dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Výběr zajímavých pražských výstav

Přidat na Seznam.cz
Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.  

V Galerii České spořitelny v Rytířské ulici je k vidění sbírka Muzea Českého ráje v Turnově s názvem Současný evropský šperk. Málokdo ví, že se v Turnově, městě brusičství drahých kamenů, pořádá mezinárodní šperkařské sympozium s několikaletou tradicí a je tedy místem, kde se setkávají nejlepší designéři z celého světa. Vytvořená díla v rámci těchto sympozií se schraňují od roku 1984 a můžeme je nejen obdivovat, ale také sledovat vývoj šperku v posledních třiceti letech. 

V Centru architektury a městského plánování (CAMP), které se nachází kousek od Karlova náměstí, můžete navštívit interaktivní instalaci s názvem Urbania. Až osm hráčů dostane příležitost stát se správci imaginárního Živoucího města. Naučí vás vnímat prostor, ve kterém žijeme, ze všech úhlů pohledu, pochopíte, co stojí za růstem a udržitelností města, a jak moc prostředí ovlivňuje každého jedince.

V Museu Kampa, které najdete překvapivě na Kampě, jsou vystaveny velkoformátové obrazy malíře Bena Willikenda s názvem Prostory modernismu. Díla jsou jedinečná tím, že se jedná o klasickou malbu na plátno, což je technika, která v dnešní době bojuje o přežití, protože se stále více umělců věnuje instalacím či jiným konceptuálním formám. Na obrazech jsou ale znázorňována zejména architektonická díla klasických modernistů, například Vila Tugendhat Miese van der Roha, takže se forma klasické malby protíná s konceptuální formou jiných děl.

A co nás čeká v měsících budoucích? Rozhodně si nesmíte nechat ujít Rembrandta, který bude k vidění od dubna v paláci Kinských. Poprvé vůbec budou v naší metropoli vystavena díla světoznámého anonymního street artisty Banksyho. Místo konání je zatím utajeno, ale snad se ho do září, kdy má výstava začít, dozvíme. A v prosinci do domu U Kamenného zvonu dorazí fotografie Fridy Kahlo, které byly donedávna veřejnosti zcela neznámé. Každopádně, je na co se těšit!

 

foto: oficiální stránky institucí

Přidat na Seznam.cz
DESIGN RADY REDAKCE VÝSTAVA ČESKÉ ŠPERKY UMĚNÍ MODERNÍ UMĚNÍ

Související články

Nová kampaň na kolekci brýlí Gucci byla zasazena do osmdesátých let

Kreativní ředitel Alessandro Michele se opět nebál odvázat. Celá kampaň značky Gucci je zasazena do losangeleské prodejny desek Amoeba Music Hollywood, která svým interiérem i exteriérem připomíná skutečné osmdesátky. 

Celý článek

Adidas Originals přináší unikátní instalace do ulic Prahy

Kultovní tenisky adidas Originals letos slaví neuvěřitelných 50 let od svého prvního uvedení na trh. Značka přenáší nezaměnitelnou DNA značky adidas do ulic města, přichází u této příležitosti s unikátním projektem nazvaným Change is a Team Sport.

Celý článek

Ruční napařovač prádlo dezinfikuje, zbaví ho pachů a perfektně upraví za pár vteřin

Už žádné nežádoucí záhyby na oblečení! Je tu snadné řešení, jak si za 15 vteřin upravit pomačkanou halenku, košili nebo třeba vlněný kabát!

Celý článek

Jak se udržovat fit i doma!

Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Celý článek
Líčení v 5 minutách

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

The Carrie Diaries, móda teenagerů aneb co bylo před Sexem ve městě

Všechny ženy znají seriál Sex ve městě, ale víte, co bylo před ním? O tom se dozvíte v tomto prequelu o životě mladé Carrie Bradshaw a jejích módních začátcích. Můžete se těšit na velkou dávku zábavy a stylu.

Celý článek