dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Zařiďte si jídelnu v japonském stylu

Přidat na Seznam.cz
Japonsko je okouzlující a fascinující země

Japonsko je okouzlující a fascinující země. Pro Evropany je ale japonský životní styl velice vzdálený. Liší se i forma stolování a design kuchyň a jídelen. Základním prvek japonského designu je jednoduchost. Interiér je zařízen střídmě a má svůj řád. V běžné západní domácnosti je obtížné dosáhnout japonského stylu, když je dům plný nábytku. Hlavním rysem jsou totiž čisté linie, vzdušné a světlé prostory a co nejméně věcí. Nemusíte ale měnit hned celý váš byt, stačí se zaměřit pouze na jeden pokoj a to na jídelnu.

Design japonských a korejských kuchyní a jídelen má dlouhou a bohatou historii, ale zároveň je velice přizpůsobivý k západním trendům. Dalo by se to pojmenovat jako flexibilní design pro flexibilní životní styl. Každý kousek nábytku má svůj účel, ale perfektně doplňuje ostatní a to i takové, které k němu nepatří, je proto velice přizpůsobivý. Pokud se chcete Japoncům podobat na sto procent, jezte u nízkého stolu a seďte na malém polštářku. Toto je právě prvek, kde se projevuje jakási střídmost a skromnost. Skvělým nápadem, jak se přiblížit Japonsku jsou obrázky na stěnách s přírodní tematikou nebo tapety. Barvy zdí mohou být tvořeny tradiční paletou barev. Černou, červenou, krémovou, bílou a přidáním zlaté barvy, která dodá na bohatosti. Pro dokonalý japonský pocit můžete přidělat japonské písmo. Nebojte se a experimentujte, nabarvěte i poličky stejnou barvou jako stěny.

Hlavním ovšem zůstává nábytek. Pokud se na tradiční japonský nábytek ještě necítíte, stačí si vybrat z širokého sortimentu stolů inspirovaných v japonském stylu. Většinou jsou z masivního nebo týkového dřeva převážně tmavých barev. Zkuste svému starému stolu dát novou tvář a nalakujte ho nebo si pořiďte stůl s prosklenou deskou. Prodávají se i exkluzivní ,,Hibachi” stoly, které slouží jak na přípravu jídla, tak I jako jídelní stůl. Když se rozhodnete pro židle, vyberte ty nejjedodušší, ale nezapomínejte na čisté a geometrické linie a tradiční barvy či japonské látky jako potah. Nakonec na zemi rozložte malé ,,tatami” tkané koberečky a zujte boty, budete si připadat, jako když chodíte po trávě. Není nutné hned radikálně měnit vář vašeho bytu či domu. Stačí přidat pár polštářků, pověsit obrazy s vhodnou tématikou, japonské meče, lampiony, které prosvětlí byt a navodí příjemnou atmosféru. Dejte čerstvé květiny nebo bambus do vázy. Stěny obložte bambusovými dekoracemi a rozestavte zástěny. Nezapomeňte na stylové japonské prostíraní a nádobí s čínskými hůlkami, k tomu tradiční sushi.

 

Zdroj fotografií: Bbc.co.uk

Přidat na Seznam.cz
JAPONSKÝ STYL DUM STYL ŽIVOTNÍ STYL JAPONSKÝ NÁBYTEK

Související články

Udržitelnost: Footshop vám ulehčí ekologičtější nakupování

I když by se to mohlo zdát jako nemožné, tak i malý krok může znamenat velkou věc s obrovským dopadem. A přesně tak se k udržitelnosti postavila i společnost Footshop. Nechte se vtáhnout do jejich myšlenek a boje za lepší zítřek.

Celý článek

Bytové doplňky: Jak jednoduše a levně oživit váš domov

Posledních pár měsíců jsme trávili doma mnohem více času než kdykoli předtím, a tak spousta z nás začala o svůj domov mnohem více pečovat. Zvelebovat a upravovat.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek

Svetry, které budete chtít nosit pořád

S letními kousky se pomalu ale jistě loučíme. Tedy některé nám poslouží i během podzimních měsíců, třeba právě v kombinaci se svetrem. A že není svetr jako svetr, se můžete přesvědčit v dnešním článku. Vybrali jsme totiž pro vás několik z nich, které budou letošní zimu hrát prim.

Celý článek

Reebok a Victoria Beckham již potřetí

Rok se s rokem sešel a my vám opět oznamujeme, že vznikla další, již třetí kolekce sportovní značky Reebok ve spolupráci s Victorií Beckham. A opět je z čeho vybírat.

Celý článek

SEDMDESÁTÁ LÉTA V PODÁNÍ CELINE

Hedi Slimane, kreativní ředitel módního domu Celine, představil v pátek večer na pařížském týdnu módy novou kolekci na sezonu podzim–zima 2020/2021.

Celý článek

4 úžasné módní knihy, které musíte mít

Zajímáte se o módu a chcete vědět více? Díky těmto úžasným knihám načerpáte nové informace a řádnou dávku inspirace. Nabízíme vám neotřelé knihy, které opravdu stojí za to.

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek