dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Žalob na módního fotografa Bruce Webera za sexuální obtěžování přibývá

Přidat na Seznam.cz
Bruce Weber, který je známý především díky kampaním pro značky Calvin Klein, Ralph Lauren nebo Versace, čelí dalším žalobám ze sexuálního obtěžování. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace.

Přední fotograf Vogue

Téměř každý návrhář předních módních značek s ním někdy spolupracoval. Řeč je o jednom z nejznámějších fotografů na světě - Bruci Weberovi (72). Na kontě má kampaně pro Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Pirelli (nejznámější kalendáře na světě), Revlon či Versace. Jako fotograf pracoval také v magazínech Vogue, Vanity Fair, Elle, Life, Rolling Stones a Interview. Právě jeho jméno skloňují média v souvislosti s žalobami za sexuální obtěžování několika modelů, kteří s fotografem pracovali. Kauza začala již koncem roku 2017, kdy jej za nevhodné a neprofesionální chování zažalovali dva modelové Jason Boyce a Mark Ricketson. Podle New York Times a výpovědí Jasona Boyce jej fotograf sexuálně obtěžoval tím, že mu „dal do pusy dva prsty, násilně jej políbil, svlékl mu spodní prádlo a donutil ho dotýkat se vzájemně genitáliemi". 

Sériový sexuální predátor

Další obvinění se objevila začátkem roku 2018, kdy další modelové obvinili nejen Bruce Webera ze sexuálního obtěžování, ale také jeho spolupracovníka Maria Testina. Podle zdrojů New York Times se mělo jednat o nestandardní castingy. A v prosinci 2018 se objevilo pět dalších obětí, které se rozhodly připojit k hromadné žalobě. V té nazývají Webera sériovým sexuálním predátorem. Podle výpovědí dotyčných modelů, jejichž jména nebyla zveřejněna, se jednalo například o nestandardní dechová cvičení, při kterých se jich fotograf měl nepatřičně dotýkat. Zároveň jim dle výpovědí měl Weber vyhrožovat koncem kariéry, pokud někomu jeho nestandardní chování nahlásí. Podle právních zástupců se jedná o sexuální vyhrožování, které se nápadně podobá kauze hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina.

Condé Nast vypovídá spolupráci

„Bruce Weber nikdy nikoho k ničemu nelákal, nenajal ani nenutil a nikdy se modelů nepatřičně nedotýkal. Tato žaloba není ničím jiným než mediálním a soudní pokusem o vydírání pana Webera lživými, fiktivními a povrchními tvrzeními. Jsme si jistí, že pan Weber obvinění odrazí ne slovy, ale přímými důkazy," vyjádřila se Weberova obhájkyně. Ačkoli by měla být brána v potaz presumpce neviny, společnost Condé Nast Publications již oznámila, že s fotografem nadále nebude spolupracovat, alespoň v dohledné době, než bude soud u konce.

The New York Times; theFashion Spot

Přidat na Seznam.cz
AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY ZE SPOLEČNOSTI NOVINKY ZE SVĚTA ZE SVĚTA MÓDY FOTOGRAF BRUCE WEBER

Související články

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Sexy umění v podání Toni Garrn v aktuálním čísle Harper's Bazaar

Singapurská verze časopisu Harper's Bazaar přináší na červenec 2019 velmi poutavou obálku se šestadvacetiletou německou modelkou.

Celý článek

Jak princezna Diana navždy změnila naši dobu

Princezna Diana - nejslavnější princezna všech dob. Ikonická nejen pro své oblékání, ale také rebelka v konzervativním okolí královské rodiny. Její osud zasáhl svět jako žádný jiný. Jak její život změnil svět módy, jak jej známe dnes, se dozvíte v tomto článku.

Celý článek