dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Výběr zajímavých pražských výstav

Přidat na Seznam.cz
Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.  

V Galerii České spořitelny v Rytířské ulici je k vidění sbírka Muzea Českého ráje v Turnově s názvem Současný evropský šperk. Málokdo ví, že se v Turnově, městě brusičství drahých kamenů, pořádá mezinárodní šperkařské sympozium s několikaletou tradicí a je tedy místem, kde se setkávají nejlepší designéři z celého světa. Vytvořená díla v rámci těchto sympozií se schraňují od roku 1984 a můžeme je nejen obdivovat, ale také sledovat vývoj šperku v posledních třiceti letech. 

V Centru architektury a městského plánování (CAMP), které se nachází kousek od Karlova náměstí, můžete navštívit interaktivní instalaci s názvem Urbania. Až osm hráčů dostane příležitost stát se správci imaginárního Živoucího města. Naučí vás vnímat prostor, ve kterém žijeme, ze všech úhlů pohledu, pochopíte, co stojí za růstem a udržitelností města, a jak moc prostředí ovlivňuje každého jedince.

V Museu Kampa, které najdete překvapivě na Kampě, jsou vystaveny velkoformátové obrazy malíře Bena Willikenda s názvem Prostory modernismu. Díla jsou jedinečná tím, že se jedná o klasickou malbu na plátno, což je technika, která v dnešní době bojuje o přežití, protože se stále více umělců věnuje instalacím či jiným konceptuálním formám. Na obrazech jsou ale znázorňována zejména architektonická díla klasických modernistů, například Vila Tugendhat Miese van der Roha, takže se forma klasické malby protíná s konceptuální formou jiných děl.

A co nás čeká v měsících budoucích? Rozhodně si nesmíte nechat ujít Rembrandta, který bude k vidění od dubna v paláci Kinských. Poprvé vůbec budou v naší metropoli vystavena díla světoznámého anonymního street artisty Banksyho. Místo konání je zatím utajeno, ale snad se ho do září, kdy má výstava začít, dozvíme. A v prosinci do domu U Kamenného zvonu dorazí fotografie Fridy Kahlo, které byly donedávna veřejnosti zcela neznámé. Každopádně, je na co se těšit!

 

foto: oficiální stránky institucí

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE VÝSTAVA ČESKÉ ŠPERKY UMĚNÍ MODERNÍ UMĚNÍ

Související články

Sedací souprava Autentico je moderním a pohodlným doplňkem, který se vám jen tak neokouká

Ne každý se oddává designovým výstřelkům v bytových doplňcích a nábytku. I přesto však můžete spojit aktuální novinky s „hudbou budoucnosti“. Tedy, abyste tomu dobře rozuměli, jsou sedačky, které jsou moderní dnes, ale budou tradičním doplňkem i za deset let.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

Tři tipy, kam v interiéru umístit designové křeslo

Proč si zamilovat designová křesla BONNIE & CLYDE už víme z předchozího článku. Pojďte s námi objevit způsoby, jak takovým kouskům vybrat ideální místo ve vašem interiéru.

Celý článek

Romantika na pražské Kampě

Umění vařit spojené s kvalitními surovinami přináší vynalézavost, která nám v kuchyni mnohdy chybí. Pokud máte chuť poznat jídla, která vás budou hýčkat, máme pro vás perfektní tip.

Celý článek

Co si obléct na rande na sv. Valentýna

Po roce je to tu zase - svátek sv. Valentýna, den lásky a milování. Pokud tento svátek slavíte, jistě se chystáte na romantickou večeři či jinou aktivitu s vaší drahou polovičkou, zkrátka rande. Mrkněte na valentýnské outfity roku 2020...

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek

BONNIE & CLYDE jsou křesla, která budou v interiéru náležitě obdivována

Napadlo vás někdy, že křesla mohou být víc než jenom praktickým doplňkem obývacího pokoje či pracovny? Že křesla mohou mít svůj příběh, vyzařovat odvážností a být ikonická? Jestli ne, pak vás o tom křesla BONNIE & CLYDE od Fera Mikloška rychle přesvědčí.

 

Celý článek

Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Pod tímto stylem si můžete představit vše staré, historické nebo klasické. Původně se tímto slovem označovalo výběrové víno, později se tak začaly nazývat staré a kvalitní věci.

Celý článek