dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Víno jako lék

Přidat na Seznam.cz
S přibývajícím věkem nám lékaři a okolí doporučují různé doplňky stravy ve formě tabletek, které mohou mnohdy provázet i vedlejší účinky. Kdo by si tedy nedal místo tabletky raději doušek lahodného vína? 

Medicinální sladová vína se v lékárnách dají zakoupit téměř 117 let. Jaké jsou jejich blahodárné účinky a kde je sehnat?

Medicinální sladové víno se v lékárnách prodávalo na předpis již začátkem 20. století a pocházelo z pražského Smíchova, kde ho podle původních receptur vyrábí nyní firma Herbadent.

Jedná se o železité víno Maltoferrochin s lahodnou chutí podobnou portskému. Jedna až dvě sklenky tohoto vína denně jsou velmi prospěšné pro organismus v každém věku. Medicinální sladové víno, stejně jako běžné víno obsahuje alkohol.

Maltoferrochin však obsahuje také vysoký podíl železa a extraktu z kůry z tropického keře Chinovník lékařský. Jeho výjimečné vlastnosti jsou založeny na schopnosti podporovat tvorbu žaludečních šťáv. Svým složením přispívá i ke snazšímu vstřebávání železa v trávicím traktu a to bez vedlejších účinků, které mohou být u jiných preparátů poměrně časté.

Podle původní receptury se na pražském Smíchově vyrábí ještě jedno víno – Condurango. Sladové víno Condurango je vhodné jako aperitiv nebo digestiv, protože zklidňuje žaludek, podporuje tvorbu žaludečních šťáv a rychle tak uleví po těžkém jídle.

Medicinální sladové víno může být i skvělým dárkem zejména pro starší rodiče či prarodiče.

Medicinální víno od firmy Herbadent zakoupíte v síti lékáren Moje lékárna, kde se budete moci také setkávat s limitovanými edicemi s vyobrazením jednotlivých ocenění, kterých tato originální receptura dosáhla ve světě.

Tato léčivá sladová vína vyrábí také firma AURA Medical s.r.o. a do 150 korun je seženete i na e-shopech zaměřených na bylinné produkty a jim podobné. Zde můžete nalézt také medicinální víno z vinné révy a 7 bylin s názvem Šláftruňk, medicínu na dobrou noc se zklidňujícími a uvolňujícími účinky či Šumavské bylinné a Šumavské Luční bylinné víno. Toto tradiční žaludeční medicinální víno vyrobené z odrůdového vína a 12 šumavských bylin je digestivem napomáhajícím k lepšímu trávení. Šláftruňk a Šumavské bylinné vyrábí firma Kitl. 

 

 

Zdroj obrázků: kitl, google

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD ZDRAVÍ VÍNO

Související články

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek