dnes je 13.06.2021 a svátek má Antonín

Zakrýváme si obličej, proto je nutné zaujmout očima

Přidat na Seznam.cz
Zakrytý obličej a rozmazaný make-up. To vše ukazuje na to, že doba roušková se nás stále drží. Nevěště stačí, když si zvýrazní oči, které zaujmou na první pohled. Jak správně si malovat oči a jaké techniky zvládnou i úplní nováčci?

zdroj: canva.cz

Zakrýváme si část obličeje, tak je potřeba zaujmout očima. Víte, jak si správně nalíčit oči a zároveň si kvůli make-upu zbytečně nepřidávat na věku? Krásné oči jsou atraktivní nejen na první pohled. Mnoho studií dokládá, že lidé se vždy zadívají svému protějšku do obličeje při komunikaci, ale i kvůli zjištění sympatií nebo při flirtování. Proto je nezbytné oči správně zvýraznit.

Velké oči

Pokud patříte k těm, které mají velké oči, tak máte vyhráno. Velkým očím sluší prakticky vše, pokud chcete oči opticky zúžit, tak použijte černou nebo hnědou linku na horní víčko a protáhněte do vnějších stran. Vytvoříte tzv. cat look. Stíny můžete zvolit jakékoliv barvy, a pokud máte raději jemné líčení, tak vám postačí, když si řasenkou obtáhnete jen horní řasy.

zdroj: canva.cz

Malé oči

V případě, že máte spíše menší oči, tak sáhněte po světlých barvách i stínech. Bílá linka ve vnitřním koutku opticky zvětší vaše oko a světlá nebo perleťová barva na víčku padne jako ulitá. Ty zkušenější mohou vystínovat oblouk mezi okem a obočím do tmavší barvy. Postačí vám na to kulatý štěteček.

zdroj: canva.cz

Oči blízko u sebe

Máte oči příliš blízko u sebe? Nevadí, známe malý trik, který vám pomůže. Naneste třpytivé stíny do vnitřních koutků očí. Díky tomu se vám oči od sebe opticky oddálí. Naopak do vnějších koutků naneste tmavší stíny a můžete nakreslit i jemně protáhlou linku. Řasenku naneste na horní i dolní řasy.

zdroj: canva.cz

Oči daleko od sebe

Ženy, které mají oči daleko od sebe, mohou zase techniku obrátit. K vnitřnímu koutku naneste tmavší stíny. Pokud máte oči dál od sebe, tak si nakreslete linku s protáhnutím u vnitřního koutku nebo postačí výraznější linka od vnějšího víčka postupně se ztenčující. Řasenku můžete opět nanést na horní i dolní řasy.

zdroj: canva.cz

Přidat na Seznam.cz
OČI JAK SI LÍČIT OČI VELKÉ OČI MALÉ OČI LINKA LÍČENÍ OČÍ

Související články

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Jak na dokonalou oční linku

Chcete vypadat jako ženy ze žurnálu, ale nevíte, jak si správně namalovat oční linku? S naším návodem z vás bude profík. Už žádné kostrbaté čáry, pandí make-up nebo oči pro pláč.

Celý článek

3 největší chyby v líčení očí

Často se nepovedou kouřové stíny, jindy tekuté linky a někdy se obtiskává řasenka. Jak to? Přinášíme přehled největších chyb.

Celý článek

Kočičí oči snadno a rychle

Vytvořit si kočičí linku může být pro mnoho ženy velké umění. Přitom tenká černá linka dokáže s okem malé zázraky.

Celý článek

I vaše oči potřebují tělocvik

Nejen svaly těla si zaslouží pozornost

Celý článek

Netrapte se s malováním očních linek – nalepte si je!

Les Classiques de Mily nabízí barevné oční linky a stíny nalepovací

Celý článek

SUBLIMAGE Anti-ageing řada od Chanel zpomalí stárnutí vaší pleti!

Jestliže hledáte kosmetické produkty, které vám pomohou v boji prosti stárnutí pokožky, máme pro vás hned několik tipů. Všechny od společnosti Chanel. V dnešním článku si představíme celou Anti-ageing Chanel SUBLIMAGE řadu.

Celý článek

Mějte také svůdný pohled

Oči ženy v sobě mohou skrývat mnohé a prozradí toho nejvíc

Celý článek