dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Vánoční strom lásky v Londýně od Diane Von Furstenberg je hotovým uměleckým dílem!

Přidat na Seznam.cz
Krásná myšlenka a poselství ve vánočním stromečku od slavné návrhářky je skleněnou pastvou pro oči. Co ji ke stromu lásky inspirovalo?

Londýnská Mayfair a hotel Claridge

Populární a velmi šik hotel Claridge v moderní Mayfair části Londýna je každým rokem domovem pro výjimečný vánoční strom. V minulosti se na návrhu nejsilnějšího symbolu Vánoc podílel i Dior, Lanvin nebo Karl Lagerfeld. Tento rok si trendový hotel vybral americkou návrhářku Diane Von Furstenberg. Diane spolupracovala s duem designerem Stefanem Beckman a umělcem Konstantinem Kakanias. Návrhářka vymyslela téma strom lásky, pod kterým se cítí bezpečně muži, ženy i děti.

Skryté symboly

8 000 ručně malovaných skleněných lístků, 150 ručně foukaných stříbrných srdcí a 6 skleněných zvířat pod stromem: sova je moudrost, holubice je mír, páv je krásou, jelen pro jemnost, kůň pro pohyb a myš je zvědavost. Skleněný strom a jeho modrá záře prostupují celou vstupní halou hotelu. Na stropě nad stromem se promítají všechny symboly znamení zvěrokruhu. Mírumilovná atmosféra tak prostupuje celý prostor a lidé žasnou při pohledu na krásný strom lásky. 

Láska ke všem stromům

Sama návrhářka miluje stromy a kdyby se měla znovu narodit, tak by chtěla jedním být. Podle ní je strom domovem pro ptactvo, jeho stín chrání děti a milencům slouží jako úkryt nebo přístřešek. Ve výsledku vzniklo něco krásného až magického, honosného a slavnostního. Vánoční strom, který je poselstvím energie, lásky, osvícenství, života a síly čeká, aby potěšil návštěvníky hotelu.

vogue.com, elledecor.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DIANE VON FURSTENBERG VÁNOČNÍ STROM LONDÝN MAYFAIR CLARIDGE HOTEL VÁNOCE 2018

Související články

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek

Herečka Kristin Davis ze Sexu ve městě prodává dům za 85 miliónů korun

Známá herečka prodává svůj kalifornský dům v Brentwoodu. Vyhlášená adresa slavných amerických celebrit přijde na desítky miliónů. Jak vypadá luxusní interiér známé herečky, který je obklopen přírodou?

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Nadčasové a udržitelné obaly oblečení, kosmetiky a doplňků jsou trendem i nutností

Ekologické, nadčasové, odolné a šetrné k naší planetě jsou nové technologicky vyspělé obaly, které pronikají i do světa módy. Plastům ničících planetu, především oceány, pomalu odzvonilo. Co je nahradí?

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Móda na cestách v Toskánsku - den druhý

Po více jak jedenácti hodinovém spánku jsme se probudili do větrného a zamračeného rána. Dalším problémem byla i nefunkční wifi, což mělo na svědomí nepříznivé počasí. 

Celý článek