dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Přidat na Seznam.cz
Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Charles Jeffrey Loverboy 

Návrhář Charles patří k výrazným hlasům své generace. Své pocity dává vždy silně najevo v kolekcích pro muže. Tentokrát si vybral prostory knihovny, která ho inspiruje. Smyslem kolekce bylo vyslat do světa zprávu o přetížených duších a srdcích mladých lidí a jak mohou naleznout místo klidu a oázu odpočinku v prastaré anglické knihovně. Celkový mix z klidné nálady knihovny byl rozbouřen známými vlivy subkulturních skupin z let 70. a 80.

Craig Green 

V módě není jiného designéra, který by se tak oddaně věnoval studii mužského těla a duše jako právě Craig Green. Hluboké zamyšlení nad stavbou fyzické podstaty u mužů a jejich anatomie silně rezonovala celou kolekcí. Na komplexním celku se podílí i propojení lidské duše s tělem a jak ho vidí sám návrhář. Složení kůže nebo propojení duší napříč kulturami bylo znát ve střizích, vzorech, laserem prostříhaných symbolech a struktuře látek.

Fashion East

Síla je ve spojení aneb různorodí muži, kteří se volně pohybují v prostoru, bylo téma značky Fashion East. Tři návrháře, kteří jsou každý z jiné země, a tudíž i kultury, zajímala volnost a zároveň spojitosti mezi jednotlivými společenstvími. Muži byli oděni do kreací z technických látek s mnoha zipy, které měly uvolňovat místo k většímu pohybu. Tanec silně ovlivnil pánskou kolekci pro jaro 2020, protože je synonymem svobody. 

A-Cold-Wall

Samuel Ross patří k nejtalentovanějším kreativním návrhářům v Londýně a má po světě statisíce sledujících a zákazníků především mezi mladými muži. Jeho konstruktivní pohled na svět se odráží i v kolekci, kde se věnoval rozkladu stávajícího společenství a vzniku nového. Návrhář si vzal myšlenku k srdci a použil materiály jako cement, barvu, prach a pouliční styl. Základní stavební prvky a obyčejnou módu rozebral a povznesl na sofistikovanou modernitu. Celý styling báječně dokresloval industriální materiál na obličejích a tělech modelů. 

 vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ZÁKULISÍ ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY JARO 2020 FASHION EAST A-COLD-WALL CRAIG GREEN CHARLES JEFFREY LOVERBOY

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek