dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Zažili jsme podvodní módní focení - jak probíhalo?

Přidat na Seznam.cz
V úterý 26.7. jsme v netradičních prostorách fotili další z Coverů pro Móda.cz. A naučili jsme se toho spoustu nového, protože pod vodou vše funguje jinak než na souši. 

Focení srpnového Coveru magazínu Móda.cz se ujala sympatická zkušená fotografka Lucie Drlíková, která to s fotkami pod vodou prostě umí. Než jsme se ale vůbec do samotného focení mohli pustit, potřebovali jsme si zodpovědět několik otázek. Kde budeme fotit, aby výsledek vypadal dobře? Kde vezmeme modelku, která zvládne podvodní focení? Kdo nám půjčí šaty a dovolí nám je namočit? Jak to vymyslíme s makeupem a vlasy?

Prostory na focení zajistil Aquapalace Praha a modelku dodala sama paní fotografka. Tváří srpna se tudíž stala Karolína Pechanová. S podvodním focením už měla zkušenosti, takže volba byla jasná. Přeci jen pózovat pod vodou, příjemně se tvářit, nemuset si držet nos a mít vodu úplně všude, není jednoduchý úkol a nevytrénované modelce by dost dlouho trvalo, než by si na vodu zvykla. Pokud vůbec. I ve spoustě dalších otázek nám paní fotografka moc pomohla. Poradila nám, jaké šaty vypadají pod vodou nejlépe, a díky tomu jsme se mohli vyhnout zbytečným chybám. Šaty pro focení dodala česká návrhářka Petra Brzková, která se sama focení účastnila a byla posilou celého týmu na břehu bazénu. Jeden model dokonce návrhářka ušila speciálně pro tuto příležitost, což je pro nás velká pocta. Prioritní také bylo, že díky uzpůsobenému střihu a použitému materiálu voda šaty nijak nemohla poničit. Makeup do vody naše šikovná vizážistka zvládla bez problému, hlavním bodem byla pouze voděodolná řasenka. A vlasy? Ty jsme nechali volně rozpuštěné. Ve vodě tak totiž stejně vypadají nejlépe. 

 

 

FotografkaLucie Drlíková

Styling, vizáž: Kateřina Kuzmová

Modelka: Karolína Pechanová

Šaty: Petra Brzková

Prostor: Aquapalace Praha Čestlice

Supervize, backstage kamera a foto: Petra Žaludová

Přidat na Seznam.cz
MÓDA COVER SRPEN LÉTO 2016 PODVODNÍ FOCENÍ LUCIE DRLÍKOVÁ PETRA BRZKOVÁ FOCENÍ POD VODOU

Související články

Zimní trendy pro rok 2021

Trendy se každý rok mění. Občas přijdou trendy nové, někdy dojde k recyklaci. Co si pro nás chystá rok 2021? To jsme pro vás sepsali v tomto článku. Pokud se vám některý trend líbí, nebojte se a noste ho již nyní. Nikdy není brzy nebo pozdě. Móda je proměnlivá, a to je na ní to nejlepší.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Módní filmy a seriály, které musíte vidět

Ten, kdo miluje módu, miluje i filmy o ní. Jaký je oblíbený ten váš? Jelikož večery jsou stále delší, je potřeba si užít řádné podívané. Je libo film nebo rovnou seriál?

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Co je módní deziluze a jak funguje svět módy?

Celý svět se zrychluje a my s ním. Móda už není, co bývala a rychlost, kterou se mění je neuvěřitelná. Víte, co je módní deziluze? A jak opravdu funguje svět módy?

Celý článek

Módní inspirace: Se zimní parkou do města i do přírody

Parka nás provází po spoustu let, ne jinak je tomu i letos. Mluvíme o těch zimních, které jsou nejenom perfektním módním kouskem, ale také nás dokážou krásně zahřát. Vybrali jsme pro vás tři takové, které se jednoduše kombinují a vypadají skvěle.

Celý článek

10 nejčastějších módních chyb

Móda je hra. Hra, která má ovšem také svá pravidla. Jak si ji užívat i bez přešlapů? Máme pro vás několik tipů, kterých je dobré se vyvarovat.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek