dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Začněte o svou pleť pečovat včas a zatočte s pihami!

Přidat na Seznam.cz
Nebezpečné sluneční paprsky jsou den co den silnější a na naší pleti se opět objevují pihy, nedej bože pigmentové flíčky, kterých se těžko zbavujeme. Jak pleť ochránit?

Klasické drobné pihy, objevující se především na obličeji, dekoltu a na rukou, zvýrazňuje vliv ultrafialového záření. Tyto neškodné pihy během zimního období opět mizí. Někdy se ovšem stane, že nezmizí úplně. Vzhledem k tipu pleti se může stát, že jsme náchylnější na pigmentaci pokožky a sluneční záření na naší pleti způsobuje nehezké tmavé flíčky. Čím je to způsobeno a co s tím můžeme dělat?

Co způsobuje pihy a pigmentové skvrnky?
Pihy nejčastěji způsobuje škodlivý účinek UV záření. Ve slunných dnech k nim inklinují především lidé se světlou pletí, blondýnky nebo zrzky, ale mohou naskákat i brunetkám. Pokud máte tmavší pokožku a tmavé vlasy, a stejně se vám v létě tvoří nové pihy, pravděpodobně máte nižší koncentraci fotoprotektivního melaninu, a proto je vaše pleť tolik citlivá na škodlivé UV záření.

Pigmentaci mohou probudit k životu také hormony způsobené například menopauzou nebo užíváním hormonální antikoncepce nebo nemoc spojená s poruchami vnitřní sekrece či prodělaná mononukleóza. Ve stáří se jedná o pigmentové skvrnky způsobené oslabenou funkcí jater.

Jak se pigmentaci bránit a zmírnit její dopad na vzhled pleti?

DENNÍ KRÉM S SPF
Vždy je třeba pleť chránit krémem s ochranným faktorem, a to bez ohledu na roční období. Ať už jdete na procházku nebo sedíte celý den v kanceláři, je třeba pleť chránit pleťovým krémem s SPF faktorem minimálně 10. Dnes seženete i lehce krycí pleťové krémy s SPF. Čím silnější jsou sluneční paprsky, tím vyšší faktor volte. Hodně pigmentovaná pokožka vyžaduje 50, jen ta zabrání zhoršení pigmentace.

AHA kyseliny
Ovocné kyseliny AHA neboli kyselina alfa-hydroxylová mají vynikající schopnost odstranit odumřelé buňky pokožky a tím vyhlazovat nerovnosti pokožky. Současně napomáhá k zesvětlení pigmentových skvrn. Další skvělou vlastností AHA je její schopnost stahovat póry a podpora tvorby kolagenu. K domácímu použití se doporučují přípravky s obsahem AHA kyselin do 12 %. Můžete využít mycí emulze, jemný peeling či intenzivní peelingovou masku srovnatelnou s mikrodermální ambrazí.

RETINOL – vitamin A
Retinol je nejčistší a nejsilnější forma vitaminu A, který je pro naši pokožku i organizmus nesmírně důležitý. Přezdívá se mu zabiják vrásek, a kromě toho, že omezuje vznik vrásek, také zlepšuje strukturu i hydrataci pokožky a především redukuje pigmentové skvrny. Přípravky s retinolem tedy pomáhají zmírnit příznaky stáří ať už ve formě pleťového krému, očního krému, séra či masky.

      

Vitamin B, C a E
V případě nedostatku vitaminu B a C je pleť mnohem náchylnější na tvorbu pigmentových skvrn. Vitamin C zabraňuje tvorbě melaninu a chrání bělost pleti. Důležitý je i vitamin E, který zabraňuje nadměrné nepravidelné tvorbě pigmentu. Béčko, Céčko i Éčko dnes obsahuje i řada kosmetických produktů. Nejlepším zdrojem vitaminů jsou ovšem potraviny, díky kterým působí na náš organizmus a pleť zevnitř, hloubkově a ne jen povrchově.

Zdroj: google.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA PIGMENTACE PIHY PIGMENTOVÉ SKVRNY LETNÍ PÉČE O PLEť PÉČE O PEŤ VRÁSKY OMLAZENÍ PLETI

Související články

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

BiOrganica otevřela showroom exkluzivní BIO kosmetiky v sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily

V sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily, rodinném domě sochaře Bohumila Kafky a jeho ženy Berty v Praze na Ořechovce, byl slavnostně otevřen ateliér biOrganica – showroom exkluzivní BIO kosmetiky.

Celý článek

Jarní líčení: to musíte mít 4 báječnosti Ere Perez

Že o dekorativní kosmetice Ere Perez dnes slyšíte poprvé? To vám málem unikla možnost obohatit svou zkrášlující rutinu o báječné kousky líčidel a make-upů.

Celý článek

5 top produktů v péči o pleť pro muže

Péče o pleť už dávno není záležitostí, o kterou by se zajímaly pouze ženy, ale čím dál více mužů o sebe pečuje. A co si budeme povídat, je to dobře, protože nikdo z nás nemládne. 

Celý článek

Trend matné rtěnky

Krása, lehkost, preciznost. To vše nabízejí zmatňující rtěnky - velký hit kosmetického světa. Vyzkoušeli jsme je pro vás a zamilovali se do nich. Čím jsou tak úžasné?

Celý článek

Neobyčejně obyčejná modelka Tess McMillan mění svět modellingu

To, co se dříve nepovažovalo za ideál krásy, je dnes oceňováno a obdivováno. Potvrzuje to i netypická kráska a modelka Tess z Texasu. Pihovatá zrzka s kyprými tvary si podmaňuje svět modelingu.

Celý článek

Co stojí za výrobou parfému? Rozhovor s jedním z mála „nosů“ na světě

Nos. Povolání, kterého jsou hodny pouze výjimeční lidé a mají ten nejlepší čich. Jedním z mála nosů na světě je Hanna Marie Tomášková, tvůrce vůní a 100% čistých přírodních éterických olejů.

Celý článek

3 recepty z blahodárné cukety

Cuketa, módní záležitost ze světa zeleniny. Ptáte se proč? Díky její neutralitě lze recepty z této suroviny připravit na tisíc způsobů, přitom rychle, chutně a především zdravě!

Celý článek