dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

Přidat na Seznam.cz
I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

foto: se svolením VALENTINO

Každý model byl zosobněním uměleckého díla s dokonalými detaily, které tvořily celkový efekt z prezentace přehlídky. Kreativní ředitel značky Pierpaolo Piccioli přizval do ateliéru skupinu malířů, kteří na kolekci spolupracovali a vytvořili experimentální projekt s názvem Valentino Des Ateliers.

 „Pierpaolo Piccioli spoléhal na alchymistický proces práce v ateliéru, a tedy na ruce dalších tvůrců,“ uvádí oficiální tisková zpráva značky. Vznikal tak pomalý proces tvorby, barevné vrstvení, různé znaky i pozadí, vše plné uměleckých gest, které se odráží na šatech samotných. I když Piccioli nevěří v to, že móda může být definována jako umění, vzal si k srdci myšlenku, že couture kolekce by měla být konečným vyjádřením fantazie a kreativity. To bylo také impulsem k výběru místa celé show, tedy Benátek, které jsou srdcem umění, divadla, hudby, architektury a všeho, co s kreativitou souvisí.

foto: se svolením VALENTINO

La Biennale di Venezia na Gaggiandre v Arsenale poskytla krásnou a nepřekonatelnou kulisu pro módní show. Z technických důvodů premiéra přehlídky zmeškala oficiální termín couture kalendáře, ale značka Valentino čas navíc moudře využila. Tato kolekce prostě potřebovala svůj čas.

To, co upoutalo zrak na první dobrou byly barvy, se kterými si tentokrát Piccioli opravdu vyhrál. Kombinace odstínů i textur byly do posledního detailu perfektně promyšlené. Přehlídka splňovala nejenom požadavky haute couture, ale vlastně dopřála i mnohé navíc.

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

foto: se svolením VALENTINO

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA VALENTINO HAUTE COUTURE PODZIM 2021

Související články

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

Celý článek