dnes je 05.07.2022

Zastřihávání konečků a vše kolem

Přidat na Seznam.cz
Zastřižení konečků podstupujeme snad všichni. A je taky proč…

Jsou to právě konečky, které jsou ze všech částí vlasů nejcitlivější. Málokdo ví, že vlas jako takový je mrtvé vlákno, které v průběhu svého růstu již není dále vyživováno. Proto je třeba věnovat vlasům patřičnou péči, a oblasti konečků zvláště, neboť jsou to právě ony, které přicházejí do kontaktu s oděvem, třou se o něj a tedy i více poškozují.

Nejprve je zasažen jen povrch vlasů, když se ale poruší ochranný obal, vlas je narušen a začíná se ničit i zevnitř. Vzniklý problém však má své řešení, konečky prostě ustřihněte! Roztřepené konečky vlasů není možné nijak zacelit (ačkoliv některé kondicionéry slibují odstranění roztřepených konečků, ve skutečnosti je jen dočasně, do dalšího umytí, slepí k sobě), a proto je nutné je prostě ustřihnout. Ačkoliv to zní velmi jednoduše a banálně, není úplně od věci nechat si i konečky zastřihnout v kadeřnickém salóně. Domácí pokusy s nůžkami na papír pro vlasy nejsou příliš vhodné. Pokud jde o interval, ideální je nechávat si konečky vlasů zastřihnout přibližně každých šest týdnů. Při pravidelném stříhání předejdete viditelnému poškození konečků i bez velkých útrat za regenerační kůry, balzámy a podobně.

A jeden mýtus na konec: Čím častěji si vlasy stříháte, tím rychleji rostou? Vůbec ne! Rychlost růstu vlasů je dána geneticky, přičemž průměr činí přibližně třináct milimetrů za měsíc. Stejně tak i počet vlasových papil je vrozen, takže stříháním si nepřilepšíte, ani nepohoršíte. Stejné je to také se sílou vlasů, zóna růstu leží hluboko v pokožce hlavy, stříháním tedy sílu vlasů rozhodně nezvýšíte, pouze můžete opticky změnit dojem vlasů, pokud se zbavíte zesláblých a roztřepených konců, účes se zdá hustší a zdravější.

 

Zdroj fotografií: Ukhairdressers.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY ÚČES STŘÍHÁNÍ KONEČKY VLASŮ VLÁKNO OBAL SALÓN BALZÁM NŮŽKY

Související články

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Krásné a stylové obaly nejen pro Macbooky

Krásná a stylová pouzdra přijdou vhod především při cestování nebo jakémkoliv přemisťování, protože ochrání váš drahocenný notebook proti poškrábání, prachu a mechanickému poškození, ale zároveň doplní váš formální i neformální styl. Který bude pro vás ten pravý? 

 

Celý článek

Skřipce a sponky do vlasů, žhavý trend a všestranný doplněk

Jestli existuje nějaký vlasový trend, který je praktický i stylový zároveň, pak jsou to vlasové sponky, gumičky a skřipce. Využijete je nejen při každodenní praktické úpravě svých vlasů, ale také pro dokonalé vlasové kreace při mimořádných příležitostech.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Nákupní tip: Namožené svaly a klouby uklidní aktivní látky jako chilli, zázvor, CBD i CBG

Podzim je jako stvořený pro aktivní dobrodružství. Když ale začnou bolet svaly a klouby, je potřeba jim dodat patřičný balzám.

Celý článek

Vlasy s mokrým efektem jako svěží letní trend

Vlasy s mokrým efektem. Další z letních trendů, které stojí za to vyzkoušet. Máme pro vás několik tipů, jak takového stylingu lehce a rychle docílit.

Celý článek

Vlasové doplňky: Jak chránit vlasy před sluncem a větrem

Teplé počasí pomalu začíná a je nutné se na jarní a letní sezónu připravit. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Víte, jak si správně chránit vlasy i pokožku před sluncem a větrem?

Celý článek

Orámujte svoji krásu ofinou, je pořád v kurzu!

Ano, je to tu zase! Ofina je opět v kurzu. Ženy ofinu buď milují nebo nesnáší. Je pravdou, že ofina dokáže pěkně potrápit, ale může každé ženě vytvořit krásný vzhled. I když jsou kadeřnictví teď zavřená, tak to zvládnete i vy doma.

Celý článek