dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

Přidat na Seznam.cz
RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

foto: se svolením Perwoll a Vanda Janda

Kolekce plná krásných materiálů včetně ručně vyšívané krajky přinesla potěchu oka nejenom klasickým princeznám, ale také pravým dámám a tělem i duší uvolněným skejťačkám. V této kolekci si zkrátka každá žena najde kousek sebe.

Z větší části velmi klasické a líbivé střihy v odstníech černé a růžové, z té menší pak perfektní detaily v podobě mašlí, šátků ve vlasech, peříček i vrstvení přinesly dokonalý zážitek spojený s perfektně připravenou hudbou i osvětlením. Tohle je přesně ten pocit, který si z Mercedes-Benz Prague fashion weeku chcete odnést.

Kromě přehlídky si návrhářka Vanda Janda připravila i stylový foto koutek, pop-up a také Perwoll Talks, kde si užila povídání s hosty módního týdne ohledně RethinkFashion přístupu. Základní myšlenka tkví v prodloužení životnosti oblečení tím, že jej budete šetrně prát a pomůžete tak zachovat barvy i vlákna na oblečení po delší čas, jako by byly nové.

foto: se svolením MBPFW

„Když si koupím výjimečný kousek do šatníku, který nějak vystihuje mou osobnost, mluví sám za sebe a musela jsem do něj investovat, sama cítím, že mám tendenci se k němu chovat šetrněji a víc si ho vážit. A tak by to podle mě mělo být s co nejvíce oděvy, které ve skříni máme,“ prozradila návrhářka ještě před přehlídkou v rozhovoru pro časopis Harper’s Bazaar.

Podtrženo, sečteno opět jsme se mohli těšit z kolekce mladé česko-slovenské návrhářky Vandy Jandy, která pozitivně vnímá navracející se kousky z jiných dekád, což i nás upřímně baví.

Na celou kolekci mrkněte tady v galerii.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI VANDA JANDA MBPFW 2023 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2023 PERWOLL

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Módní svět, který plní sny na zakázku, najdete u návrhářky Julie Haynaliy

Módní návrhářka Julia Haynaliy toužila být součástí módního světa už odmalička. Její sen se nakonec vyplnil a po vystudování prestižní moskevské akademie Metrics si v České republice založila vlastní oděvní ateliér.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek