dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Přidat na Seznam.cz
Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Z newyorského týdne módy se přesouváme na ten londýnský, jelikož se uvnitř hlubokého podzemního krytu pod stanicí King's Cross konala očekávaná přehlídka módního domu Alexa Chung. Kolem mola se rozprostíraly mechy, lišejníky, rákosí a tráva, která pokrývala taktéž sloupy. Kolekce propojila elegantní futurismus osmdesátých let s jemnějšími prériovými doteky à la Příběh služebnice. Není pochyb o tom, že právě osmdesátá léta, zvláště rok 1983, tedy rok jejího narození, Alexu inspiroval nejvíce.

Ačkoliv se jedná o teprve druhou přehlídku Alexy Chung na London Fashion Week, slaví veliký úspěch.Mám pocit, jako kdybych zestárla tak o tisíc let během posledních šesti měsíců,” prozradila Alexa v zákulisí. Dominantou přehlídky se staly jemné kabátky, sametové župany, barevné svetry, džínovina a šaty inspirované 40. lety s vycpanými rameny, které značily ženskou sílu. Feminita totiž hrála v nejnovější kolekci tu nejpodstatnější roli. „Rozšiřují zásoby jídla a zjišťují, jak být soběstačné,” vysvětlovala Alexa, když mluvila o apokalyptické komunitě kalifornských žen, které se shromažďují v podzemních bunkrech po jaderném útoku.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXA CHUNG MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY READY-TO-WEAR 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Anna Ewers září v nejnovější kampani značky Zimmermann. Kromě elegantně-kouzelné módy představuje i krásy Řecka

Německá modelka zachycená s pozadím moře a přístavem plných lodí vyhlíží nejenom elegantní módu značky Zimmermann, ale také krásy řeckého ostrova Hydra.

Celý článek

Návrhářské trio Erdem, Emilia Wickstead a Roksanda omráčilo fanoušky londýnského týdne módy

Londýnský týden módy se nachýlil ke svému konci a nám nezbývá nic jiného, než rekapitulovat rozmanitost, která se opakovaně díky britské originalitě dostává rok co rok do našeho zorného pole. Dnes se společně podíváme na to nejzajímavější, co LFW módním nadšencům v posledních hodinách nabídl.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek