dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Přidat na Seznam.cz
Pod tímto stylem si můžete představit vše staré, historické nebo klasické. Původně se tímto slovem označovalo výběrové víno, později se tak začaly nazývat staré a kvalitní věci.

Vintage je pojem, který se opět rozmáhá. Pokud nejste zastánci minimalismu, tak tohle bude pro vás to pravé ořechové. I když vintage není retro, tak je mezi nimi tenká hranice. Vystihující prvky pro tento styl jsou neutrální tóny, kvalita a na pohled patrný zub času. Nejen móda čerpá z vintage kousků minulé doby, ale i architektura a design. 

Vintage móda

Samozřejmě i zde se móda vrací do minulosti a už lze tohle zboží najít i v klasických obchodech. Takové kousky snadno seženete v sekáčích nebo jako poklady po svých babičkách. Klasické příklady jsou tradiční krajky a pravé perly. Tento styl se točí především okolo módních značek Chanel nebo Dior. V dostupnějších obchodech můžete například zabrousit do Mango, Reserved nebo H&M. 

I celebrity milují vintage kousky a jedním z nich je například Johnny Depp a jeho specifický styl oblékání nebo vždy okouzlující a elegantní Olsenova dvojčata.

Bytový design

Nádech nostalgie je zde jasným ukazatelem. Když je řeč o doplňcích, tak sem samozřejmě patří polštářky, plédy a kožešiny. Pohodlnost, zemité tóny, ale taky trocha té romantiky. Prostě všechny kvalitní materiály, které něco vydrží. Do takových prostorů patří originální kousky, jako jsou staré kufry, válečné truhlice, čalouněná křesla nebo zrcadla ve starém rámu. Tento styl není pro každého, ale shodneme se na tom, že mění prostor k nepoznání.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
VINTAGE STYL VINTAGE DESIGN DESIGN INTERIÉRU VINTIGE OBLEČENÍ

Související články

Proč nakupovat v second handech

Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Celý článek

Sedací souprava Autentico je moderním a pohodlným doplňkem, který se vám jen tak neokouká

Ne každý se oddává designovým výstřelkům v bytových doplňcích a nábytku. I přesto však můžete spojit aktuální novinky s „hudbou budoucnosti“. Tedy, abyste tomu dobře rozuměli, jsou sedačky, které jsou moderní dnes, ale budou tradičním doplňkem i za deset let.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

Tři tipy, kam v interiéru umístit designové křeslo

Proč si zamilovat designová křesla BONNIE & CLYDE už víme z předchozího článku. Pojďte s námi objevit způsoby, jak takovým kouskům vybrat ideální místo ve vašem interiéru.

Celý článek

BONNIE & CLYDE jsou křesla, která budou v interiéru náležitě obdivována

Napadlo vás někdy, že křesla mohou být víc než jenom praktickým doplňkem obývacího pokoje či pracovny? Že křesla mohou mít svůj příběh, vyzařovat odvážností a být ikonická? Jestli ne, pak vás o tom křesla BONNIE & CLYDE od Fera Mikloška rychle přesvědčí.

 

Celý článek

Návrhářka Monika Vaverová tvoří kostýmy pro reklamu, film i počítačové hry

Ve svém ateliéru MIMO Space vytvořila česká návrhářka již více než 430 unikátních kostýmů. Její práce je velmi precizní a jedinečná. Kostýmy pro filmy a reklamy tvoří již sedm let.

Celý článek

Minimalistické šperky – víte, jak je správně nosit a kombinovat?

Minimalismus prostupuje všemi oblastmi designu, včetně módy a šperků. A právě minimalistické šperky není těžké si zamilovat a pustit si je k tělu.

Celý článek

Stylový interiér v bílé barvě zimy

Chcete mít krásný interiér? Pak zvolte bílou barvu. Opticky zvětšuje prostor a vše vypadá mnohem více čistější a vzdušnější. Bílá přináší zajímavou harmonii v celém domě či bytu a vytváří tak krásný domov. Pojďte se s námi inspirovat.

Celý článek