dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Vivienne Westwood vyjádřila nespokojenost s politikou prostřednictvím nové kolekce

Přidat na Seznam.cz
Androgynní kolekce britské návrhářky Vivienne Westwoood nesla jasná poselství: nespokojenost se současnou politickou a ekologickou situací. Nechyběly proto narážky na brexit, zbytečné kácení deštných pralesů či globální oteplování.

Britská návrhářka Vivienne Westwood novou kolekci představila v bývalém kostele ve Westminsteru, který nyní funguje jako koncertní hala klasické hudby. Přehlídka připomínala spíše demonstraci a ukázala kromě modelek na mole také politické aktivistky Camillu Rutherford, Saru Stockbridge či Rose McGowan. Hesla jako 'Potřebujeme více hrdinů', 'Kupujte méně, vybírejte dobře' nebo 'Co je dobré pro planetu, je dobré pro ekonomiku' se staly důležitými aspekty celé show. 

Westwood na show přizvala ženské i mužské modely, které prezentovaly androgynní oděvy, aby učinily konečné prohlášení o tom, že mezi pohlavími nejsou žádné rozdíly. Přehlídka se kromě toho dotkla také ekonomických a politických problémů, kterými jsou například nadměrné kácení deštných pralesů, globální oteplování nebo ukončení členství Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Evropské Unii. 

Nová kolekce s punkovým nádechem představila množství odvážných kreací, z nichž některé doplácí na zbytečně mnoho vzorů a divák se ztrácí. I přesto se však jednalo o zajímavou kolekci v rámci londýnského týdne módy, která některými modely opravdu nadchla. 

Vogue.com, WWD.com. TheFashionSpot.com

Přidat na Seznam.cz
VIVIENNE WESTWOOD READY-TO-WEAR 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI LONDON FASHION WEEK ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek