dnes je 15.08.2022 a svátek má Hana

Waight Keller opouští Givenchy. Podívejte se na její nejlepší modely, včetně svatebních šatů pro Meghan Markle

Přidat na Seznam.cz
Vytvářela svatební šaty na královskou svatbu pro Meghan Markle a navrhovala snové kolekce pro módní dům Givenchy. Clare Waight Keller stála v čele brandu tři roky. Podívejte se s námi na nejlepší modely, které pro francouzskou značku vytvořila.

Clare Waicht Keller nastoupila jako kreativní ředitelka do Givenchy v březnu 2017, po šestiletém působení u značky Chloé. Byla první ženou, která vedla módní dům Givenchy a v roce 2018 byla vyhlášena Britskou módní radou Nejlepší návrhářkou roku, zaměřující se na dámské oblečení. Její poslední show pod záštitou této francouzské značky byla podzimní kolekce 2020 představená na březnovém pařížském týdnu módy. Důvod jejího odchodu je zatím neznámý, stejně jako její nástupce. „Být první ženskou uměleckou ředitelkou této legendární značky je pocta. Jsem ráda, že jsem dostala příležitost pečovat o dědictví značky a vdechnout jí nový život,” napsala Keller na svém instagramovém profilu. Níže přinášíme souhrn těch nejlepších modelů, které pro Givenchy vytvořila, a zároveň ji tímto vzdáváme hold. 

Svatební šaty pro Meghan Markle

Mezi její nejznámější modely patří svatební šaty, které vytvořila pro bývalou americkou herečku Meghan Markle. Ta si v roce 2018 brala za muže britského královského prince Harryho, vévodu ze Sussexu. Pohádkové bílé šaty byly jednoduché a elegantní zároveň. K nim byly přidány decentní doplňky a hlavně dlouhá vlečka s diadémem, což bylo dědictví královské rodiny. 

Kolekce věnovaná legendárnímu zakladateli

Podzimní haute couture kolekce 2018 patří k nejlepším, které kdy Keller vytvořila. Vzdala totiž hold Hubertu de Givenchy a inspirovala se modely, které právě Hubert vytvořil pro svou múzu - herečku Audrey Hepburn. Některé róby byly inspirované filmem Funny Face (1957) a jiné zase Snídaní u Tiffanyho (1961). Hudební podkres navíc doplňovala píseň Moon River právě od Audrey.

Peří všude kam oko dohlédne

Během podzimní couture show 2019 s názvem Noblesse Radicale předvedla Keller několik modelů, které byly poseté peříčky. Právem patří k nejzdařilejším a nejzajímavějším modelům, které kdy vytvořila. Elegantní siluety dostaly díky tomuto prvku zcela nový nádech. 

Luxusní krajka

Černobílá paleta odstínů odstartovala jarní a letní couture kolekci 2019. Vyzdvihnout musíme zejména modely z krajky, které vypadaly přímo pohádkově. Navíc si Keller pěkně vyhrála s detaily a siluetami.

Silueta přesýpacích hodin

Ještě chvilku zůstaneme u couture kolekce na sezonu Jaro/Léto 2019. Clare Waight Keller nám tu totiž předvedla ostrou siluetu přesýpacích hodin - tedy širší ramena, úzký pas a krátká široká sukně. Detaily byly v těchto případech důležité, protože ke krátké sukni vytvořila Keller ještě jednu dlouhou, a hlavně průsvitnou sukni, která pozdvihla celý model na novou úroveň. 

Rozkvetlá zahrada

Jarní a letní couture show 2020 odkazovala na rozkvetlé zahrady a zároveň ukázala, že fantazii se meze nekladou. U Keller a jejích couture kolekcí to platilo dvojnásobně. Zkroucené volánky z barevné látky utvářely dojem, že se opravdu nacházíme v zahradě, v níž rozkvétají macešky, sasanky nebo kosatce. 

Přidat na Seznam.cz
GIVENCHY CLARE WAIGHT KELLER MÓDNÍ KOLEKCE MEGHAN MARKLE AUDREY HEPBURN HUBERT DE GIVENCHY HAUTE COUTURE

Související články

Brilantní kolekce módního domu Schiaparelli uchvátila Paříž

Haute Couture přehlídky pro jaro/léto 2022 navozují pocit skutečného návratu k životu. Návrhář Daniel Roseberry utekl ve své mysli do vesmírného světa a nastolil tak trošku sci-fi.

Celý článek

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek

Vévodkyně ze Sussexu vydává knihu, na pulty dorazí v červnu

Vévodkyně ze Sussexu, která se nemůže zrovna pyšnit velkou oblibou v médiích, teď učinila další krok, a tím je vydání její knihy. Po rozhovoru s Oprah Meghan opět překvapuje. O čem kniha je a na co se můžete těšit?

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Ikonické šperky britské královské rodiny a jejich historie

Luxusní šperky patří ke královské rodině od nepaměti. Dědí se u nich z generace na generaci a mnohé z nich mají přes tisíc let, ale přesto stále věrně slouží. Podívejte se na ikonické šperky, na které britská královská rodina nedá dopustit. 

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek