dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Záhada botoxu - fakta, která možná neznáte

Přidat na Seznam.cz
Společnost jde kupředu stejně jako technický pokrok. Jakou roli má v dnešní společnosti technická krása? Co byste měli vědět o botoxu? A které celebrity jdou příkladem? Dozvíte se v článku.

Zdroj: pexels-photo

Vrásky se v současné společnosti staly obrazem stáří a podzimu života. Nejsou již symbolem moudrosti, ale spíše nedostatkem přírody. A přírodě se musí pomoci. Díky vědeckému pokroku se vyvinula věda "lék" s názvem botulotoxin. Tento chemický jed produkovaný bakterií Clostridium botulinum je nejznámější pomůckou v omlazování pleti. Původně se sloučenina používala pro léčbu chronických křečí, postupem času se však lékaři a estetici přesvědčili o blahodárném účinku v oblasti obličeje.

Podle světových statistik v současnosti tato procedura čítá více než 90 % ze všech estetických zákroků. Podle odborníků za to může především společenský tlak ve formě showbusinessu a dalších mediálních prostředků. Například po odvysílání reality show Love Island ve Velké Británii se zájem o botoxové zákroky zvýšil až o 40 %. Avšak i dnes provází tuto proceduru mnoho kontroverzí a otázek. My jsme pro vás připravili fakta, která vás jistě zajímají, jen jste se báli zeptat Google.

Zdroj: The Dermattology and Laser Group

Hlavní účinky

Botoxové injekce se v současnosti používají primárně pro obličejové úpravy - především pak vyhlazování obličejových vrásek. Své účinky však prokázal i v oblasti léčby migrén a přílišného pocení.

Vedlejší účinky

Podle WHO je botox sice relativně bezpečná estetická procedura, ale i tak eviduje organizace některé častější vedlejší účinky. Mezi nimi jsou bolesti hlavy a příznaky chřipky. Zaznamenány jsou také dočasné otoky a ochablost obočí, rtů či očních víček.

Zdroj: The Mirror

Účinnost

Možná bude překvapivé, že  účinky botoxu nelze často vidět okamžitě. Často si musí dotyční počkat až splaskne otok či podrážděná pokožka. Opravdový účinek lze pozorovat až po 10 dnech. Jelikož existuje mnoho různých typů a nespočet aplikačních míst, není jednoduché určit, jak dlouho botoxový efekt vydrží. Odborníci uvádí, že průměrná doba účinnosti procedury je mezi 3 a 6 měsíci. Záleží i na osobních preferencích.

Původ

Možná vás to překvapí, ale botox nepřišel na svět společně s Kardashiankami ani s Jessicou Alves. První botox se objevil v souvislosti s špatně tepelně upravenými klobásami, ve kterých se tvořily bakterie produkující tento jed. V potravinách se tento jed ničí po 10 minutách varu. První zmínky o účinku jedu na redukci vrásek se objevily v roce 1987. Tyto účinky nahlásila žena, kterou botulotoxinem léčil její oční lékař.

Zdroj: The Cosmopolitan

Méně je více

Odborníci varují před určitou závislostí na této léčbě. Příliš jedu v jednom místě může vést k svalové atrofii, která vede k plnému znehybnění tohoto svalu a mluvíme pak o tzv. zmrznutí tváře. Platí tedy pravidlo, že méně je více. Každopádně VŽDY dbejte na rady profesionálů.

Sebevědomí

Mnoho lidí, kteří pravidelně podstupují botoxové úpravy mluví o zvýšení sebevědomí. Zvláště pak je tato statistika výrazná u žen. Podle odborníků by však kosmetické procedury měly v dnešní době jít ruku v ruce s psychologickou péčí. Společenský tlak na úpravu zevnějšku se neustále zvyšuje díky sociálním sítím. Největší vliv však má na mladou generaci, která bude pravděpodobně trpět neschopností zestárnout.

Celebrity

Mezi nejznámější krásky, které podstoupily nebo stále podstupují botox patří například Cindy Crawford, Nicole Kidman, Courteney Fox, Kim Kardashian, Jennifer Aniston, Victoria Beckham či Cameron Diaz. Z českých celebrit si botoxem pomáhaly například Eva Pilarová či Heidi Janků.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI BOTOX POPRVÉ NA BOTOX DÁMSKÁ KOSMETIKA BOTULOTOXIN

Související články

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Valentino v jarní kampani sází na krásné a dlouhé nohy zpěvačky a herečky Zendaya

Kontrastní modely z jarní kampaně značky Valentino s názvem Rendes-Vous pro jaro 2022 přináší nejenom hvězdu, kterou miluje zejména mladá generace.

Celý článek

Francouzský módní dům Yves Saint Laurent letos slaví diamantové výročí

Na oslavu 60. výročí budou v letošním roce vystaveny v šesti hlavních muzeích Paříže některá umělecká díla módního domu Yves Saint Laurent. Jak to vše kdysi začalo?

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek

Jennifer Lopez přibližuje značku Coach popové generaci

Nostalgická jízda jedné z popových královen v kampani módní značky Coach přetváří svůj ikonický kodex koní na jízdu na kole či autem.

Celý článek