dnes je 21.08.2019 a svátek má Johana

Zelená budoucnost pro luxusní značku Chanel je nyní jistá. Chemické komponenty v látkách mění za přírodní alternativy.

Přidat na Seznam.cz
Chanel oznámil, že se vydává ekologičtější cestou, co se výroby látek týče. Luxusní značka zakoupila menší vlastnický podíl v americké společnosti, která vynalezla přírodní alternativy chemickým podílům v látkách. Chanel vidí budoucnost jen zeleně. 

Odbourání syntetiky je cílem

V manufaktuře látek se používají, a to někdy nevyhnutelně, chemické látky, které jsou pak součástí konečného výrobku. Umělá aditiva sice pomohou k produkci látky, ale zanechají v ní syntetickou stopu. To se přestalo líbit luxusní značce Chanel. Nejznámější módní dům na světě se začal zabývat myšlenkou alternativní výroby látek nebo náhradou chemikálii přírodními výtažky. 

Chanel si jde za svým

Francouzský věhlasný dům při svém výzkumu trhu objevil novou, revoluční firmu Evolved by Nature v Bostonu v USA. Ta si nechala patentovat vlastní výrobek s názvem aktivní hedvábí. Ekologičtější cesta při výrobě látek je podle dlouholetých studií zaručena. Celá zeměkoule přemýšlí čím dál tím více o ochraně oceánů, přírody, lesů a vzduchu. Chanel cítil nátlak ze společnosti. Minulý rok přestala značka používat veškeré exotické kůže jako krokodýlí či z ještěrek. Od roku 2018 značka také nepoužívá pravé kožešiny.

Mise pro ochranu planety

Hlavní mluvčí značky Chanel Bruno Pavlovsky ve veřejném prohlášení oznámil, že ochrana životního prostředí je.momentálně hlavní prioritou módního domu. Chanel tak pokračuje svou misi na ochranu přírody a objevení ekologičtějších náhražek kůží, výroby kašmíru bez chemických látek atd. Podle mluvčího se jedná o novou vizi budoucnosti luxusních návrhářských domů. Podle něho bude vše záviset na umu jednotlivých salónů a značek. Minulý rok zavedl Chanel do svých sítí i kompostovatelný plast místo klasického PVC. 

Zdroj; pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČENOSTI CHANEL EKO ZELENÁ BUDOUCNOST CHEMICKÉ SYNTETIKA PŘÍRODNÍ ALTERNATIVA PŘÍRODA

Související články

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Gucci i Chanel vytvořili novou pozici ve vysokém managementu - ředitel diversity, rovnosti a inkluze

Evropa se na začátku roku 2018 otřásla výbuchem pomyslné sopky, která svým sopečným popelem zastínila mysl většiny návrhářů módních společností, a ti se lusknutím prstů stali propagátory diversity, rovnosti, udržitelnosti a inkluze. Chce to ale zákazník i v roce 2019 - Gucci a Chanel tvrdí, že ano!

Celý článek
Psí trendy

Socializace psů je důležitá, říká majitelka Psího ráje

Jsme národem pejskařů. Za své chlupaté čtyřnohé kamarády jsme ochotni utratit tisíce. Za co nejvíce utrácíme a jaké jsou trendy ze světa psů? Na to vám odpoví majitelka Psího ráje Tereza Švecová.

Celý článek

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Společná pamětní událost značek Chanel a Fendi na počest Karla Lagerfelda proběhla v Paříži

Dva velké módní domy, kde byl ten největší módní návrhář tvůrcem, duší a hlavou všeho, vytvořily pamětní vzpomínkovou akci z nadrozměrných fotografií. Akce se zúčastnilo spoustu známých osobností.

Celý článek