dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Vybíráme kravatu - jak se nesplést

Přidat na Seznam.cz
Mnoho mužů považuje kravatu za něco, co jenom škrtí a zabraňuje volnému dýchání. Výběrem kravaty odhalujete vaši osobnost, proto by neměla být nikdy jenom kusem látky visícím bezvládně na krku. Když si uvážete na krk kravatu, začínáte tím nevědomky vysílat signály o tom, jací jste. Kravatu si tedy vybírejte zásadně sami.

Pokud nosíte do práce oblek, jistě mi dáte za pravdu, že vybrat každý den novou kravatu je někdy docela práce. Přitom kravata dělá polovinu dojmu, pokud se s někým setkáte. Každá žena se otočí za pěkným mužem v pěkném obleku. Pokud je ale oblek "shozen" nevhodnou kravatou, vaše šance na úspěch, ať už profesní, nebo u žen, se rapidně snižuje. Pokud vaše práce vyžaduje uvazovat si pravidelně kravatu, vybírejte si takové, které jsou vyrobeny z kvalitního hedvábí, které zachovají pevný a pěkný uzel u límečku. Vaše krční ozdoba by měla být takového tvaru a měla by mít takovou podšívku, aby měla určitou hmotnost. Tíha kravaty má totiž vliv na to, jak hezky bude vypadat zauzlovaná část pod vaší bradou.

Kravata by měla směřovat přmo k zemi, proto si doma udělejte následující test. Vezměte z věšáku vaše kravaty. Pověste je za užší konec a sledujte jestli se vám některá nevytyčí do strany. Vázanka, která nesměruje přmo dolů podle gravitačních zákonů, by měla být navěky schovaná ve skříni.

Při výběru kravaty k obleku byste se měli řídit několika základními pravidly. Šířka kravaty by měla korespondovat s šířkou klop vašeho saka.  Zároveň byste ji měl vybrat s přihlédnutím k vašim tělesným proporcím. Muži nižší postavy by měli volit decentnější vzory, rozhodně by neměli použvat široké kravaty a velké uzle. Dlouháni se naopak mohou v tomto směru rozšoupnout a popustit uzdu své fantazii.

Tajemství vzorů
Když nosíte dva stejné druhy vzorků, například dvoje pruhy nebo dvoje kostky, ujistěte se, že mají různou velikost. Pokud jsou proužky na saku úzké, proužky na kravatě musíte být široké a obráceně. Pokud chcete naopak zkombinovat dva různé vzory, musí být stejně veliké. Sako s velkými kostkami vyžaduje kravatu s širokými pruhy. V kombinaci košile, sako a kravata můžete použít až tři vzory, vyžaduje to však jistou dávku odvahy. Troje pruhy - košile má nejužší, následuje sako a kravata s nejširšími pruhy. Soulad barev je zákon. Barva obleku a kravaty musí ladit v tónu nebo mít stejnou barvu.

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ PRO MUŽE KRAVATY KRAVATA PODŠÍVKA OBLEK HEDVÁBÍ KOŠILE SAKO PRUHY BARVA ŽENA JAK SE

Související články

Shackets. Košile nebo bunda? Jarní nezbytnost vašeho šatníku

Shackets je jedním z posledních trendů, který pohltil sociální sítě, ale také ulice všech velkých metropolí. Nechte se inspirovat a na jaro si pořiďte podobný kousek.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Barbora Hranoš o módních doplňcích Otto Kilian: Mužů, kteří se doplňků nebojí, je u nás zatím málo

Otto Kilian je česká značka, která nabízí limitované kolekce pánských a dámských doplňků. Stojí za ní manželský pár, Barbora a Petr Hranošovi. Ve svém portfoliu mají nejen kravaty, ale také manžetové knoflíčky, motýlky či kapesníčky do saka. Vše je vyráběno ručně se zapojením českých výrobců. Při výrobě z vysoce kvalitních látek vznikají malé série, ve kterých je každý model jedinečný.

 

 

Celý článek

Tipy pro příjemný a produktivní home office

Home office se v poslední době stal součástí života mnoha z nás a často soupeříme s tím, jak se k práci z domova odhodlat. Přinášíme vám proto několik důležitých tipů, jak si udělat home office příjemný, ale zároveň produktivní.

Celý článek