dnes je 21.10.2018 a svátek má Brigita

Ženský princip - jarní kolekce 2015 Jany Minaříkové

Ženský princip, čerstvě představená kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2015, je určena dospělým ženám. Kolekce vznikla spolu s nimi, s ženami nejrůznějších postav, pracovních pozic i věku.

Tvorba Jany Minaříkové se vyznačuje atmosférickou prêt-à-porter módou a ve stejném duchu se nese i nová čistě ženská kolekce s dávkou smyslnosti pro Jaro 2015 – Ženský princip.

Kolekce Ženský princip je unikátní sbírkou modelů, která vznikala intenzivní spoluprací návrhářky Jany Minaříkové s reálnými ženami. Jana rozdělila skici kolekce mezi dvanáct zákaznic lišících se postavou, zaměstnáním i věkem. Nejstarší z nich je přes sedmdesát let, nejmladší méně než dvacet pět. Tyto ženy spojuje záliba v kvalitním oblečení, chuť zkoušet nové věci a experimentovat. Díky tomu vznikly z původních skic modely, které odpovídají požadavkům dnešních reálných žen. Modely, které jim dělají radost a svým komfortem vytváří svět osobního luxusu.

„Ženský princip je pospolitost, inspirace, hra. A také schopnost naslouchat svému okolí a odpovědnost vůči němu,“ říká o své kolekci Jana. „Práce na kolekci byla náročná, ale neuvěřitelně zajímavá. Každý model je ovlivněný konkrétní osobností a posun od mé původní ideje je často velmi výrazný.“

Kolekce zahrnuje hravost výšivek z korálků, neformálnost letních krátkých kalhot, velice ženskou siluetu zavinovacích šatů i hedvábných koktejlek či dráždivou eleganci letního kostýmu. V kolekci můžeme pozorovat notnou dávku asymetrie, která rafinovaně vyzdvihuje ženské linie.


Modely nám v kampani představily přímo jejich tvůrkyně. Dámy si našly čas a vyrazily do Café Jedna, aby před fotoaparátem Jana Fauknera ukázaly svůj Ženský princip. O styling a vizáž se během focení postarala redakce Cat-a-log. Doplňky a boty značek Vlum, Zorya, Kateřina Reichlová a Melissa zapůjčili Kurator a Czech Labels & Friends.

Úzká spolupráce s okolím, pro Ženský princip typická, se projevila i dalším způsobem. Řada Janiných příznivců podpořila vznik kolekce prostřednictvím croudfundingu. Ženský princip je tak první český módní projekt, na který se podařilo získat prostředky tímto způsobem.

Foto: Jan Faukner
Zdroj a modely: Jana Minaříková

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JANA MINAŘÍKOVÁ JARO 2015 DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Planeta Louis Vuitton vyslala své průzkumníky

Jarní kolekce je výletem na jinou planetu a připomíná seriál Návštěvníci. 

Celý článek

Nová kolekce Answear oslavuje dědictví

Nejen módní dědictví oslavuje nejnovější kolekce internetového obchodu Answear. Díky historickému prostředí si můžeme užít i pohled na skvostný palácový interiér. 

Celý článek

Preciznost nese jméno ELISHA

Kvalita, klasická elegance s prvky extravagance, precizní zpracování – přesně taková je značka Elisha módní návrhářky Elišky Tomkové. 

Celý článek

Jak se nosí džíny a svetr v podzimních měsících?

Neodhazujte oblíbené džíny, ba naopak! Doplňte je vkusným svetrem.

Celý článek

V Cruise kampani Louis Vuitton z Korsiky zářila Alicia Vikander

Drobná Alicia Vikander nás naláká na prosluněné pobřeží Korsiky a také Cruise kolekci Louis Vuitton. 

Celý článek

Penélope Cruz se dočkala - stala se novou tváří kampaně Chanel

Módní velikán Chanel uvedl svou Resort kampaň 2019, do které si namísto modelky vybral úspěšnou herečku Penélope Cruz. 

Celý článek

Britská královna vs. deštivé počasí

Už jste si toho všimli také? Pojďte se s námi podívat na úžasný cit anglické královny pro barevné kombinace jejích outfitů.

Celý článek