dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Ženský princip - jarní kolekce 2015 Jany Minaříkové

Přidat na Seznam.cz
Ženský princip, čerstvě představená kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2015, je určena dospělým ženám. Kolekce vznikla spolu s nimi, s ženami nejrůznějších postav, pracovních pozic i věku.

Tvorba Jany Minaříkové se vyznačuje atmosférickou prêt-à-porter módou a ve stejném duchu se nese i nová čistě ženská kolekce s dávkou smyslnosti pro Jaro 2015 – Ženský princip.

Kolekce Ženský princip je unikátní sbírkou modelů, která vznikala intenzivní spoluprací návrhářky Jany Minaříkové s reálnými ženami. Jana rozdělila skici kolekce mezi dvanáct zákaznic lišících se postavou, zaměstnáním i věkem. Nejstarší z nich je přes sedmdesát let, nejmladší méně než dvacet pět. Tyto ženy spojuje záliba v kvalitním oblečení, chuť zkoušet nové věci a experimentovat. Díky tomu vznikly z původních skic modely, které odpovídají požadavkům dnešních reálných žen. Modely, které jim dělají radost a svým komfortem vytváří svět osobního luxusu.

„Ženský princip je pospolitost, inspirace, hra. A také schopnost naslouchat svému okolí a odpovědnost vůči němu,“ říká o své kolekci Jana. „Práce na kolekci byla náročná, ale neuvěřitelně zajímavá. Každý model je ovlivněný konkrétní osobností a posun od mé původní ideje je často velmi výrazný.“

Kolekce zahrnuje hravost výšivek z korálků, neformálnost letních krátkých kalhot, velice ženskou siluetu zavinovacích šatů i hedvábných koktejlek či dráždivou eleganci letního kostýmu. V kolekci můžeme pozorovat notnou dávku asymetrie, která rafinovaně vyzdvihuje ženské linie.


Modely nám v kampani představily přímo jejich tvůrkyně. Dámy si našly čas a vyrazily do Café Jedna, aby před fotoaparátem Jana Fauknera ukázaly svůj Ženský princip. O styling a vizáž se během focení postarala redakce Cat-a-log. Doplňky a boty značek Vlum, Zorya, Kateřina Reichlová a Melissa zapůjčili Kurator a Czech Labels & Friends.

Úzká spolupráce s okolím, pro Ženský princip typická, se projevila i dalším způsobem. Řada Janiných příznivců podpořila vznik kolekce prostřednictvím croudfundingu. Ženský princip je tak první český módní projekt, na který se podařilo získat prostředky tímto způsobem.

Foto: Jan Faukner
Zdroj a modely: Jana Minaříková

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JANA MINAŘÍKOVÁ JARO 2015 DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek