dnes je 17.09.2019 a svátek má Naděžda

Vyhrajte lístek na Colours of Ostrava s Tsampou ProTibet!!!

Přidat na Seznam.cz
Pochutnat si – udržovat linii – nehladovět. A ještě tím pomáhat na druhé straně světa! Připadá Vám to nemožné? Vyzkoušejte tsampu – tradiční tibetské jídlo, které k nám přináší nezisková organizace MOST ProTibet. Vymyslete svůj vlastní recept a vyhrajte lístek na Colours of Ostrava!

Léto se naplno rozjíždí, sluníčko nás táhne ven, k vodě, do lesa, na dovolené. Zkrátka kamkoliv, jen ne ke sporáku trávit hodiny vyvařováním a vymýšlením vhodných jídel. Co kdyby však existovala možnost, jak si zdravé, chutné a nízkokalorické jídlo připravit raz dva? Přesně tuhle možnost nabízí zatím ne příliš známá tsampa.

Členové organizace MOST ProTibet do Indie každoročně létají, kontrolují všechny projekty a při tom poznávají do hloubky místní kulturu, zvyky a samozřejmě také jídlo. Jejich projekty se řídí mottem „Pomáhat má smysl“ a jejich cílem je podpora tibetské kultury, jež je v současné době pod nadvládou Číny. Projekty podporují vzdělání dětí, životní podmínky seniorů, původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách.

Tsampa – jídlo bohů

Ze všech tradičních pochutin, které pravidelně ochutnávají, jim ovšem v hlavě stále visela jediná. Tsampa. Jedná se o speciálně upražený, namletý ječmen, plný živin, vitamínů a minerálů s příznivě nízkým glykemickým indexem.

„Na tsampě miluji právě to, jak málo jí stačí sníst, na jak dlouho nás zasytí, jak je lehká, zdravá a chutná. Nejen tibetské děti jí pravidelně jedí. Moje čtyřletá dcerka se o ní téměř každé ráno také hlásí. A v neposlední řadě, s tsampou je příprava svačin a snídaní opravdu rychlovka.“ Říká Jana Ďásková Neboráková, ředitelka organizace.

Jelikož tsampa prošla pražením, není nutné jí dále tepelně upravovat. Pohodlně stačí přimíchat do jakékoliv kaše, jogurtu, polévky, smoothie, můžete si jí pouze rozmíchat ve vodě a doplnit třeba oblíbeným ovocem. Členové MOSTu ProTibet si na tsampě rádi pochutnávají v podobě nepečených kuliček s kokosem nebo burákovým máslem, nebo si tsampou posypou jogurt s ovocem. Výborné jsou také placky či různé variace knedlíčků. Pro inspiraci na recepty se stačí podívat na www.protibet.cz/tsampa.

Zapojte se do soutěže o super ceny

Staňte se TsampaChefem. Pravidla soutěže jsou velice jednoduchá. Stačí vymyslet recept, jehož nedílnou součástí bude tsampa a s fotkou i postupem přípravy jej do 10.7.2019 zaslat na tsampa@protibet.cz.

Tým MOSTu ProTibet bude všechny Vaše zaslané recepty poctivě pročítat a zkoušet a nakonec vybere 3 nejlepší, kteří budou odměněni:

1. místo • lístek na festival Colours of Ostrava 2019 •
2. místo • poukaz na nákup v našem eshopu v hodnotě 1 000 Kč •
3. místo • poukaz na nákup v našem eshopu v hodnotě 500 Kč •

A to už přece stojí za to! Fantazii se meze nekladou, pokrmy mohou být masité, vegetariánské i veganské, sladké i slané, vařené, pečené, smažené nebo zcela bez tepelné úpravy. Záleží jen na Vás.

Svou tsampu seženete na: shop.protibet.cz/tsampa

Pomáhat můžete i Vy

Způsobů jak se zapojit do činnosti MOSTu ProTibet je mnoho. Na webových stránkách www.protibet.cz najdete projekty v zahraničí i ČR.

Jsou Vám blízké osudy dětí? MOST podporuje jejich vzdělání. Soucítíte se starými lidmi? MOST se stará o životní úroveň tibetských seniorů. Souzníte s myšlenkami buddhismu? MOST působí v několika buddhistických klášterech, kde podporuje tradiční vzdělání mnichů a mnišek. Fascinuje Vás tradiční pastevecký život tibetských nomádů? MOST kupuje a krmí jejich stáda a udržuje je tak v horách, kam patří.

Voní Vám orient? Na eshopu MOSTu najdete nepřeberné množství zboží z Indie či Nepálu. Módu, šperky, interiérové dekorace, nejrůznější meditační, buddhistické předměty, knihy, kosmetiku, koření, stačí si jen vybrat.

Na eshop MOSTu ProTibet se můžete podívat na odkazu shop.protibet.cz

A pamatujte, nákupem každého výrobku z eshopu uděláte radost nejen sobě, ale i na úbočí majestátného Himálaje.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI PROTIBET.CZ TIBETSKÉ ŠKOLY O.P.S. MOST TSAMPA ZDRAVÁ STRAVA NÁKUP A OBCHOD SOUTĚŽ COLOURS OF OSTRAVA

Související články

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní šampón a kondicionér Faith in Nature

To, že milujeme přírodní kosmetiku, není žádným tajemstvím. Díky našemu letnímu eco-friendly soutěžení navíc seznamujeme i mnohé naše čtenáře s blahodárnými účinky přírodních výrobků. Dnes je na řadě vlasová kosmetika Faith in Nature.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte rozjasňující pudrový bronzer značky ZUII

Ruční výroba. Bio kvalita. Nula chemických látek. Jedinečná péče o pleť. Jemná vůně květin. To je bio kosmetika značky Zuii, o kterou si s námi můžete dnes zasoutěžit.

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní pomocníky k dokonalému opálení

Léto se pomalu přehouplo do své druhé poloviny, to však neznamená, že se již nemusíme chránit před slunečními paprsky. Mnohé z vás dovolená u moře nebo vysoko na horách teprve čeká. Máte již dokonale přírodní výbavu na opalování?

Celý článek

Jaké spodní prádlo je teď trendy?

Prádlo je bez diskuse naprosto právoplatnou součástí outfitu, i když ve spoustě případů není na první pohled vidět. Člověk ale nikdy neví, co ho ten den potká, takže je dobré být připraven. A naprosto klíčové je také pohodlí - hlavně, ať to nikde neřeže a nedělá faldíky.

Celý článek

INSPIRACE: 11 podzimních svatebních dortů, které byste měli vidět

Nebudeme si nic nalhávat, netradiční svatební dorty nás upřímně baví! A cukráři a umělci, kteří je tvoří jsou v pravém slova smyslu designéry. Které byste si neměli na podzim 2019 nechat ujít?

Celý článek

Modelka Barbora Fialová se stala jednou z hlavních tváří na přehlídce Gucci Cruise 2020

Jistě všichni víme, že naše modelky jsou jedny z nejkrásnějších. Mezi ně se nyní řadí i Barbora Fialová, která svým nekomerčním vzhledem zaujala až v Itálii.

Celý článek