dnes je 22.10.2021 a svátek má Sabina

Vlasové doplňky, které byste na Newyorském fashion weeku určitě nečekali

Přidat na Seznam.cz
Na letošním fashion weeku bylo k vidění spoustu netradičních doplňků do vlasů. Uvidíme je letos i v podzimních ulicích?

Fashion weeky nejsou jen o předvádění oděvních kolekcí na přehlídkovém mole. Patří k nim také doplňky, street style ale i make-up, nehty a vlasy. Na Newyorském fashion weeku se tak vedle netradičních doplňků, jako jsou boty a kabelky, objevily i zajímavé vlasové doplňky. Pro doplnění posloužily třeba plavecké molitany, horolezecká lana s karabinami ale také vlasy jako takové.

KLIKATÁ ČELENKA

Mnoho z nás si tyto klikaté čelenky pamatuje z dětství, o to víc nás možná překvapilo, když se objevily na přehlídkovém mole při představování kolekce Prabal Gurung na Podzim/Zimu 2018-2019. K vidění byly v kombinaci s ulíznutými nedbalými drdoly. Trochu se tak vracíme k vlasovým trendům 90. let

VLASOVÉ PROUŽKY A KORÁLKY

Na přehlídce Gypsy Sport bylo k vidění hned několik různých vlasových doplňků. K tomu skvěle posloužilo obsazení nemodelů s dredy a oholenými hlavami. Jako doplňky tedy posloužily korálky na dredech nebo naaranžované ornamenty z ulíznutých vlasových příčesků.

GUMIČKY PŘES KRK

Poněkud v netradičním provedení byly k vidění gumičky v kolekci Jonathana Simkhaie. Byly použité jako chocker přes krk a vlasy. Vlasový stylista Odile Gilbert prohlásil: "Inspiroval jsem se představou chockeru, který by byl zapracovaný do vlasového stylingu a vytvořil tak kontrast k celému looku."

SKŘIPCE

Další nečekaný doplněk byl k vidění na přehlídce značky Alexander Wang. Ještě jeden návrat k vlasovým trendům 90. let, tentokrát v podobě černých skřipců, si pro nás připravil vlasový stylista Guido Palau. Kdo z nás holek nikdy nenosil skřipce do vlasů?

HOROLEZECKÁ LANA A MOLITANY

Zřejmě nejvíce nečekané vlasové doplňky se objevily na přehlídce značky Chromat. Vlasový stylista Kien Hoang si pohrál se sportovní estetikou značky po svém a kolekci plnou plavek a županů doplnil bungee/horolezeckými lany, které obepínaly zadní část hlavy. Ještě netradičnější look vytvořil bazénovým molitanem, ze kterého vznikl super futuristický klobouk.

SÍŤKY

Za zmínku stojí také vlasové doplňky z přehlídky Adama Selmana. Vlasový stylista James Pecis se inspiroval country zpěvákem Willie Nelsonem. Na přehlídce byly k vidění lehce rozcuchané, jakoby pomádou ulízané vlasy, přes které byla umístěna černá síťka se srdíčky, překrývající oči.

vogue.com, allure com, fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOPLŇKY A ŠPERKY VLASY A ÚČESY FASHION WEEK NEW YORK PODZIM/ZIMA 2018-2019 PRABAL GURUNG ADAM SELMAN ALEXANDER WANG CHROMAT JONATHAN SIMKHAI GYPSY SPORT NEW YORK FASHION WEEK

Související články

K podzimním trendům jednoznačně patří tyto klobouky a čepice

Klobouky jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak do šatníku na podzim dostat rozměr a barvu. I přesto, že ve většině zemí jsou tyto pokrývky hlavy součástí běžného šatníku, u nás jsou klobouky z velké části opomíjené. Sladit je však není nic extra náročného.

Celý článek

Obroučky brýlí nemusí být jen rutinní záležitostí, najděte takové, které podtrhnou váš celkový outfit

Pokud vás zajímají módní novinky, stejně tak vás jistě nadchnou stylové doplňky, mezi nimi i brýle. Podívejte se, jaké trendy vládnou v brýlových obroučkách pro podzim a zimu 2021 / 2022.

Celý článek

Vášeň, touha a láska ukryté v jednom srdci

Milé dámy, jak to máte se šperky? Jak si je vybíráte? Jde o zcela impulzivní nákup, nebo koupi konkrétního kousku dlouho zvažujete? 
 

Celý článek

Největší událost kadeřnického světa je tady v čele s Petrou Měchurovou

Jako každý rok i letos se koná největší světová kadeřnická událost – The Alternative Hair Show. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Milánský týden módy v podání Max Mara, Jil Sander a Emporio Armani

Milán je meccou italské módy a také další metropolí, do které se přesouváme z Londýna na pokračování fashion weeku. Na jaké přehlídky se nejvíce čekalo, a co bylo naopak překvapením?

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ CARTIER CLASH [UN]LIMITED JE REBELSKÁ A ODVÁŽNÁ JAKO NIKDY PŘEDTÍM

Francouzský šperkařský dům Cartier rozšiřuje úspěšnou kolekci Clash de Cartier a představuje Clash [Un]Limited, jedinečné šperky v kapsulové kolekci, které se vzpírají klasickým formám a jsou fascinující více než kdy dříve.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek