dnes je 19.04.2019 a svátek má Rostislav

Vivienne Westwood vyjádřila nespokojenost s politikou prostřednictvím nové kolekce

Přidat na Seznam.cz
Androgynní kolekce britské návrhářky Vivienne Westwoood nesla jasná poselství: nespokojenost se současnou politickou a ekologickou situací. Nechyběly proto narážky na brexit, zbytečné kácení deštných pralesů či globální oteplování.

Britská návrhářka Vivienne Westwood novou kolekci představila v bývalém kostele ve Westminsteru, který nyní funguje jako koncertní hala klasické hudby. Přehlídka připomínala spíše demonstraci a ukázala kromě modelek na mole také politické aktivistky Camillu Rutherford, Saru Stockbridge či Rose McGowan. Hesla jako 'Potřebujeme více hrdinů', 'Kupujte méně, vybírejte dobře' nebo 'Co je dobré pro planetu, je dobré pro ekonomiku' se staly důležitými aspekty celé show. 

Westwood na show přizvala ženské i mužské modely, které prezentovaly androgynní oděvy, aby učinily konečné prohlášení o tom, že mezi pohlavími nejsou žádné rozdíly. Přehlídka se kromě toho dotkla také ekonomických a politických problémů, kterými jsou například nadměrné kácení deštných pralesů, globální oteplování nebo ukončení členství Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Evropské Unii. 

Nová kolekce s punkovým nádechem představila množství odvážných kreací, z nichž některé doplácí na zbytečně mnoho vzorů a divák se ztrácí. I přesto se však jednalo o zajímavou kolekci v rámci londýnského týdne módy, která některými modely opravdu nadchla. 

Vogue.com, WWD.com. TheFashionSpot.com

Přidat na Seznam.cz
VIVIENNE WESTWOOD READY-TO-WEAR 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LONDON FASHION WEEK ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek