dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Začaly módní přehlídky pánského jarního oblečení 2017

Přidat na Seznam.cz
Pánské módní přehlídky pro sezónu Jaro/Léto 2017 odstartovaly. Co zatím stihly naznačit o další sezóně?

E. TAUTZ

Značka E. Tautz nejvíce ze všeho potěší příznivce největšího světového sportu - fotbalu. Inspirovala se totiž hráčskými dresy a představila jarní kolekci, v níž se hojně objevovaly fotbalové trenýrky. Ty v kombinaci s koženými pásky a nejrůznějším provedení košil působily naprosto rozdílně než na trávníku. To samozřejmě nebylo vše, E.Tautz fotbalovou tématiku namixoval se znaky 80. let a kolekci dodal šťávu proužky na trikách i pleteninách. 

J.W.ANDERSON

Návrhář na svém Instagramu dal vědět, že jako malý četl Malého prince a v jeho jarní kolekci je zřejmé, že tato kniha v něm zanechala stopy. Rozhodně se stala předlohou několika jeho modelů aktuální kolekce. Bezpochyby otevírací look lesklého rudého pláště s velkými leteckými brýlemi hovoří jasně. Z odlišného pohledu bylo oblečení k návrháři naprosto typické. Podivné. Setkali jsme se s neforemnými modely, iversized střihy, neobvyklými kombinacemi barev i délek. 

WALES BONNER

Minimalismus je tím prvním, co nám naskočí v hlavě při zhlédnutí prvních modelů návrháře Walese Bonnera. Co se barevné palety týče, prvním dojmem se určitě nemýlíme. Později během přehlídky se k nám ovšem dostávají looky mnohem složitější a tak se o jednoduchosti už mluvit nedá. Designér si vyhrál zejména identitou mužství, když zkoušel, kolik toho mužská silueta vydrží pod náporem oblečení, které by za jiných okolností oblékly třeba i ženy. Důležitým faktem na závěr je, že Bonnerovi je teprve 25 let, ale už dokázal získat British Fashion Award, která poukazuje na jeho výjimečný talent. 

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MENSWEAR JARO 2017 JARO/LÉTO 2017 J.W.ANDERSON E.TAUTZ WALES BONNER

Související články

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek