dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Vedou české nebo zahraniční postavičky?

Přidat na Seznam.cz
Vybíráme-li oblečení pro naše nejmenší, musíme brát v potaz, co momentálně „frčí“. Kdybychom dnes koupili obleček s obrázkem ztracené rybky Nemo, náš capart školkou či školou povinný by neměl radost, protože Nemo se už nenosí. Stejně tak po sezóně má zelený obr Shrek.

Postupně na nás útočí všechna možná zvířátka, pohádkové či scifi postavičky. Nejde vám už z toho hlava kolem? Pokémoni, Superman, Spiderman, ti všichni prošli životy našich chlapců. Děvčátka se zajímala o Barbie a poníky. Příšerky s. r. o. Shrek, Kačeři, Chip a Dale oslovili kluky i holky. Okamžitě s nástupem filmů do kin a seriálů do televize, přijdou výrobci se spoustou věcí, které mají s hlavními hrdiny něco společného. Pulty obchodů zaplaví mikiny, bundy, trička, kšiltovky, pyžama, ale i bačkory a župany. Váš drobek touží skoro po všem, správně zmasírován vydatnou reklamou.

Nedávno byl do kin uveden druhý díl kresleného příběhu Doba ledová. Hlavním a asi všemi oblíbeným hrdinou je veverák, hledající a chránící si žalud. Prochází postupně celým filmem a děti ho milují. Stejně je oblíbený mamut či lenochod. Do obchodů se valí kvanta zboží, které mají děti unosit. Jestli jim nepořídíte alespoň jeden kousek, uvidíte, jak budou smutné a ve třídě se jim budou posmívat. Momentálně můžeme v kinech vidět pohádkový příběh Auta. Sympatická autíčka prožívají svůj příběh a stávají se tak předlohou pro další sérii oblečků, po kterých budou děti toužit.

Ale není škoda, že momentální boj o přízeň dětí vyhrávají zahraniční hrdinové? Co takový Krteček, Maková panenka nebo víla Amálka? Kde je jim konec? Dá pěknou fušku sehnat mikinu s jejich motivem. Krtečka se nám ještě sehnat podaří, ale co zbylé dvě dámy? Pokud se vydáte hledat české postavičky na internet, budete mít větší štěstí než v kamenných obchodech. V second handech na ně můžete narazit, a to jen díky tomu, že menší děti z oblečku vyrostou dřív, než ho stačí zničit. Proto pokud chete dětem dopřát Krtečka, zamiřte tam. Nevím jak vy, ale když vidím oblečení s obrázkem Krtečka nebo jiné české postavičky, vzpomenu si na své dětství a trochu mě zamrzí, že dneska ovládají trh zahraniční hrdinové. Vždyť i naše příběhy mají dětem co nabídnout, nemyslíte?

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ PRO ŽENY BARBIE OBLEČENÍ SUPERMAN SPIDERMAN SHREK CHIP DALE AMÁLKA KRTEČEK MAKOVÁ PANENKA MIKINY BUNDY TRIČKA KŠILTOVKY PYŽAMA BAČKORY ŽUPANY

Související články

Probuďte v sobě bohyni vánoční pohody v županech od Ivety Paulerové

Hledáte ideální dárek pro sebe i své blízké, který přinese do vašeho domu sváteční pohodu i vášeň. Návrhářka Iveta Paulerová vyřešila vaše vánoční dilema. Podívejte se na její novou kolekci extra pohodlných župánků a svátky mohou začít než přijde Ježíšek.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

Podzimní čistka oblečení

Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Nejhorší módní přešlapy

Řekli jsme si o tom, jaké oblečení nám nejvíce sluší a že skrze módu také ukazujeme svoji osobnost. Jak to je, když někdo přestřelí? Na to se můžete podívat v dnešním článku.

Celý článek