dnes je 26.06.2019 a svátek má Adriana

Všechna pro a proti odstraňování mateřských znamének

Přidat na Seznam.cz
Jste se svými mateřskými znaménky nespokojená ?

V první řadě je třeba rozlišit, zda se jedná ze zdravotního hlediska o neškodné mateřské znaménko nebo o melanom. Melanom je pak nutné ukázat kožnímu lékaři, vyloučit rakovinu kůže a zhoubnost melanomu a probrat s ním další postup. Mateřská znaménka se odstraňují vždy, pokud se nacházejí v místech, které jsou v kontaktu s lemy oblečení či spodního prádla. U žen to bývá v oblasti prsou či na zádech, kde jsou znaménka v kontaktu s okraji podprsenky. Stejně tak mohou vadit vystouplá mateřská znaménka na břiše.

Mateřská znaménka se odstraňují poměrně ve velké míře z důvodů kosmetických či léčebně preventivních neboli rizikových. První důvod podléhá samoplatbě pacienta, druhý hradí na základě doporučení kožního lékaře zdravotní pojišťovna. Za cenu jizvičky má pacient trvale vyřešený problém. Ano, je to tak, jizvička opravdu po zákroku zůstává. Je však malá a časem vybledne. Jen část znamének lze odstranit laserem. Pokud se po odstranění znaménka objeví pigmentová skvrna, výkon je třeba reklamovat. Hrozí totiž, že se znaménko časem vrátí. Někomu odstranění mateřského znaménka za cenu jizvičky nestojí, někdo nemá na vybranou.

Mateřská znaménka jsou naší součástí a mnoha lidem sluší a dělají je výjimečnými. Zvláště v obličeji jsou drobná mateřská znaménka i větší pihy velmi stylové. Vždyť kde by byla Cindy Crawford bez své pověstné pihy. Rozhodnete-li se i přesto pro zákrok v obličeji, připravte se na chirurgický výkon a svoji peněženku na částku od 1000 Kč výš. Mnoho žen si přeje zbavit se svých pih na tváři, tedy rezavě hnědých skvrn velkých několik milimetrů, hladkých a typicky umístěných ve střední části obličeje. Tyto pihy se dají odstranit chemickým bělením, rubínovým laserem nebo různými bělícími mastmi. Pihy v obličeji jsou však nesmírně krásné a roztomilé, takže jejich odstranění vám sebere kus sebe sama.

 

Zdroj fotografií: Kmmod.com, Howtogetridofstuff.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ KOSMETIKA PIHY MELANOM MATEŘSKÉ ZNAMÉNKO

Související články

3 outfity princezny Diany z 80. let se prodaly v aukci za více jak 7,5 miliónu korun

Nejslavnější princezna všech dob nosila nejvíce šik outfity své doby. Každý návrhář ji toužil oblékat. Málokdy se poštěstí vidět v aukci neformální oblečení, které princezna oblékala během 80. let. Prodej v aukci činil rekordní částku.

Celý článek

Stylové make-up taštičky nejen na cestování

Chcete oživit svojí make-up rutinu? Pořiďte si některou z top trendy kosmetických taštiček. Nádherné kousky, které vás osloví...

Celý článek

Čína už nebude od roku 2020 vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Zastánci zvířat po celém světě si konečně mohou oddychnout. Čínská vláda oznámila, že ruší nařízení testovat veškeré kosmetické produkty na zvířatech, a to už od roku 2020.

Celý článek

Certifikovaná přírodní kosmetika Weleda představuje novinky z řady Skin Food

Certifikovaná přírodní kosmetika Weleda bude brzy slavit úctyhodných 100 let. K úspěšným dlouholetým bestsellerům bezpochyby patří Univerzální rodinný krém Skin Food, a právě proto Weleda rozšířila tuto řadu o nové produkty.

Celý článek

Neobyčejně obyčejná modelka Tess McMillan mění svět modellingu

To, co se dříve nepovažovalo za ideál krásy, je dnes oceňováno a obdivováno. Potvrzuje to i netypická kráska a modelka Tess z Texasu. Pihovatá zrzka s kyprými tvary si podmaňuje svět modelingu.

Celý článek

Rtěnka podle znamení zvěrokruhu

S novým rokem přicházejí také nové začátky a nepopsaná kapitola s číslem 2019. Jak je začít co nejstylověji? Máme pro vás několik tipů na rtěnky podle znamení zvěrokruhu. Hvězdy jsou mocné!

Celý článek

Péče o pleť během zimy

Také bojujete během zimy se suchou pokožkou a stále hledáte toho pravého pomocníka pro maximální hydrataci? Máme pro vás několik tipů, které zaručeně fungují.

Celý článek

Petra Němcová je součástí nové kampaně Max Factor

Naše krásná česká supermodelka se stala tváří nové řasenky od známé značky v Americe. Ale nejen to. Patří i mezi inspirativní ženy!

 

Celý článek