dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Victoria's Secret show měla televizní premiéru 2.prosince a podle amerického časopisu Entertainment Weekly se setkala s nejnižší sledovaností v historii tv přenosu. Pouze 3,3 miliónů lidí se dívalo na přehlídku v televizi oproti 5 miliónům za minulý rok. Podle čísel každý rok ubývá nejméně milión diváků celosvětově, a to od roku 2016. Důvodů je hned několik.

Nečekaná změna

Mezi praktické důvody patří změna televizního kanálu u CBS to ABC kanál. ABC televizní stanice si nedala práci s propagací ani ukázkami, aby diváky nalákala. Čekali prostě, že se budou dívat. Druhým důvodem je změna dne vysílání. Místo úterý to poprvé tento rok byla neděle. Lidé o tom ani moc nevěděli. Minimální propagace klíčových informací drahé miliónové show vzala za své. 

Negativní komentáře

Třetím důvodem je kontroverzní prohlášení ředitele a mluvčího Eda Razeka krátce před přehlídkou. Odmítal přijmout fakt, že modelingový průmysl se mění a měl by do přehlídky zahrnout i modelky nadměrných velikostí a transgender modelky. Razek to vehementně odmítal a tím si zadělal v celém světě na velké problémy, kritiku a bojkotování od veřejnosti. Lidé se začali otáčet k celé přehlídce zády. A to se odrazilo na číslech sledovanosti. 

Nezájem veřejnosti

Čtvrtým důvodem byl obrovský mediální poplach kolem přehlídky v létě, ale velmi malá následná informovanost veřejnosti. Kromě začátku listopadu, kdy se na internetu dostaly ven některé detaily. Pak ale vznikla dlouhá čekací doba na přehlídku a opadl zájem, když už konečně došlo k jejímu vysílání. Veřejnost měla pocit, že už to prožila, když byla informována na Instagramu, Twitteru, Facebooku atd. měsíc předtím. Prostě už to jako by prožili a neměli zájem sledovat přehlídku v televizi. Po televizní premiéře se objevily i negativní komentáře na účet některých andílků, kteří si podle veřejnosti nezasloužili být ve VS show. Velká vlna kritiky se zvedla zejména na Instagramu proti Kendall Jenner a Belle Hadid. Kvůli jejich údajným chirurgickým a kosmetickým úpravám a protekci. 

Budoucnost?

Budoucnost pro mega značku Victoria's Secret je tedy nejistá. Buďto se hlavní mluvčí umoudří a zahrne do přehlídky typy žen, které tam chybí a veřejnost chce, nebo budou pokračovat ve svých kolejích a nezmění se nic. Kromě toho, že jim opět klesne sledovanost. Velkou škodou je, že se známá a jinak populární show netěšila velkému zájmu, protože se jednalo o poslední rok, kdy šla po mole andělsky nádherná Adriana Lima. Odchází totiž do modelingového důchodu. Ona byla také hlavním důvodem velké obliby celé show. 

teenvogue.com, refinery27.com, tvline.com

 

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI VS ANGELS VICTORIA´S SECRET ANDÍLCI VICTORIA´S SECRET

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek