dnes je 16.01.2022 a svátek má Ctirad

Victoria Beckham začala revoluci v sukních, v Londýně ji byla podpořit celá rodina

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Victoria Beckham spustila ve své podzimní kolekci novinku. Na londýnském týdnu módy představila show nabitou sukněmi nad kolena s barevnými svetříky, blůzkami a buržoazními pásky. Na přehlídce návrhářku podporovali i její nejbližší, včetně slavného fotbalisty Davida Beckhama.

Nadšení v očích rodiny

Přehlídka návrhářky Victorie Beckham byla jednou z nejočekávanějších událostí týdnu módy v Londýně. Návrhářku na přehlídce podporovala i celá její rodina. V předních řadách seděl její manžel a slavný fotbalista David Beckham s dcerou Harper a syny Romeem a Cruzem. Všichni rozhodně neskrývali své nadšení.

Revoluce se koná

Možná si řeknete, že sukně nad kolena doplněná o nějaký svetřík či blůzku není nic revolučního. Když se ale podíváme na tvorbu Victorie Beckham v průřezu její kariéry, zjistíme, že pro ni to revoluční je. Victorie Beckham je známá především smyslem pro eleganci a zároveň určitou dávku sex-appealu ve svých návrzích. A to především ve formě dlouhých sukní. Proto bylo otázkou, zda tvíd a střih nad kolena bude to „pravé ořechové".

Victoria Beckham si uvědomuje svůj vliv

Po přehlídce panovaly různé názory, které se však nakonec spojily v jeden. Módní kritici se shodli na tom, že v rukou Victorie Beckham by tyto outfity mohly opravdu přežít jako nový revoluční trend. Victoria Beckham je totiž jednou z nejvíce fotografovaných celebrit na světě a je tedy i silnou influencerkou. Nový styl v jejím podání tak pravděpodobně dostane na podzim šanci.

Porušila jsem vlastní pravidla. Už nějakou dobu jsem chtěla udělat něco kratšího – sama totiž vím, že čas od času chci nosit něco kratšího. Takže jsem se snažila vyřešit otázku, jak to udělat zajímavým způsobem. Jsem minimalista, takže vždy hledám cestu, jak vytvořit oblečení, aby bylo zajímavé, ale také nositelné. Chci vyzvat samu sebe, ne zákazníka. Oblečení by totiž nemělo život komplikovat," řekla Victoria Beckham pro deník The Guardian.

Boty na vysokých platformách jsou sexy

Klíč k této kolekci byl tedy jednoduchý. Návrhářka si vytyčila cíl, který chtěla v kolekci vidět. Sukně nad kolena byly hlavní výzvou. Blůzky, sametová saka, roláčky a nabírané rukávy byly pouze malým bonusem, který celé kolekci dodal eleganci a výše zmiňovanou „nositelnost". Nebyla by to však kompletní přehlídka Victorie Beckham, kdyby v ní nebyl i sexy prvek. V této to jsou boty na vysoké platformě sahající po kolena a výše.

Pro ostrá slova nejde daleko

A aby Victoria Beckham ukázala světu, že to myslí vážně, a že chce podobným výzvám čelit i v budoucnu, přehlídku doprovázela velmi odvážná hudba. Byla to skladba skupiny Little Simz, ve které rapper nešel daleko pro trochu ostřejší slovo. Neuvěřitelně to však k přehlídce pasovalo a tempu se přizpůsobily i modelky.

The Guardian; foto:  Daniel Leal-Olivas; Alessandro Lucioni / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LONDON FASHION WEEK LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY´ VICTORIA BECKHAM DAVID BECKHAM

Související články

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Návrhářské trio Erdem, Emilia Wickstead a Roksanda omráčilo fanoušky londýnského týdne módy

Londýnský týden módy se nachýlil ke svému konci a nám nezbývá nic jiného, než rekapitulovat rozmanitost, která se opakovaně díky britské originalitě dostává rok co rok do našeho zorného pole. Dnes se společně podíváme na to nejzajímavější, co LFW módním nadšencům v posledních hodinách nabídl.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek