dnes je 29.11.2022 a svátek má Zina

Záhada botoxu - fakta, která možná neznáte

Přidat na Seznam.cz
Společnost jde kupředu stejně jako technický pokrok. Jakou roli má v dnešní společnosti technická krása? Co byste měli vědět o botoxu? A které celebrity jdou příkladem? Dozvíte se v článku.

Zdroj: pexels-photo

Vrásky se v současné společnosti staly obrazem stáří a podzimu života. Nejsou již symbolem moudrosti, ale spíše nedostatkem přírody. A přírodě se musí pomoci. Díky vědeckému pokroku se vyvinula věda "lék" s názvem botulotoxin. Tento chemický jed produkovaný bakterií Clostridium botulinum je nejznámější pomůckou v omlazování pleti. Původně se sloučenina používala pro léčbu chronických křečí, postupem času se však lékaři a estetici přesvědčili o blahodárném účinku v oblasti obličeje.

Podle světových statistik v současnosti tato procedura čítá více než 90 % ze všech estetických zákroků. Podle odborníků za to může především společenský tlak ve formě showbusinessu a dalších mediálních prostředků. Například po odvysílání reality show Love Island ve Velké Británii se zájem o botoxové zákroky zvýšil až o 40 %. Avšak i dnes provází tuto proceduru mnoho kontroverzí a otázek. My jsme pro vás připravili fakta, která vás jistě zajímají, jen jste se báli zeptat Google.

Zdroj: The Dermattology and Laser Group

Hlavní účinky

Botoxové injekce se v současnosti používají primárně pro obličejové úpravy - především pak vyhlazování obličejových vrásek. Své účinky však prokázal i v oblasti léčby migrén a přílišného pocení.

Vedlejší účinky

Podle WHO je botox sice relativně bezpečná estetická procedura, ale i tak eviduje organizace některé častější vedlejší účinky. Mezi nimi jsou bolesti hlavy a příznaky chřipky. Zaznamenány jsou také dočasné otoky a ochablost obočí, rtů či očních víček.

Zdroj: The Mirror

Účinnost

Možná bude překvapivé, že  účinky botoxu nelze často vidět okamžitě. Často si musí dotyční počkat až splaskne otok či podrážděná pokožka. Opravdový účinek lze pozorovat až po 10 dnech. Jelikož existuje mnoho různých typů a nespočet aplikačních míst, není jednoduché určit, jak dlouho botoxový efekt vydrží. Odborníci uvádí, že průměrná doba účinnosti procedury je mezi 3 a 6 měsíci. Záleží i na osobních preferencích.

Původ

Možná vás to překvapí, ale botox nepřišel na svět společně s Kardashiankami ani s Jessicou Alves. První botox se objevil v souvislosti s špatně tepelně upravenými klobásami, ve kterých se tvořily bakterie produkující tento jed. V potravinách se tento jed ničí po 10 minutách varu. První zmínky o účinku jedu na redukci vrásek se objevily v roce 1987. Tyto účinky nahlásila žena, kterou botulotoxinem léčil její oční lékař.

Zdroj: The Cosmopolitan

Méně je více

Odborníci varují před určitou závislostí na této léčbě. Příliš jedu v jednom místě může vést k svalové atrofii, která vede k plnému znehybnění tohoto svalu a mluvíme pak o tzv. zmrznutí tváře. Platí tedy pravidlo, že méně je více. Každopádně VŽDY dbejte na rady profesionálů.

Sebevědomí

Mnoho lidí, kteří pravidelně podstupují botoxové úpravy mluví o zvýšení sebevědomí. Zvláště pak je tato statistika výrazná u žen. Podle odborníků by však kosmetické procedury měly v dnešní době jít ruku v ruce s psychologickou péčí. Společenský tlak na úpravu zevnějšku se neustále zvyšuje díky sociálním sítím. Největší vliv však má na mladou generaci, která bude pravděpodobně trpět neschopností zestárnout.

Celebrity

Mezi nejznámější krásky, které podstoupily nebo stále podstupují botox patří například Cindy Crawford, Nicole Kidman, Courteney Fox, Kim Kardashian, Jennifer Aniston, Victoria Beckham či Cameron Diaz. Z českých celebrit si botoxem pomáhaly například Eva Pilarová či Heidi Janků.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI BOTOX POPRVÉ NA BOTOX DÁMSKÁ KOSMETIKA BOTULOTOXIN

Související články

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek