dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

V šatníku budoucí viceprezidentky Spojených států Kamaly Harrisové

Přidat na Seznam.cz
V USA je již dávno dobojováno. Prezidentské volby mají svého vítěze a tento výsledek podle expertů nic již nezmění. Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joa Bidena, viceprezidentkou pak byla zvolena Kamala Harrisová. Seznamte se s námi s šatníkem první ženy viceprezidentky Spojených států amerických.

Zdroj: Buzzfeed.com

První žena

Kamala Harrisová je velmi zajímavou osobností. V americké politice není žádným nováčkem. V roce 2017 byla zvolena senátorkou. Letos ji čekal mnohem větší úspěch. Byla zvolena viceprezidentkou Spojených států amerických. Je první ženou v historii USA, která stanula na tomto postu. Možná i to byl důvod, proč američtí voliči upřednostnili demokratický proud před republikánským.

Zdroj: NYTimes

Milovnice Converse

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová je poměrně liberální, a to se nedá říci pouze o jejích názorech, ale platí to i v případě jejího šatníku. Během kampaně, která pro ni byla jistě velmi náročná a vyčerpávající, dokázala balancovat na hraně elegance a pohodlí. Například její outfit na kampani v Las Vegas naprosto odporoval všem tradičním zásadám o oblékání žen - političek. Outfit sice doprovází klasická elegance, ale i ta začíná a zároveň končí klasickými "converskami" Chuck Taylor.

Zdroj: Getty Images, © Joe Buglewicz

Přednost dává platformě

Pokud si myslíte, že obuv viceprezidentky Kamaly Harrisové je pouze součást kampaně, jak zaujmout mladší generaci, jste na omylu. V nejednom rozhovoru označila budoucí viceprezidentka značku Chuck Taylor jako jednoho ze svých osobních favoritů, dokonce oznámila, že je vlastníkem celé kolekce těchto bot - kožených, bílých, bez tkaniček, s tkaničkami, na léto, na zimu i na platformě. To vše v kombinacích s jednobarevnou blůzkou, sáčkem a plátěnými kalhotami znamená prakticky celý šatník, který Kamala Harrisová během kampaně vystřídala. To ale neznamená, že by Kamala Harrisová nedokázala oslnit svou elegancí. V tomto stylu je milovnicí stejnobarevných kostýmků a lodiček na platformě.

Zdroj: Buzzfeed.com

Netradičně a liberálně

V oblékání Kamaly Harrisové je ale i určitá message, která byla zřejmá při kampani na Floridě, kde si Harrisová obula své nejoblíbenější bílé converse, které ozdobila odznáčky s různými politickými hesly. A to koneckonců vypovídá vše o stylu Kamaly Harrisové. Svým oblékáním vznáší určité vyjádření. Uvědomuje si, že oblečení je velmi důležitou součástí politického charismatu. Může zvýšit sebevědomí a ovlivňuje první pohled našeho okolí. Kamala Harrisová ctí svým oblékáním určitou kulturu, kterou vyžaduje i americká politika, ale přesto nezůstává konzervativní a dokáže překvapit.

Zdroj: Buzzfeed.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI USA AMERICKÉ VOLBY VOLBY USA KAMALA HARRIS

Související články

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek