dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Přidat na Seznam.cz
Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Studio De Baes Associates spolupracovalo ve městě Kortrijku se Sophií van Note, aby navrhla neobvyklé obydlí začleněné do centra města. Autoři také tvrdí, že velká okna a dveřní prostor umožňují malému domu, aby se stalo součástí města a naopak.

Dům nazvaný SSK stojí ve staré dělnické čtvrti Kortrijku, kde jsou uličky domů postavené z typicky nízkých cihel a ozdobných domů, ke kterým se musel nový dům přizpůsobit. Proto ani na SSK cihly nechybí. Dům může působit jako skleněná krabice, uvnitř se však skládá z koupelny, úložného prostoru, ložnice a centrálního schodiště. V prvním patře je pak obývací pokoj a jídelna propojená v jeden prostor a v nejvyšším patře je další ložnice zabírající asi polovinu plochy, ze které máte perfektní výhled na střechu.

V zádní části domu se nachází malá terasa. Skla jsou na domě mírně skloněna, aby bylo možné využít slunečního světla vstupujícího skrze fasádu. „Dům se snaží přehodnotit současný život ve středoevropském městě a tím přispět k vytvoření městského prostředí, které je vzdálené od sterilních a nahrazených předměstí," dodali architekti.

Kombinace skla a dalších, dříve často používaných materiálů, je čím dál oblíbenější. Studio Maas Architecten nedávno postavilo na holandském venkově tradiční doškovou chalupu sloučenou s mnoha skleněnými plochami a architekti ze studia Penelas použili sklo a ocel, aby vytvořili rustikální útočiště ve španělském lese.

Foto: Frans Parthesius, dezeen.com
 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN ARCHITEKTURA CIHLOVÝ DŮM

Související články

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Nezaměnitelný styl Grace Kelly

Americká herečka, držitelka Oscara a monacká kněžna, ale především žena, od které se můžeme učit sebevědomí, eleganci a jedinečnému módnímu stylu. Během svého života okouzlila kněžna Grace miliony mužů i žen. Co nás na ní tak láká?

Celý článek

Papírovou nebo igelitovou tašku? My jsme pro starou dobrou klasiku v podobě síťovky!

Možná stále váháte mezi klasickou igelitkou a papírovou taškou. Mediální masáž podpořená ekologickými příznivci nás tlačí do určitých změn a rozhodnutí. Nám se ale od srdce zalíbil krásný český výrobek obohacený moderním designem.

Celý článek

Kam na wellness chvilky v České republice?

Milujete bublinkovou koupel, masáže nebo relax? Pak jste těmi pravými kandidáty na pozici wellnessáka. Kam si pro krásné chvilky přes víkend nebo ve volných dnech v týdnu zajet? 

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Bruce Willis na přání nejmladší dcery prodává svůj luxusní dům v Bedfordu v New Yorku

Své panství prodává oblíbený americký herec za 12,95 milionů dolarů. Čtyři samostatné domy mají 12 ložnic, dvě garáže, bazén se slanou vodou a tenisový kurt.

Celý článek