dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Ženský princip - jarní kolekce 2015 Jany Minaříkové

Přidat na Seznam.cz
Ženský princip, čerstvě představená kolekce Jany Minaříkové pro jaro 2015, je určena dospělým ženám. Kolekce vznikla spolu s nimi, s ženami nejrůznějších postav, pracovních pozic i věku.

Tvorba Jany Minaříkové se vyznačuje atmosférickou prêt-à-porter módou a ve stejném duchu se nese i nová čistě ženská kolekce s dávkou smyslnosti pro Jaro 2015 – Ženský princip.

Kolekce Ženský princip je unikátní sbírkou modelů, která vznikala intenzivní spoluprací návrhářky Jany Minaříkové s reálnými ženami. Jana rozdělila skici kolekce mezi dvanáct zákaznic lišících se postavou, zaměstnáním i věkem. Nejstarší z nich je přes sedmdesát let, nejmladší méně než dvacet pět. Tyto ženy spojuje záliba v kvalitním oblečení, chuť zkoušet nové věci a experimentovat. Díky tomu vznikly z původních skic modely, které odpovídají požadavkům dnešních reálných žen. Modely, které jim dělají radost a svým komfortem vytváří svět osobního luxusu.

„Ženský princip je pospolitost, inspirace, hra. A také schopnost naslouchat svému okolí a odpovědnost vůči němu,“ říká o své kolekci Jana. „Práce na kolekci byla náročná, ale neuvěřitelně zajímavá. Každý model je ovlivněný konkrétní osobností a posun od mé původní ideje je často velmi výrazný.“

Kolekce zahrnuje hravost výšivek z korálků, neformálnost letních krátkých kalhot, velice ženskou siluetu zavinovacích šatů i hedvábných koktejlek či dráždivou eleganci letního kostýmu. V kolekci můžeme pozorovat notnou dávku asymetrie, která rafinovaně vyzdvihuje ženské linie.


Modely nám v kampani představily přímo jejich tvůrkyně. Dámy si našly čas a vyrazily do Café Jedna, aby před fotoaparátem Jana Fauknera ukázaly svůj Ženský princip. O styling a vizáž se během focení postarala redakce Cat-a-log. Doplňky a boty značek Vlum, Zorya, Kateřina Reichlová a Melissa zapůjčili Kurator a Czech Labels & Friends.

Úzká spolupráce s okolím, pro Ženský princip typická, se projevila i dalším způsobem. Řada Janiných příznivců podpořila vznik kolekce prostřednictvím croudfundingu. Ženský princip je tak první český módní projekt, na který se podařilo získat prostředky tímto způsobem.

Foto: Jan Faukner
Zdroj a modely: Jana Minaříková

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JANA MINAŘÍKOVÁ JARO 2015 DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek

Jak se nosí vesta, aby byla šik

Vesta se stává jedním z nejoblíbenějších kousků v šatníku pro jaro a léto 2019. Díky tomu se řadí mezi chic módní outfity. Jak se správně nosí, aby nevypadala stroze nebo jako součást uniformy? 

Celý článek

Objevte dánskou značku Rains

Skandidávský minimalismus, nadčasovost a zároveň funkčnost definuje oblečení a doplňky, které nám nabízí dánská značka Rains. Pokud rádi chodíte deštěm, a i přesto chcete zůstat v suchu a teple nebo často jezdíte na kole, věnujte Rains zvýšenou pozornost.

Celý článek

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Jak se neobléknout na festival aneb co se nepovedlo na Coachelle

Jeden z nejznámějších festivalů světa ročně přiláká přes sto tisíc lidí. Prestižní Coachella festival v Kalifornii je proslulý nejen hudbou, ale i módou, která diktuje trendy pro letní festivalovou sezónu. Co bylo to nejbizarnější?

Celý článek

Staré kousky ve vašem novém jarním šatníku

Za pár dní vypukne mezinárodní Fashion Revolution Week, který každoročně upozorňuje na problémy módního průmyslu a podporuje uvědomělé nakupování.

Celý článek

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Trička s potiskem vás naučí nový rozměr ve světě módy

Že je tenhle styl jen pro náctileté dívky? V žádném případě. Trička s potiskem vládnou momentálně světu módy. Najdete si k nim cestu i vy?

Celý článek