dnes je 06.12.2019 a svátek má Mikuláš

Zelená budoucnost pro luxusní značku Chanel je nyní jistá. Chemické komponenty v látkách mění za přírodní alternativy.

Přidat na Seznam.cz
Chanel oznámil, že se vydává ekologičtější cestou, co se výroby látek týče. Luxusní značka zakoupila menší vlastnický podíl v americké společnosti, která vynalezla přírodní alternativy chemickým podílům v látkách. Chanel vidí budoucnost jen zeleně. 

Odbourání syntetiky je cílem

V manufaktuře látek se používají, a to někdy nevyhnutelně, chemické látky, které jsou pak součástí konečného výrobku. Umělá aditiva sice pomohou k produkci látky, ale zanechají v ní syntetickou stopu. To se přestalo líbit luxusní značce Chanel. Nejznámější módní dům na světě se začal zabývat myšlenkou alternativní výroby látek nebo náhradou chemikálii přírodními výtažky. 

Chanel si jde za svým

Francouzský věhlasný dům při svém výzkumu trhu objevil novou, revoluční firmu Evolved by Nature v Bostonu v USA. Ta si nechala patentovat vlastní výrobek s názvem aktivní hedvábí. Ekologičtější cesta při výrobě látek je podle dlouholetých studií zaručena. Celá zeměkoule přemýšlí čím dál tím více o ochraně oceánů, přírody, lesů a vzduchu. Chanel cítil nátlak ze společnosti. Minulý rok přestala značka používat veškeré exotické kůže jako krokodýlí či z ještěrek. Od roku 2018 značka také nepoužívá pravé kožešiny.

Mise pro ochranu planety

Hlavní mluvčí značky Chanel Bruno Pavlovsky ve veřejném prohlášení oznámil, že ochrana životního prostředí je.momentálně hlavní prioritou módního domu. Chanel tak pokračuje svou misi na ochranu přírody a objevení ekologičtějších náhražek kůží, výroby kašmíru bez chemických látek atd. Podle mluvčího se jedná o novou vizi budoucnosti luxusních návrhářských domů. Podle něho bude vše záviset na umu jednotlivých salónů a značek. Minulý rok zavedl Chanel do svých sítí i kompostovatelný plast místo klasického PVC. 

Zdroj; pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČENOSTI CHANEL EKO ZELENÁ BUDOUCNOST CHEMICKÉ SYNTETIKA PŘÍRODNÍ ALTERNATIVA PŘÍRODA

Související články

Čtyři legendární parfémy, které jsou nezapomenutelné

Kvalitní parfémy miluje asi každá žena. Během života jich vyzkoušíme značné množství, ale jen některé vůně nám sedí jako ulité. Které patří mezi ty legendární, naprosto nezapomenutelné a silné vůně?

Celý článek

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek

Mužští plus size modelové dobývají módní mola

Svět si pomalu zvyká na plus size modelky. Ty rozhodně dnes již nejsou žádnou raritou. Jaké jsou však příležitosti pro plus size modely a je společnost připravena i na tento trend?

Celý článek

Největší módní trendy z přehlídkových mol na sezónu Jaro / Léto 2020

Týdny módy jsou již nějakou dobu úspěšně za námi a my se tak můžeme poohlédnout, co nám návrháři na novou sezonu nabídli. Je libo šedesátkový vzor či modely ze světlé kůže? V nových jarních a letních kolekcí 2020 je možné všechno. 

Celý článek

Vévodkyně Meghan - sledujeme ji, protože ji máme rádi

Meghan Markle, nyní vévodkyně ze Sussexu, nás okouzlila už v hollywoodských světlech reflektorů. Skutečnou pozornost však dostává až od doby, co se přivdala do anglické královské rodiny. Proč ji tolik řešíme? Několik důvodů, proč ji máme rádi...

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek