dnes je 26.01.2021 a svátek má Zora

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Přidat na Seznam.cz
Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Z newyorského týdne módy se přesouváme na ten londýnský, jelikož se uvnitř hlubokého podzemního krytu pod stanicí King's Cross konala očekávaná přehlídka módního domu Alexa Chung. Kolem mola se rozprostíraly mechy, lišejníky, rákosí a tráva, která pokrývala taktéž sloupy. Kolekce propojila elegantní futurismus osmdesátých let s jemnějšími prériovými doteky à la Příběh služebnice. Není pochyb o tom, že právě osmdesátá léta, zvláště rok 1983, tedy rok jejího narození, Alexu inspiroval nejvíce.

Ačkoliv se jedná o teprve druhou přehlídku Alexy Chung na London Fashion Week, slaví veliký úspěch.Mám pocit, jako kdybych zestárla tak o tisíc let během posledních šesti měsíců,” prozradila Alexa v zákulisí. Dominantou přehlídky se staly jemné kabátky, sametové župany, barevné svetry, džínovina a šaty inspirované 40. lety s vycpanými rameny, které značily ženskou sílu. Feminita totiž hrála v nejnovější kolekci tu nejpodstatnější roli. „Rozšiřují zásoby jídla a zjišťují, jak být soběstačné,” vysvětlovala Alexa, když mluvila o apokalyptické komunitě kalifornských žen, které se shromažďují v podzemních bunkrech po jaderném útoku.

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
ALEXA CHUNG MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY READY-TO-WEAR 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Emilia Wickstead, dvorní návrhářka vévodkyně Kate, a její nová ready-to-wear kolekce

Žena, která na významné události obléká nejen krásnou Catherine, vévodkyni z Cambridge, ale i Melanii Trump nebo Samanthu Cameronovou, na londýnském fashion weeku představila novou kolekci podzim/zima. Podívejte se na elegantní a sofistikované modely návrhářky Emilie Wickstead!

Celý článek

Giorgio Armani projevil soucit a solidaritu vůči Číně na přehlídce bez diváků

Závěr přehlídky Giorgio Armani podzimní kolekce 2020 byla více než dojemná. Návrhář, který nadále dokazuje důležitost módy pro společnost, projevil solidaritu s Čínou, kterou sužuje prozatím neléčitelný coronavirus.

Celý článek

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek