dnes je 06.07.2020

Výběr zajímavých pražských výstav

Přidat na Seznam.cz
Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.  

V Galerii České spořitelny v Rytířské ulici je k vidění sbírka Muzea Českého ráje v Turnově s názvem Současný evropský šperk. Málokdo ví, že se v Turnově, městě brusičství drahých kamenů, pořádá mezinárodní šperkařské sympozium s několikaletou tradicí a je tedy místem, kde se setkávají nejlepší designéři z celého světa. Vytvořená díla v rámci těchto sympozií se schraňují od roku 1984 a můžeme je nejen obdivovat, ale také sledovat vývoj šperku v posledních třiceti letech. 

V Centru architektury a městského plánování (CAMP), které se nachází kousek od Karlova náměstí, můžete navštívit interaktivní instalaci s názvem Urbania. Až osm hráčů dostane příležitost stát se správci imaginárního Živoucího města. Naučí vás vnímat prostor, ve kterém žijeme, ze všech úhlů pohledu, pochopíte, co stojí za růstem a udržitelností města, a jak moc prostředí ovlivňuje každého jedince.

V Museu Kampa, které najdete překvapivě na Kampě, jsou vystaveny velkoformátové obrazy malíře Bena Willikenda s názvem Prostory modernismu. Díla jsou jedinečná tím, že se jedná o klasickou malbu na plátno, což je technika, která v dnešní době bojuje o přežití, protože se stále více umělců věnuje instalacím či jiným konceptuálním formám. Na obrazech jsou ale znázorňována zejména architektonická díla klasických modernistů, například Vila Tugendhat Miese van der Roha, takže se forma klasické malby protíná s konceptuální formou jiných děl.

A co nás čeká v měsících budoucích? Rozhodně si nesmíte nechat ujít Rembrandta, který bude k vidění od dubna v paláci Kinských. Poprvé vůbec budou v naší metropoli vystavena díla světoznámého anonymního street artisty Banksyho. Místo konání je zatím utajeno, ale snad se ho do září, kdy má výstava začít, dozvíme. A v prosinci do domu U Kamenného zvonu dorazí fotografie Fridy Kahlo, které byly donedávna veřejnosti zcela neznámé. Každopádně, je na co se těšit!

 

foto: oficiální stránky institucí

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE VÝSTAVA ČESKÉ ŠPERKY UMĚNÍ MODERNÍ UMĚNÍ

Související články

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Ekobox je krabička plná ekologických a zero-waste produktů

Záleží vám na životním prostředí, vnímáte nezbytnost recyklace, bezobalových vychytávek a minimum nebezpečné chemie? Pojďte se seznámit s Ekoboxem!

Celý článek