dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Ženský princip - jarní kolekce 2015 Jany Minaříkové

Ženský princip, čerstvě představená kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2015, je určena dospělým ženám. Kolekce vznikla spolu s nimi, s ženami nejrůznějších postav, pracovních pozic i věku.

Tvorba Jany Minaříkové se vyznačuje atmosférickou prêt-à-porter módou a ve stejném duchu se nese i nová čistě ženská kolekce s dávkou smyslnosti pro Jaro 2015 – Ženský princip.

Kolekce Ženský princip je unikátní sbírkou modelů, která vznikala intenzivní spoluprací návrhářky Jany Minaříkové s reálnými ženami. Jana rozdělila skici kolekce mezi dvanáct zákaznic lišících se postavou, zaměstnáním i věkem. Nejstarší z nich je přes sedmdesát let, nejmladší méně než dvacet pět. Tyto ženy spojuje záliba v kvalitním oblečení, chuť zkoušet nové věci a experimentovat. Díky tomu vznikly z původních skic modely, které odpovídají požadavkům dnešních reálných žen. Modely, které jim dělají radost a svým komfortem vytváří svět osobního luxusu.

„Ženský princip je pospolitost, inspirace, hra. A také schopnost naslouchat svému okolí a odpovědnost vůči němu,“ říká o své kolekci Jana. „Práce na kolekci byla náročná, ale neuvěřitelně zajímavá. Každý model je ovlivněný konkrétní osobností a posun od mé původní ideje je často velmi výrazný.“

Kolekce zahrnuje hravost výšivek z korálků, neformálnost letních krátkých kalhot, velice ženskou siluetu zavinovacích šatů i hedvábných koktejlek či dráždivou eleganci letního kostýmu. V kolekci můžeme pozorovat notnou dávku asymetrie, která rafinovaně vyzdvihuje ženské linie.


Modely nám v kampani představily přímo jejich tvůrkyně. Dámy si našly čas a vyrazily do Café Jedna, aby před fotoaparátem Jana Fauknera ukázaly svůj Ženský princip. O styling a vizáž se během focení postarala redakce Cat-a-log. Doplňky a boty značek Vlum, Zorya, Kateřina Reichlová a Melissa zapůjčili Kurator a Czech Labels & Friends.

Úzká spolupráce s okolím, pro Ženský princip typická, se projevila i dalším způsobem. Řada Janiných příznivců podpořila vznik kolekce prostřednictvím croudfundingu. Ženský princip je tak první český módní projekt, na který se podařilo získat prostředky tímto způsobem.

Foto: Jan Faukner
Zdroj a modely: Jana Minaříková

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JANA MINAŘÍKOVÁ JARO 2015 DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek