dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Victoria's Secret show měla televizní premiéru 2.prosince a podle amerického časopisu Entertainment Weekly se setkala s nejnižší sledovaností v historii tv přenosu. Pouze 3,3 miliónů lidí se dívalo na přehlídku v televizi oproti 5 miliónům za minulý rok. Podle čísel každý rok ubývá nejméně milión diváků celosvětově, a to od roku 2016. Důvodů je hned několik.

Nečekaná změna

Mezi praktické důvody patří změna televizního kanálu u CBS to ABC kanál. ABC televizní stanice si nedala práci s propagací ani ukázkami, aby diváky nalákala. Čekali prostě, že se budou dívat. Druhým důvodem je změna dne vysílání. Místo úterý to poprvé tento rok byla neděle. Lidé o tom ani moc nevěděli. Minimální propagace klíčových informací drahé miliónové show vzala za své. 

Negativní komentáře

Třetím důvodem je kontroverzní prohlášení ředitele a mluvčího Eda Razeka krátce před přehlídkou. Odmítal přijmout fakt, že modelingový průmysl se mění a měl by do přehlídky zahrnout i modelky nadměrných velikostí a transgender modelky. Razek to vehementně odmítal a tím si zadělal v celém světě na velké problémy, kritiku a bojkotování od veřejnosti. Lidé se začali otáčet k celé přehlídce zády. A to se odrazilo na číslech sledovanosti. 

Nezájem veřejnosti

Čtvrtým důvodem byl obrovský mediální poplach kolem přehlídky v létě, ale velmi malá následná informovanost veřejnosti. Kromě začátku listopadu, kdy se na internetu dostaly ven některé detaily. Pak ale vznikla dlouhá čekací doba na přehlídku a opadl zájem, když už konečně došlo k jejímu vysílání. Veřejnost měla pocit, že už to prožila, když byla informována na Instagramu, Twitteru, Facebooku atd. měsíc předtím. Prostě už to jako by prožili a neměli zájem sledovat přehlídku v televizi. Po televizní premiéře se objevily i negativní komentáře na účet některých andílků, kteří si podle veřejnosti nezasloužili být ve VS show. Velká vlna kritiky se zvedla zejména na Instagramu proti Kendall Jenner a Belle Hadid. Kvůli jejich údajným chirurgickým a kosmetickým úpravám a protekci. 

Budoucnost?

Budoucnost pro mega značku Victoria's Secret je tedy nejistá. Buďto se hlavní mluvčí umoudří a zahrne do přehlídky typy žen, které tam chybí a veřejnost chce, nebo budou pokračovat ve svých kolejích a nezmění se nic. Kromě toho, že jim opět klesne sledovanost. Velkou škodou je, že se známá a jinak populární show netěšila velkému zájmu, protože se jednalo o poslední rok, kdy šla po mole andělsky nádherná Adriana Lima. Odchází totiž do modelingového důchodu. Ona byla také hlavním důvodem velké obliby celé show. 

teenvogue.com, refinery27.com, tvline.com

 

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI VS ANGELS VICTORIA´S SECRET ANDÍLCI VICTORIA´S SECRET

Související články

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Proenza Schouler Pre Fall 2019 přináší univerzální výjimečnost

Navzájem se rušící vzory, dekadentní způsob vrstvení a luxusní detaily. Americká značky ví, jak se vrátit do podvědomí módního světa. 

Celý článek

Prada se omluvila za nekorektní vzhled černé opičky a stahuje ji z kolekce i prodeje

Italská značka Prada se omluvila za rasistickou klíčenku ve formě černé opičky z kolekce Pradamalia. Stahuje ji též z prodeje.

Celý článek

Nová kolekce Burberry ve spolupráci s Vivienne Westwood právě dorazila

Luxusní kolekce s punkovým nádechem je unisex. Na kampani se podílela i legendární Kate Moss!

Celý článek

Fotograf Petr Kozlík vypráví o tom, proč se zamiloval do focení a nestal se lékařem

Co si představíte pod pojmem nekonvenční fotografie? My rozhodně fotky Petra Kozlíka. Ať už se jedná o komerční pojetí, nebo ne. Petr do fotek vnáší pořádný kus sebe samého.

Celý článek

Užijte si Vánoční trhy s Barborou Mottlovou v Drážďanech

Dokonce i v předvánočním shonu, který je plný stresu a deadlinů, máme čas a chuť vyrazit si na výlet za hranice a navštívit vánoční trhy. Ať už do Vídně nebo třeba do stále oblíbenějších Drážďan. V čem jsou ale ty přespolní atraktivnější?

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Vzory, barvy i motivy křičí z kolekce pre-fall 2019 značky Versace

Na přehlídkovém mole při příležitosti představení Versace kolekce byla ukázána různorodost střihů, barev, materiálů, a to jak pro muže, tak i pro ženy.

Celý článek