dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Přidat na Seznam.cz
Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Z newyorského týdne módy se přesouváme na ten londýnský, jelikož se uvnitř hlubokého podzemního krytu pod stanicí King's Cross konala očekávaná přehlídka módního domu Alexa Chung. Kolem mola se rozprostíraly mechy, lišejníky, rákosí a tráva, která pokrývala taktéž sloupy. Kolekce propojila elegantní futurismus osmdesátých let s jemnějšími prériovými doteky à la Příběh služebnice. Není pochyb o tom, že právě osmdesátá léta, zvláště rok 1983, tedy rok jejího narození, Alexu inspiroval nejvíce.

Ačkoliv se jedná o teprve druhou přehlídku Alexy Chung na London Fashion Week, slaví veliký úspěch.Mám pocit, jako kdybych zestárla tak o tisíc let během posledních šesti měsíců,” prozradila Alexa v zákulisí. Dominantou přehlídky se staly jemné kabátky, sametové župany, barevné svetry, džínovina a šaty inspirované 40. lety s vycpanými rameny, které značily ženskou sílu. Feminita totiž hrála v nejnovější kolekci tu nejpodstatnější roli. „Rozšiřují zásoby jídla a zjišťují, jak být soběstačné,” vysvětlovala Alexa, když mluvila o apokalyptické komunitě kalifornských žen, které se shromažďují v podzemních bunkrech po jaderném útoku.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXA CHUNG MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY READY-TO-WEAR 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek

Nejlepší street style outfity z australského týdne módy

V polovině května 2019 probíhal v australském městě Sydney týden módy. Ulice města se rázem proměnily v hotovou promenádu. Jedno je z fotografií patrné: Australané se rozhodně nebojí experimentovat ale také vsadit na osvědčenou klasiku.

Celý článek

Miuccia Prada přinesla do nové Resort kolekce praktickou lehkost

Chanel představil novou kolekci v Paříži, Dior v Marrákeši a Miuccia Prada si zvolila New York. Jak vypadala a co nového ukázala její nejnovější resort přehlídka?

Celý článek

Celebrity na červeném koberci při zahájení MET Gala výstavy splnily tématický večer na jedničku!

Náročné téma MET Gala pro otevření prestižní výstavy pro rok 2019 bylo módní nadsázka, záměrný nevkus a ironie. Jak se celebrity oblékly, kdo vynikal nejvíce a jaké šaty byly nejúspěšnější?

Celý článek

Bláznivé léto s Temperley London a šaty jako pro královnu Viktorii

Když Alice Temperley zakládala jako čerstvá absolventka britské královské umělecké školy svou první značku, asi netušila, že se její výtvory stanou symbolem největšího luxusu v Británii. Pojďte se s námi podívat na nejnovější kolekce značky Temperley London.

Celý článek

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek