dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Vánoční strom lásky v Londýně od Diane Von Furstenberg je hotovým uměleckým dílem!

Krásná myšlenka a poselství ve vánočním stromečku od slavné návrhářky je skleněnou pastvou pro oči. Co ji ke stromu lásky inspirovalo?

Londýnská Mayfair a hotel Claridge

Populární a velmi šik hotel Claridge v moderní Mayfair části Londýna je každým rokem domovem pro výjimečný vánoční strom. V minulosti se na návrhu nejsilnějšího symbolu Vánoc podílel i Dior, Lanvin nebo Karl Lagerfeld. Tento rok si trendový hotel vybral americkou návrhářku Diane Von Furstenberg. Diane spolupracovala s duem designerem Stefanem Beckman a umělcem Konstantinem Kakanias. Návrhářka vymyslela téma strom lásky, pod kterým se cítí bezpečně muži, ženy i děti.

Skryté symboly

8 000 ručně malovaných skleněných lístků, 150 ručně foukaných stříbrných srdcí a 6 skleněných zvířat pod stromem: sova je moudrost, holubice je mír, páv je krásou, jelen pro jemnost, kůň pro pohyb a myš je zvědavost. Skleněný strom a jeho modrá záře prostupují celou vstupní halou hotelu. Na stropě nad stromem se promítají všechny symboly znamení zvěrokruhu. Mírumilovná atmosféra tak prostupuje celý prostor a lidé žasnou při pohledu na krásný strom lásky. 

Láska ke všem stromům

Sama návrhářka miluje stromy a kdyby se měla znovu narodit, tak by chtěla jedním být. Podle ní je strom domovem pro ptactvo, jeho stín chrání děti a milencům slouží jako úkryt nebo přístřešek. Ve výsledku vzniklo něco krásného až magického, honosného a slavnostního. Vánoční strom, který je poselstvím energie, lásky, osvícenství, života a síly čeká, aby potěšil návštěvníky hotelu.

vogue.com, elledecor.com

ZE SPOLEČNOSTI DIANE VON FURSTENBERG VÁNOČNÍ STROM LONDÝN MAYFAIR CLARIDGE HOTEL VÁNOCE 2018

Související články

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Prada se omluvila za nekorektní vzhled černé opičky a stahuje ji z kolekce i prodeje

Italská značka Prada se omluvila za rasistickou klíčenku ve formě černé opičky z kolekce Pradamalia. Stahuje ji též z prodeje.

Celý článek

Fotograf Petr Kozlík vypráví o tom, proč se zamiloval do focení a nestal se lékařem

Co si představíte pod pojmem nekonvenční fotografie? My rozhodně fotky Petra Kozlíka. Ať už se jedná o komerční pojetí, nebo ne. Petr do fotek vnáší pořádný kus sebe samého.

Celý článek

Užijte si Vánoční trhy s Barborou Mottlovou v Drážďanech

Dokonce i v předvánočním shonu, který je plný stresu a deadlinů, máme čas a chuť vyrazit si na výlet za hranice a navštívit vánoční trhy. Ať už do Vídně nebo třeba do stále oblíbenějších Drážďan. V čem jsou ale ty přespolní atraktivnější?

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Kate Middleton dokazuje, že je stylovou ikonou i při cestování

 Tři dokonalé outfity během dvou dnů vynesly Kate na módní špičku popularity. Její styl prošel razantní změnou. Vévodkyni to neskutečně sluší. 

Celý článek

Vánoční trhy v Norimberku, krása zkalená obrovskou návštěvností

Norimberské trhy jsou nejstarší, největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy ve střední Evropě. Naše redakce pro vás nachystala tipy a zajímavosti těchto vánočních trhů, které rozhodně stojí za navštívení.

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek