dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Vintage v moderním pojetí podle Moniky Drápalové

Přidat na Seznam.cz
V rámci prvního ročníku výstavy Prague Vintage Fair, která proběhla 23.–24. 5. v pražské Novoměstské radnici, představila svoji kolekci vytvořenou speciálně pro tuto událost také módní návrhářka a vítězka ceny Czech Grand Design 2013 Monika Drápalová

Všechny modely inspirované 20–80. lety minulého století byly nově zhotoveny z vintage materiálů, a spojovaly tak v sobě kvalitu, tradici a ženskost s uvolněností i současnými trendy.

Z barev převládala klasická černá v kombinaci s bílou a světlými neutrálními tóny, objevila se ale i výrazná modrá nebo žlutá. Častým zdobným prvkem byla výrazná mašle, která dodávala šatům i topům netradiční moderní vzhled. Mnoho šatů zdobila také svůdně odhalující a zároveň cudně zahalující krajka.

Mezi nejodvážnější modely patřily svojí délkou, střihem i odstínem tyto zářivé malé žluté.
Nepřehlédnutelnou večerní variantou pak byly černé nebo bílé šaty z průsvitných materiálů provokativně odhalující křivky svojí nositelky.


 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKA 2014 MONIKA DRÁPALOVÁ PRAGUE VINTÁGE FAIR VINTAGE MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA MODELY

Související články

Westfield Chodov rozšiřuje nabídku udržitelnějších kolekcí, kterou testuje módní návrhářka Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská hodnotí 3 vlajkové produkty rodinných podniků, mezi které patří: dětský set Kitikate, recyklovaný župánek a šortky od Oxalis dessous a ekologické prací prostředky značky Tierra Verde ze stáčecích stanic drogerií dm. To vše spolu s novinkami sezóny pro jarní období se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Proč nakupovat v second handech

Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Celý článek

Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Pod tímto stylem si můžete představit vše staré, historické nebo klasické. Původně se tímto slovem označovalo výběrové víno, později se tak začaly nazývat staré a kvalitní věci.

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Speciální edice tenisek Stella McCartney a Adidas Stan Smith

Kdo by neznal legendární model tenisek Adidas Stan Smith. Za pár dní bude v prodeji další z modelů, který vznikl ve spolupráci se Stellou McCartney. Čím že je tento model tak speciální?

Celý článek

Tommy Hilfiger nabídne své top kousky z devadesátých let

Historie se opakuje. Alespoň co se týče spolupráce značky Tommy Hilfiger s vintage obchůdkem Procell. Připravte se na to nejlepší z devadesátých let Tommy Hilfigera.

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek