dnes je 25.09.2020 a svátek má Zlata

Žárlivost aneb zabiják lásky

Přidat na Seznam.cz
Žárlivost je negativní emoce, která může zničit váš vztah. Příliš žárlivý partner může zmařit krásný vztah i váš život. Máte doma žárlivce? Jak ho pochopit a řešit situaci?

zdroj: freepic.com

Partner nebo partnerka mají silné žárlivé sklony a vy nevíte jak dál? Jak tomu předejít, a musíte kvůli tomu ukončit váš vztah?

Trocha žárlivosti neuškodí

Žárlivost v určité míře k lásce patří, ale co je moc, to je moc. Kde se bere a jak vzniká? Pramení z nedostatku lásky, ze strachu z opuštění nebo malé pozornosti. Chronická žárlivost se považuje za psychickou nemoc a dá se s ní velmi těžko fungovat nebo navazovat vztahy. Dobrou zprávou je, že je možné všechno řešit, ale jen pokud je tomu partner/ka nakloněn/a.

zdroj: pexels.com

Nedávejte mu důvod

Je váš přítel nebo přítelkyně natolik žárlivý/á, že vás to doslova ničí? Kdykoliv se zdržíte a přijdete později domů, čeká vás křížový výslech? Jedinec, který se takto chová o sobě neustále pochybuje, bojí se, manipuluje s vámi, stále se omlouvá a obviňuje vás. Pokud přesně tohle zažíváte, je potřeba si uvědomit, že to není vaše chyba. Samozřejmě jen v případě, pokud svého partnera nepodvádíte nebo mu nedáváte jasné podněty k žárlení.

zdroj: pixbay.com

Co je moc, to je moc

Trpící jedinec musí převzít zodpovědnost za své chování a uvědomit si, co dělá. V dnešní době internetu a sociálních sítí je velmi snadné podvádět, takže tomu pravděpodobně nezabráníte, pokud to bude chtít udělat. Promluvte si o svých pocitech a důvěřujte si, poznejte se více a nevymýšlejte výmluvy. Pokud nepřijdete na příčinu, která u partnera vzbuzuje takovou žárlivost, pak by se měl obrátit na odborníka.

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
ŽÁRLIVOST LÁSKA JAK MÍT KRÁSNÝ VZTAH PROBLÉMY VE VZTAHU ŽÁRLIVOST JE NEMOC VZTAHY

Související články

Nevěra je trendem 21. století

Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Jak mít zdravý a krásný vztah?

Na tuhle otázku by chtěl znát odpověď asi každý, ale zrovna takové téma nemá jednoduchý návod. Na druhou stranu existují jasné tipy i znaky, které ukážou, zdali je to ten pravý nebo ta pravá pro vás.

Celý článek

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Celý článek

Hitem se staly knihy pro mileniály

Číst, číst a zase číst. To v dnešní době zapomíná mnoho z nás. Přinášíme vám tipy, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Knihy, které dříve četli naši rodiče i prarodiče se nyní hodně liší. Zajímá vás vegetariánství, pohádkové domy, romantika nebo trocha poezie?

Celý článek

Komerční láska Valentýn? Opravdu?!

Už je to tak! My Češi jsme hrdí na 1. máj, a přes to nejede vlak. Valentýn je jen komerční americký svátek, který nutí nebožáky muže, aby si těžce lámali hlavu, co zase dát své milované.

Celý článek

O (sebe)lásce a tričkách, které jsou jí plné

Jsou dny, kdy se nemáme rády. Kdy naše kolegyně je úspěšnější, kamarádka hezčí a sestra oblíbenější. Dny, kdy už nechceme být samy sebou ale hlavně nějakou jinou.

Celý článek