dnes je 27.02.2020 a svátek má Alexandr

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Přidat na Seznam.cz
Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Charles Jeffrey Loverboy 

Návrhář Charles patří k výrazným hlasům své generace. Své pocity dává vždy silně najevo v kolekcích pro muže. Tentokrát si vybral prostory knihovny, která ho inspiruje. Smyslem kolekce bylo vyslat do světa zprávu o přetížených duších a srdcích mladých lidí a jak mohou naleznout místo klidu a oázu odpočinku v prastaré anglické knihovně. Celkový mix z klidné nálady knihovny byl rozbouřen známými vlivy subkulturních skupin z let 70. a 80.

Craig Green 

V módě není jiného designéra, který by se tak oddaně věnoval studii mužského těla a duše jako právě Craig Green. Hluboké zamyšlení nad stavbou fyzické podstaty u mužů a jejich anatomie silně rezonovala celou kolekcí. Na komplexním celku se podílí i propojení lidské duše s tělem a jak ho vidí sám návrhář. Složení kůže nebo propojení duší napříč kulturami bylo znát ve střizích, vzorech, laserem prostříhaných symbolech a struktuře látek.

Fashion East

Síla je ve spojení aneb různorodí muži, kteří se volně pohybují v prostoru, bylo téma značky Fashion East. Tři návrháře, kteří jsou každý z jiné země, a tudíž i kultury, zajímala volnost a zároveň spojitosti mezi jednotlivými společenstvími. Muži byli oděni do kreací z technických látek s mnoha zipy, které měly uvolňovat místo k většímu pohybu. Tanec silně ovlivnil pánskou kolekci pro jaro 2020, protože je synonymem svobody. 

A-Cold-Wall

Samuel Ross patří k nejtalentovanějším kreativním návrhářům v Londýně a má po světě statisíce sledujících a zákazníků především mezi mladými muži. Jeho konstruktivní pohled na svět se odráží i v kolekci, kde se věnoval rozkladu stávajícího společenství a vzniku nového. Návrhář si vzal myšlenku k srdci a použil materiály jako cement, barvu, prach a pouliční styl. Základní stavební prvky a obyčejnou módu rozebral a povznesl na sofistikovanou modernitu. Celý styling báječně dokresloval industriální materiál na obličejích a tělech modelů. 

 vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ZÁKULISÍ ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY JARO 2020 FASHION EAST A-COLD-WALL CRAIG GREEN CHARLES JEFFREY LOVERBOY

Související články

Giorgio Armani projevil soucit a solidaritu vůči Číně na přehlídce bez diváků

Závěr přehlídky Giorgio Armani podzimní kolekce 2020 byla více než dojemná. Návrhář, který nadále dokazuje důležitost módy pro společnost, projevil solidaritu s Čínou, kterou sužuje prozatím neléčitelný coronavirus.

Celý článek

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Versace Fall 2020: Donatella Versace nechce jít s davem

Donatella Versace se nenechala strhnout všudypřítomnými trendy a ve své podzimní kolekci ready-to-wear 2020 jede v zaběhnutých kolejích, na které jsou milovníci značky zvyklí. Přesto si připravila pár překvapení.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek
Nová kolekce Max Mara

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek

Značka Victoriano dává vyniknout pravým gentlemanům

Módní značka Victoriano přináší výrobu pánských oděvů na míru. Můžete si tak být naprosto jistí, že každý opravdový gentleman zde najde to, co hledá! Letos poprvé se navíc mohou i dámy těšit na svou kolekci.  

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek