dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Vědci se shodují, že byste měli spát déle, než si myslíte

Přidat na Seznam.cz
Zatímco se snažíte naspat alespoň něco přes šest hodin a zbytek doháníte kávou, vaše tělo možná potřebuje ještě mnohem více odpočinku, než si dokážete představit. 

Spoustu dospělých se domnívá, že často skloňovaných osm hodin spánku se týká zejména dětí a dospívajících. Opak je ale pravdou. I dospělí lidé by měli spát alespoň osm a více hodin denně. Nová studie, která rozdělila dobrovolníky na tři skupiny, odhalila, že lidé, kteří během testování spali pouze šest hodin, měli tendence k tomu, více usínat během dne. Takoví jedinci jsou sice schopni udržet pozornost, když mají výrazný stimul, ale u nenáročných aktivit začínají pociťovat velkou únavu a usínat. Většinou o tom sami nevědí, protože jsou zvyklí povzbuzovat se hrnky kávy, energetickými nápoji, tyčinkami a kofeinem ve všech různých podobách. Vyjímkou nejsou ani přímo určené doplňky stravy na zvýšení pozornosti, a to jak na přírodní, tak na čistě chemické bázi. 

Jasné ale je, že jejich tělo strádá, je vyčerpané a únava se dál a dál hromadí. To pochopitelně nemá dobrý vliv na žádný organismus. Proto pamatujte na to, že některé večerní úkoly počkají do rána a běžte o něco dříve spát. Postupně si zkuste utvořit návyk na přesnou hodinu a snažte se spát co nejvíce hodin vám to jen vaše denní rutina dovolí. Spánek nám toho dává tolik. Dejme ho i my svému tělu. 

byrdie.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA SPÁNEK SPANÍ ODPOČINEK RELAX

Související články

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek