dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Vybíráme kravatu - jak se nesplést

Přidat na Seznam.cz
Mnoho mužů považuje kravatu za něco, co jenom škrtí a zabraňuje volnému dýchání. Výběrem kravaty odhalujete vaši osobnost, proto by neměla být nikdy jenom kusem látky visícím bezvládně na krku. Když si uvážete na krk kravatu, začínáte tím nevědomky vysílat signály o tom, jací jste. Kravatu si tedy vybírejte zásadně sami.

Pokud nosíte do práce oblek, jistě mi dáte za pravdu, že vybrat každý den novou kravatu je někdy docela práce. Přitom kravata dělá polovinu dojmu, pokud se s někým setkáte. Každá žena se otočí za pěkným mužem v pěkném obleku. Pokud je ale oblek "shozen" nevhodnou kravatou, vaše šance na úspěch, ať už profesní, nebo u žen, se rapidně snižuje. Pokud vaše práce vyžaduje uvazovat si pravidelně kravatu, vybírejte si takové, které jsou vyrobeny z kvalitního hedvábí, které zachovají pevný a pěkný uzel u límečku. Vaše krční ozdoba by měla být takového tvaru a měla by mít takovou podšívku, aby měla určitou hmotnost. Tíha kravaty má totiž vliv na to, jak hezky bude vypadat zauzlovaná část pod vaší bradou.

Kravata by měla směřovat přmo k zemi, proto si doma udělejte následující test. Vezměte z věšáku vaše kravaty. Pověste je za užší konec a sledujte jestli se vám některá nevytyčí do strany. Vázanka, která nesměruje přmo dolů podle gravitačních zákonů, by měla být navěky schovaná ve skříni.

Při výběru kravaty k obleku byste se měli řídit několika základními pravidly. Šířka kravaty by měla korespondovat s šířkou klop vašeho saka.  Zároveň byste ji měl vybrat s přihlédnutím k vašim tělesným proporcím. Muži nižší postavy by měli volit decentnější vzory, rozhodně by neměli použvat široké kravaty a velké uzle. Dlouháni se naopak mohou v tomto směru rozšoupnout a popustit uzdu své fantazii.

Tajemství vzorů
Když nosíte dva stejné druhy vzorků, například dvoje pruhy nebo dvoje kostky, ujistěte se, že mají různou velikost. Pokud jsou proužky na saku úzké, proužky na kravatě musíte být široké a obráceně. Pokud chcete naopak zkombinovat dva různé vzory, musí být stejně veliké. Sako s velkými kostkami vyžaduje kravatu s širokými pruhy. V kombinaci košile, sako a kravata můžete použít až tři vzory, vyžaduje to však jistou dávku odvahy. Troje pruhy - košile má nejužší, následuje sako a kravata s nejširšími pruhy. Soulad barev je zákon. Barva obleku a kravaty musí ladit v tónu nebo mít stejnou barvu.

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ PRO MUŽE KRAVATY KRAVATA PODŠÍVKA OBLEK HEDVÁBÍ KOŠILE SAKO PRUHY BARVA ŽENA JAK SE

Související články

Bílá košile: základ šatníku, ale kde koupit tu pravou?

Bez námahy šik - tohle rozhodně zvládnete jen s jediným kouskem ve vašem šatníku, a to bez ohledu na to, jaký máte rozpočet nebo smysl pro styl. Řeč je o bílé košili. 

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Barva roku 2022 definuje další aktuální sezónu a podporuje kreativitu i sebevědomí

Jako každý rok společnost Pantone vyhlásí barvu roku. Jde o konkrétní odstín, který bude symbolizovat celý nadcházející rok společensky, kulturně tak i v každodenním životě. O jakou barvu se jedná?

Celý článek

Nová kolekce české značky Leeda je pro sebevědomé a nezávislé ženy

Odvažte se v originálním oversize kimonu nebo bomberu z nové kolekce české značky Leeda, mezi jejíž zákaznice patří (nejen) hollywoodské a české hvězdy.

Celý článek

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Celý článek

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek