dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Žalob na módního fotografa Bruce Webera za sexuální obtěžování přibývá

Přidat na Seznam.cz
Bruce Weber, který je známý především díky kampaním pro značky Calvin Klein, Ralph Lauren nebo Versace, čelí dalším žalobám ze sexuálního obtěžování. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace.

Přední fotograf Vogue

Téměř každý návrhář předních módních značek s ním někdy spolupracoval. Řeč je o jednom z nejznámějších fotografů na světě - Bruci Weberovi (72). Na kontě má kampaně pro Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Pirelli (nejznámější kalendáře na světě), Revlon či Versace. Jako fotograf pracoval také v magazínech Vogue, Vanity Fair, Elle, Life, Rolling Stones a Interview. Právě jeho jméno skloňují média v souvislosti s žalobami za sexuální obtěžování několika modelů, kteří s fotografem pracovali. Kauza začala již koncem roku 2017, kdy jej za nevhodné a neprofesionální chování zažalovali dva modelové Jason Boyce a Mark Ricketson. Podle New York Times a výpovědí Jasona Boyce jej fotograf sexuálně obtěžoval tím, že mu „dal do pusy dva prsty, násilně jej políbil, svlékl mu spodní prádlo a donutil ho dotýkat se vzájemně genitáliemi". 

Sériový sexuální predátor

Další obvinění se objevila začátkem roku 2018, kdy další modelové obvinili nejen Bruce Webera ze sexuálního obtěžování, ale také jeho spolupracovníka Maria Testina. Podle zdrojů New York Times se mělo jednat o nestandardní castingy. A v prosinci 2018 se objevilo pět dalších obětí, které se rozhodly připojit k hromadné žalobě. V té nazývají Webera sériovým sexuálním predátorem. Podle výpovědí dotyčných modelů, jejichž jména nebyla zveřejněna, se jednalo například o nestandardní dechová cvičení, při kterých se jich fotograf měl nepatřičně dotýkat. Zároveň jim dle výpovědí měl Weber vyhrožovat koncem kariéry, pokud někomu jeho nestandardní chování nahlásí. Podle právních zástupců se jedná o sexuální vyhrožování, které se nápadně podobá kauze hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina.

Condé Nast vypovídá spolupráci

„Bruce Weber nikdy nikoho k ničemu nelákal, nenajal ani nenutil a nikdy se modelů nepatřičně nedotýkal. Tato žaloba není ničím jiným než mediálním a soudní pokusem o vydírání pana Webera lživými, fiktivními a povrchními tvrzeními. Jsme si jistí, že pan Weber obvinění odrazí ne slovy, ale přímými důkazy," vyjádřila se Weberova obhájkyně. Ačkoli by měla být brána v potaz presumpce neviny, společnost Condé Nast Publications již oznámila, že s fotografem nadále nebude spolupracovat, alespoň v dohledné době, než bude soud u konce.

The New York Times; theFashion Spot

Přidat na Seznam.cz
AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY ZE SPOLEČNOSTI NOVINKY ZE SVĚTA ZE SVĚTA MÓDY FOTOGRAF BRUCE WEBER

Související články

Nejpopulárnější modelky uplynulých celosvětových týdnů módy

Které krásné mladé tváře byly nejčastěji k vidění skrze všechny významné přehlídky módních týdnů? Od Milána po New York: tyhle unikátní a půvabné ženy jsou každá jiná a návrháři je milují. 

Celý článek

Očarovaná městem bohů Barbora Mottlová vypráví

Nechci se vůbec rouhat, ale v Paříži, Římě a v Barceloně už jsem byla několikrát a Amsterdam si šetřím na teplejší dny. 

Celý článek

Kteří mezinárodní hosté se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Již zítra oficiálně odstartujeme začátek největší módní akce u nás. Přehlídky výběru nejlepších českých a slovenských návrhářů uvidíme od soboty. Jaký další program nás v průběhu těchto dní čeká?

Celý článek

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Česká modelka Hana Jiřičková ztvárňuje 60. léta v arabské Vogue

Osmadvacetiletá česká modelka zahalená do retro kousků patří mezi nejžádanější modelky světa. Tentokrát ji můžeme spatřit v jedné z verzí nejčtenějšího módního časopisu.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek