dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

Začal další New York Fashion Week. Tyto návrháře na něm můžete vidět úplně poprvé

Přidat na Seznam.cz
Je odstartováno. Podzimní kolekce roku 2022 se na nás v následujících týdnech budou hrnout postupně z několika koutů světa. My vám dnes představíme pár jmen, která mají v rámci NYFW svou premiéru.

foto: se svolením značky Interior

Každý rok se na velké módní týdny snaží dostat spoustu návrhářů a nových značek. Ne každému se to však podaří. Ať už sedíte v publiku přímo na přehlídkách nebo se díváte online z pohodlí domova, rozhodně by vám nemělo uniknout pár nováčků, kteří zastupují solidní reprezentaci výrazných módních talentů. Většina z nich uvedla své první kolekce během pandemie a často jejich návrhy odráží pohled do budoucnosti. Někteří z nich ve svých kolekcích rozebírají téma gender pohlaví či binární kód, jiní se zavazují ke zodpovědné výrobě v rámci ohleduplnosti k planetě, a to vše je vidět i ve formě prezentací kolekcí.

 

INTERIOR

Pod značkou Interior můžete očekávat luxusní dámské kolekce. Interior sídlí v New Yorku a založen byl v roce 2020 Jackem Minerem a Lily Miesmer. Nadčasové, denní i večerní oblečení je zároveň součástí programu Net-a-Porter's Vanguard.

 

JUDY TURNER

Značku Judy Turner založil v roce 2018 návrhář Conley Averett, který rád tvoří unisex módu pleteného zboží. Rovněž sídlí v New Yorku a mezi typické kousky těchto kolekcí patří svetry, kalhoty ale i doplňky. Kolekce najdete například pod většími prodejci, jako jsou Nordstrom či Ssense. Její prezentaci můžete v rámci New York Fashion Weeku shlédnout 16. února.

 

TANNER FLETCHER

Tanner Richie a Fletcher Kasell jsou životními i obchodními partnery a svou značku založili v Brooklynu v roce 2020. V kolekcích nabízejí bezpohlavní řadu inspirovanou jejich láskou k New Yorku a k interiérovému designu. Nabídku mixu oblečení i bytových kousků představí v rámci své prezentace 15. února.

 

MARRISA WILSON

Po účasti v showroomu „Black in Fashion Council“ minulou sezónu uspořádá Marrisa Wilson 15. února kompletní přehlídku s modely na podzim 2022. Wilson založila svou stejnojmennou značku luxusního dámského oblečení v roce 2016. Návrhářka dopřává první generaci Guyano-Američanů kolekce v popředí s ženami barevné pleti.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NEW YORK FASHION WEEK NYFW MÓDNÍ TÝDEN V NEW YORKU INTERIOR

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek