dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Vivienne Westwood vyjádřila nespokojenost s politikou prostřednictvím nové kolekce

Přidat na Seznam.cz
Androgynní kolekce britské návrhářky Vivienne Westwoood nesla jasná poselství: nespokojenost se současnou politickou a ekologickou situací. Nechyběly proto narážky na brexit, zbytečné kácení deštných pralesů či globální oteplování.

Britská návrhářka Vivienne Westwood novou kolekci představila v bývalém kostele ve Westminsteru, který nyní funguje jako koncertní hala klasické hudby. Přehlídka připomínala spíše demonstraci a ukázala kromě modelek na mole také politické aktivistky Camillu Rutherford, Saru Stockbridge či Rose McGowan. Hesla jako 'Potřebujeme více hrdinů', 'Kupujte méně, vybírejte dobře' nebo 'Co je dobré pro planetu, je dobré pro ekonomiku' se staly důležitými aspekty celé show. 

Westwood na show přizvala ženské i mužské modely, které prezentovaly androgynní oděvy, aby učinily konečné prohlášení o tom, že mezi pohlavími nejsou žádné rozdíly. Přehlídka se kromě toho dotkla také ekonomických a politických problémů, kterými jsou například nadměrné kácení deštných pralesů, globální oteplování nebo ukončení členství Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Evropské Unii. 

Nová kolekce s punkovým nádechem představila množství odvážných kreací, z nichž některé doplácí na zbytečně mnoho vzorů a divák se ztrácí. I přesto se však jednalo o zajímavou kolekci v rámci londýnského týdne módy, která některými modely opravdu nadchla. 

Vogue.com, WWD.com. TheFashionSpot.com

Přidat na Seznam.cz
VIVIENNE WESTWOOD READY-TO-WEAR 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LONDON FASHION WEEK ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek