dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Zhubněte a zpevněte postavu na rotopedu

Přidat na Seznam.cz
Rotoped se postará o rychlé spalování kalorií 

Výhody cvičení na rotopedu
„Cvičením na rotopedu posilujete hyžďové, stehenní a lýtkové svalstvo, aniž byste zatěžovali klouby. Zlepšujete svou kondici, spalujete tuky a příznivě ovlivňujete krevní oběh.“, tvrdí české servery pro zdraví. Navíc se skvěle se odreagujete a budete mít ze sebe úžasný pocit. Navíc, pouhou minutou tréninku spálíte přibližně až pět kalorií.

Nevýhody cvičení na rotopedu
Asi největší nevýhodou cvičení na rotopedu je, že se pro vás brzy může stát nudným. Navíc partie, které posilujete, jsou pouze dolní část těla. Lékaři a trenéři proto doporučují střídat cvičení na rotopedu ještě s jiným druhem cvičení. Zkuste aerobic nebo posilovat břišní svalstvo.

Jak správně cvičit na rotopedu
Hlavní je pravidelnost tohoto cvičení. Maximálně však dvakrát až třikrát týdně. Důležité je také stanovit si své tempo a postupem času velmi jemně přidávat.

Co si na cvičení obléct
Nejlépe se vám bude cvičit v klasickém bavlněném tričku nebo tílku a krátkých, tříčtvrtečních nebo dlouhých kalhotách. Hlavní je pohodlnost, prodyšnost a volnost oděvu.

 

Zdroj fotografií: Fitham.com

Přidat na Seznam.cz
CVIČENÍ NA ROTOPEDU ROTOPED CVIČENÍ POSTAVA SVALY KLOUBY ZDRAVÍ KALORIE AEROBIC TRIČKO TÍLKO

Související články

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek

Jak dosáhnout work-life balance a proč je pro nás tak důležitý?

Každý den má 24 hodin a v ideálním světě bychom osm z nich měli strávit spánkem, osm volným časem a osm hodin v práci. Kdo však může říct, že toto rozdělení má a dodržuje?

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém by měl být nedílnou součástí pleťové rutiny. Pokud jste už někdy slyšeli, že ho lze jednoduše nahradit denním krémem nebo je to prostě jen zbytečnost a vyhozené peníze, dokážeme vám pravý opak.

Celý článek

Nový životní styl na místo spousty předsevzetí

Ze všech stran vyskakují rady, jak zatočit s přebytečnými kily nabranými v adventním čase. Vstup do nového roku plný neudržitelných předsevzetí. Různé diety, detoxy a další drastické způsoby, jak se dostat zpět do formy, jsou pro mnohé spíše odrazující.

Celý článek

Tech neck: fenomén dnešní doby aneb jak na bolavá záda?

Bolesti zad a krční páteře nejsou v dnešní době bohužel žádnou výjimkou ani u náctiletých, ale ruku na srdce, jak moc tomu sami jdeme naproti. Bolesti krku způsobené nekonečným zíráním do tabletů a telefonů dostaly příznačný název "tech neck" nebo "texting neck".

Celý článek

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to! 

Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní.

Celý článek

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek