dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Všechna pro a proti odstraňování mateřských znamének

Přidat na Seznam.cz
Jste se svými mateřskými znaménky nespokojená ?

V první řadě je třeba rozlišit, zda se jedná ze zdravotního hlediska o neškodné mateřské znaménko nebo o melanom. Melanom je pak nutné ukázat kožnímu lékaři, vyloučit rakovinu kůže a zhoubnost melanomu a probrat s ním další postup. Mateřská znaménka se odstraňují vždy, pokud se nacházejí v místech, které jsou v kontaktu s lemy oblečení či spodního prádla. U žen to bývá v oblasti prsou či na zádech, kde jsou znaménka v kontaktu s okraji podprsenky. Stejně tak mohou vadit vystouplá mateřská znaménka na břiše.

Mateřská znaménka se odstraňují poměrně ve velké míře z důvodů kosmetických či léčebně preventivních neboli rizikových. První důvod podléhá samoplatbě pacienta, druhý hradí na základě doporučení kožního lékaře zdravotní pojišťovna. Za cenu jizvičky má pacient trvale vyřešený problém. Ano, je to tak, jizvička opravdu po zákroku zůstává. Je však malá a časem vybledne. Jen část znamének lze odstranit laserem. Pokud se po odstranění znaménka objeví pigmentová skvrna, výkon je třeba reklamovat. Hrozí totiž, že se znaménko časem vrátí. Někomu odstranění mateřského znaménka za cenu jizvičky nestojí, někdo nemá na vybranou.

Mateřská znaménka jsou naší součástí a mnoha lidem sluší a dělají je výjimečnými. Zvláště v obličeji jsou drobná mateřská znaménka i větší pihy velmi stylové. Vždyť kde by byla Cindy Crawford bez své pověstné pihy. Rozhodnete-li se i přesto pro zákrok v obličeji, připravte se na chirurgický výkon a svoji peněženku na částku od 1000 Kč výš. Mnoho žen si přeje zbavit se svých pih na tváři, tedy rezavě hnědých skvrn velkých několik milimetrů, hladkých a typicky umístěných ve střední části obličeje. Tyto pihy se dají odstranit chemickým bělením, rubínovým laserem nebo různými bělícími mastmi. Pihy v obličeji jsou však nesmírně krásné a roztomilé, takže jejich odstranění vám sebere kus sebe sama.

 

Zdroj fotografií: Kmmod.com, Howtogetridofstuff.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ KOSMETIKA PIHY MELANOM MATEŘSKÉ ZNAMÉNKO

Související články

Jedlá krása. Ano, čtete dobře

Jedlá krása: Edible Beauty na českém trhu – kosmetika, která je tak dobrá, že by se dala i jíst.

 

 

Celý článek

5 letních beauty pomocníků na cestu z Myskino

Myskino, pražská niche parfumerie a concept store soustředící se na luxusní přírodní kosmetiku, přichází s letními beauty pomocníky, kteří se postarají o krásnou, zdravou pleť i celodenní svěžest kdekoli na cestách. 5 letních vychytávek, jež dodají pleti hlubokou hydrataci, zmírní následky přílišného slunění, podtrhnou půvab, přidají jiskru a osvěží i v tropech.

Celý článek

Italská bio kosmetika Naturalis představuje novinky

Naturalis představuje novinky: Vlasová i tělová péče s vysokým podílem čerstvé dužiny z aloe vera, olejem z oliv a pšeničných klíčků a mocných bylin!

Celý článek

Zářivé laky na nehty a dokonalá pedikúra

Přípravy na dovolenou si žádají krásné nehty do sandálků či žabek na pláž, na letní party či festival. OliOla Organic Beauty studio tak přišlo speciálně před létem s kosmetickou pedikúrou. 

Celý článek

3 outfity princezny Diany z 80. let se prodaly v aukci za více jak 7,5 miliónu korun

Nejslavnější princezna všech dob nosila nejvíce šik outfity své doby. Každý návrhář ji toužil oblékat. Málokdy se poštěstí vidět v aukci neformální oblečení, které princezna oblékala během 80. let. Prodej v aukci činil rekordní částku.

Celý článek

Stylové make-up taštičky nejen na cestování

Chcete oživit svojí make-up rutinu? Pořiďte si některou z top trendy kosmetických taštiček. Nádherné kousky, které vás osloví...

Celý článek

Čína už nebude od roku 2020 vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Zastánci zvířat po celém světě si konečně mohou oddychnout. Čínská vláda oznámila, že ruší nařízení testovat veškeré kosmetické produkty na zvířatech, a to už od roku 2020.

Celý článek

Certifikovaná přírodní kosmetika Weleda představuje novinky z řady Skin Food

Certifikovaná přírodní kosmetika Weleda bude brzy slavit úctyhodných 100 let. K úspěšným dlouholetým bestsellerům bezpochyby patří Univerzální rodinný krém Skin Food, a právě proto Weleda rozšířila tuto řadu o nové produkty.

Celý článek