dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Žalob na módního fotografa Bruce Webera za sexuální obtěžování přibývá

Přidat na Seznam.cz
Bruce Weber, který je známý především díky kampaním pro značky Calvin Klein, Ralph Lauren nebo Versace, čelí dalším žalobám ze sexuálního obtěžování. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace.

Přední fotograf Vogue

Téměř každý návrhář předních módních značek s ním někdy spolupracoval. Řeč je o jednom z nejznámějších fotografů na světě - Bruci Weberovi (72). Na kontě má kampaně pro Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Pirelli (nejznámější kalendáře na světě), Revlon či Versace. Jako fotograf pracoval také v magazínech Vogue, Vanity Fair, Elle, Life, Rolling Stones a Interview. Právě jeho jméno skloňují média v souvislosti s žalobami za sexuální obtěžování několika modelů, kteří s fotografem pracovali. Kauza začala již koncem roku 2017, kdy jej za nevhodné a neprofesionální chování zažalovali dva modelové Jason Boyce a Mark Ricketson. Podle New York Times a výpovědí Jasona Boyce jej fotograf sexuálně obtěžoval tím, že mu „dal do pusy dva prsty, násilně jej políbil, svlékl mu spodní prádlo a donutil ho dotýkat se vzájemně genitáliemi". 

Sériový sexuální predátor

Další obvinění se objevila začátkem roku 2018, kdy další modelové obvinili nejen Bruce Webera ze sexuálního obtěžování, ale také jeho spolupracovníka Maria Testina. Podle zdrojů New York Times se mělo jednat o nestandardní castingy. A v prosinci 2018 se objevilo pět dalších obětí, které se rozhodly připojit k hromadné žalobě. V té nazývají Webera sériovým sexuálním predátorem. Podle výpovědí dotyčných modelů, jejichž jména nebyla zveřejněna, se jednalo například o nestandardní dechová cvičení, při kterých se jich fotograf měl nepatřičně dotýkat. Zároveň jim dle výpovědí měl Weber vyhrožovat koncem kariéry, pokud někomu jeho nestandardní chování nahlásí. Podle právních zástupců se jedná o sexuální vyhrožování, které se nápadně podobá kauze hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina.

Condé Nast vypovídá spolupráci

„Bruce Weber nikdy nikoho k ničemu nelákal, nenajal ani nenutil a nikdy se modelů nepatřičně nedotýkal. Tato žaloba není ničím jiným než mediálním a soudní pokusem o vydírání pana Webera lživými, fiktivními a povrchními tvrzeními. Jsme si jistí, že pan Weber obvinění odrazí ne slovy, ale přímými důkazy," vyjádřila se Weberova obhájkyně. Ačkoli by měla být brána v potaz presumpce neviny, společnost Condé Nast Publications již oznámila, že s fotografem nadále nebude spolupracovat, alespoň v dohledné době, než bude soud u konce.

The New York Times; theFashion Spot

Přidat na Seznam.cz
AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY ZE SPOLEČNOSTI NOVINKY ZE SVĚTA ZE SVĚTA MÓDY FOTOGRAF BRUCE WEBER

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek