodu tančících volánů

Victoria Beckham předvedla na londýnském fashion weeku svěží jarní kolekci inspirovanou sedmdesátými lety určenou pro vyrovnané, reálné a svobodné ženy.

Celý článek

Carolina Herrera pro jaro 2020 navrací batiku i nesmrtelnou květenu

Newyorský týden módy přinesl nádhernou jarní a letní kolekci Carolina Herrera 2020 od návrháře Wese Gordona. A opět to bylo o překonávání pomyslné laťky trendů jara a léta.

Celý článek

Tommy Hilfiger a Zendaya proměnili harlemské divadlo v sedmdesátkovou párty

New York Fashion Week má za sebou žhavou novinku. Na vytvoření úžasné přehlídky v harlemském divadle došlo k unikátnímu spojení dvou designérů - Tommyho Hilfigera a Zendaya. Výsledek? Jedna velká párty, na které nechyběly ani sestry Hadid.

Celý článek

Ralph Lauren přenesl newyorský týden módy na večírek Velkého Gatsbyho

Jaké by to asi bylo zajít na jeden z legendárních večírků pana Gatsbyho? Tak to si vyzkoušeli účastníci letošního newyorského týdne módy. Návrhář Ralph Lauren překvapil strhující show i nádhernou podzimní kolekcí 2019 .

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce od H&M objevuje retro v moderním chaosu New Yorku

Retro v moderním stylu? H&M říká ano. V podzimně zbarvených ulicích New Yorku nafotili nádhernou magickou kolekci. V hlavní roli modelka Adut Achet a fotograf Christian MacDonald.

Celý článek
Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Kolekce Vandy Jandy připomínala svěží vánek proudící skrz francouzskou Riviéru

Jemné prvky, vzdušné materiály, originální kresby, ale také kostýmky tvořily dokonalou souhru krásy opravdových žen. Takovou kolekci představila slovenská návrhářka Vanda Janda na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Připomeňte si největší instagramové trendy tohoto léta

Instagram patří k nejoblíbenějším mobilním aplikacím. Módní značky i influenceři předvádějí svůj obsah právě na této digitální platformě a představují nejnovější trendy. Ovlivnil i vás nějaký aktuální trend natolik, že jste si ho musela pořídit? 

Celý článek

Plisované sukně jsou MUST HAVE letošního roku

Ve velkém stylu se vrací na přední módní příčky plisované šaty a sukně. Úchvatné, originální, ručně skládané kousky si zamilujete jedna báseň.

Celý článek