dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Přidat na Seznam.cz
Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Studio De Baes Associates spolupracovalo ve městě Kortrijku se Sophií van Note, aby navrhla neobvyklé obydlí začleněné do centra města. Autoři také tvrdí, že velká okna a dveřní prostor umožňují malému domu, aby se stalo součástí města a naopak.

Dům nazvaný SSK stojí ve staré dělnické čtvrti Kortrijku, kde jsou uličky domů postavené z typicky nízkých cihel a ozdobných domů, ke kterým se musel nový dům přizpůsobit. Proto ani na SSK cihly nechybí. Dům může působit jako skleněná krabice, uvnitř se však skládá z koupelny, úložného prostoru, ložnice a centrálního schodiště. V prvním patře je pak obývací pokoj a jídelna propojená v jeden prostor a v nejvyšším patře je další ložnice zabírající asi polovinu plochy, ze které máte perfektní výhled na střechu.

V zádní části domu se nachází malá terasa. Skla jsou na domě mírně skloněna, aby bylo možné využít slunečního světla vstupujícího skrze fasádu. „Dům se snaží přehodnotit současný život ve středoevropském městě a tím přispět k vytvoření městského prostředí, které je vzdálené od sterilních a nahrazených předměstí," dodali architekti.

Kombinace skla a dalších, dříve často používaných materiálů, je čím dál oblíbenější. Studio Maas Architecten nedávno postavilo na holandském venkově tradiční doškovou chalupu sloučenou s mnoha skleněnými plochami a architekti ze studia Penelas použili sklo a ocel, aby vytvořili rustikální útočiště ve španělském lese.

Foto: Frans Parthesius, dezeen.com
 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN ARCHITEKTURA CIHLOVÝ DŮM

Související články

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek

Máme pro vás novinku: Videa

Nové reportáže, rozhovory s lidmi z módního oboru, vlogy ze zákulisí Fashion weeků i pozvánky na různé akce jsou jen špetkou z toho, co vám naše nová video rubrika společně s Agi Archer přinese…

Celý článek

Vkus není otázkou peněz, ale osobnosti, říká designérka interiéru Kateřina Šindelářová

Pro vytvoření dokonalého prostoru ať už pro rodinný život, nebo pro práci, je nezbytné vnímat první dojem z celého projektu. Pocit, který na vás daná místnost či budova dýchne, je základním stavebním kamenem. Pak už společně stavíte svůj vlastní sen…

Celý článek

Drew Barrymore představila svou vlastní kolekci nábytku a designu pro děti

Drew Barrymore, americká hvězda a ikona, nám přináší svou novou kolekci, kterou vytvořila nejen pro své děti. Najdeme v ní cenově dostupný nábytek do dětských pokojů, doplňky, pestrobarevné obrázky nebo polštářky a také spoustu nápadů, jak vyzdobit útočiště malých dobrodruhů.

Celý článek

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Celý článek