dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Workshop s Petrem Klabalem – Instantní fotka v obrazech

Přidat na Seznam.cz
Vážení přátelé, dovolte nám, abychom vás tímto pozvali na velice zajímavý workshop s instantní fotkou, kterého se zúčastnila i šéfredaktorka Módy.cz. A jaké jsou její dojmy? 

Dne 10. 5. 2014 jsem měla možnost zúčastnit se jednoho velice zajímavého workshopu s instaxem. A sama za sebe musím říci, že jsem fotoaparátem naprosto uchvácena.

Jedinečným sobotním odpolednem nás provázel profesionální fotograf Petr Klabal a velice milá slečna Romana Marie Jokelová ze společnosti Fujifilm. 
Po krátkém seznámení s fotoaparátem, jsme vyrazili přímo do terénu vybaveni zapůjčenými fotoaparáty Instax a svými mobily pro vyzkoušení Instax share printeru.

Místo, které Petr vybra, bylo stále do kopce a to směrem pod Petřín. Stále jsme stoupali, ale ten výhled byl úchvatný a stál za to.

Na vyhlídce v Petřínských zahradách mě zaujal jeden pán, který si také přišel prohlédnout krásy Prahy. :)

Petr a Romana nám ukázali jak tvořit různé koláže - fotky v obrazech, panoramatické fotky a mnohé další. Díky tomu jsem si z workshopu odnesla nejen pěknou památku, ale především nadšení a nové zkušenosti.

Petr Klabal vystudoval magisterský stupeň na Vysokém učení technickém v Brně a je jasné, že technika je jeho velkým koníčkem. Zajímá se o všechny druhy fotografování a zastává názor, že obrázek vydá za tisíc slov.

I když instantní fotky jsou tak trošku oldschool, získávají si stále větší oblibu i mezi profíky. Jejich kouzlo je ukryto především v zachycení jedinečných momentů, které máte okamžitě a hmatatelně před sebou a neleží vám v PC. Kdo si designově povedený fotoaparát Instax od Fujifilm vyzkouší, ihned podlehne, stejně jako já.

Celé odpoledne bylo zakončené  v příjemné kavárně, kde jsme si všichni po takové krásné procházce oddychli a v klidu si prohlédli fotky, které jsme za celé odpoledne s instaxem vyfotili. U kávy a dortíku jsme měli možnost vytisknout fotografie přímo z mobilního telefonu na InstaxShare.

Je to opravdu tak malá tiskárnička, že se vám vejde v pohodě do kabelky. Práce s ní je velmi snadná a fotky máte během chvilky v ruce. Je potřeba si stáhnou aplikaci, která má v sobě spousty možností jak fotku upravit, různé předlohy a zajímavosti, které se vám budou zamlouvat. Prostě super!

Tak neváhejte a přijďte na chuť instantním fotografiím i vy. Stačí si vybrat a zúčastnit se jednoho ze zajímavých workshopů od Analogue.

 


DEN DĚTÍ V MEGAPIXEL.CZ – ANALOGOVÁ FOTKA PRO NEJMENŠÍ I POKROČILÉ FOTOGRAFY

Zúčastněte se 31.5.2014 dne věnovaného retru - instantní fotce i se svými nejmenšími. V sobotu, před Dnem dětí, se v pražské prodejně Megapixel.cz uskuteční workshop s Instaxem pro začínající dětské fotografy a v odpoledních hodinách se budou moci pokročilejší fotografové zúčastnit bezplatného workshopu s fotografkou Illy Wonka. Akce je určena pro rodiče s dětmi, kteří se aktivně zajímají o focení a svá dítka chtějí vést stejným směrem.
Den analogové fotky v Megapixelu odstartuje v 10 hodin dopoledne a skončí v 18 hodin večer.

Zdroj fotografií: Petr Klabal Photography, Petra Žaludová, fujifilm.eu

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN STYLOVÁ TECHNIKA TECHNIKA INSTAX INSTANTNÍ TISKÁRNA INSTANTNÍ FOTOGRAFIE WORKSHOP FOTOAPARÁT FOTOGRAF FOTOGRAFIE FOTOGRAFOVÁNÍ PETR KLABAL FUJIFILM INSTAX SHARE SP-1

Související články

Výstava Dechem fotografa Martina Stranky vám vezme dech

Nechte se okouzlit originálními fotografiemi talentovaného fotografa, kterými dobyl svět a nyní je můžete obdivovat do konce listopadu v Galerii Mánes.

Celý článek

P40 lite od Huawei je parťák, na kterého se můžete spolehnout

Kdy jste naposledy udělali fotku něčím jiným než smartphonem? Chytré telefony využíváme při práci, plánujeme v nich práci i život, přinášejí nám zábavu, a dokonce téměř nahradily i některé přístroje jako třeba fotoaparáty. 

Celý článek

Barevná akce plná stylu a zábavy INSTAX

Barevný dress code na každém kroku, zábava v podobě tvoření fotoalba, skvělá společnost, nápaditá výzdoba, tak v takové parádě proběhl křest nového Instax Mini 11, který z vás udělá selfie královnu! Vyzkoušet si ho na vlastní kůži, přišel Ben Cristovao či Sharlota.

Celý článek

Revoluční novinka v kráse? 3D make-up tiskárna Mink bouří vody v kosmetickém průmyslu!

Představte si tiskárnu, na které si můžete vytisknout vlastní make-up. Nebo jakoukoliv z téměř 17 milionů barev. Přesně taková je Mink 3D tiskárna. Šikovná technologie, která se vám vejde do kabelky a můžete tak tisknout oblíbené obrázky kdekoliv a zkoušet si barvy, které chcete aplikovat jako make-up.

Celý článek

Vzpomínky Roberta Vana

Robert Vano, proslulý fotograf, ale především odvážný muž s vřelým srdcem, laskavým humorem a výjimečným charisma.

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Budoucnost české a slovenské módy z Technické univerzity v Liberci

Mladí studenti oboru návrhář Technické univerzity Liberec prezentovali 8. ledna své semestrální práce. A naše redakce byla u toho! Pojďte se s námi podívat, jak vidí svět módy budoucí čeští a slovenští návrháři.

Celý článek

Žalob na módního fotografa Bruce Webera za sexuální obtěžování přibývá

Bruce Weber, který je známý především díky kampaním pro značky Calvin Klein, Ralph Lauren nebo Versace, čelí dalším žalobám ze sexuálního obtěžování. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace.

Celý článek