dnes je 21.09.2020 a svátek má Matouš

Značka Brooks Brothers oblékala 40 amerických prezidentů. Kvůli koronaviru zkrachovala

Přidat na Seznam.cz
Luxusní oděvní značka Brooks Brothers, jejíž obleky nosil například Kennedy nebo Obama, po více jak 200 letech končí. Do značné míry k tomu přispěla pandemie koronaviru, kvůli níž bylo nutné zavřít některé obchody. Nyní se firma připravuje na uzavření svých továren v USA a shání kupce.

Jedním z následků epidemie koronaviru v USA je hluboký propad národního hospodářství, který má za následek finanční problémy malých i velkých podnikatelů. Brooks Brothers rozhodně není jedinou společností, která musela vyhlásit bankrot. Kvůli krizi spojené s koronavirem zkrachovaly firmy Hertz, JC Penney či například J.Crew.

Americká značka Brooks Brothers, která nabízela především pánskou formální módu, byla založena už v roce 1818. Její obleky nosili například Franklin D. Roosevelt, J. F. Kennedy, George Bush nebo Barack Obama. Do finančních potíží se dostala ještě před tím, než se v Americe koronavirus rozšířil.


brooksbrothers.com

Důvodem byl prý všeobecný pokles poptávky po formálních pracovních oděvech, který se během koronavirové krize ještě více zintenzivnil. Lidé začali více pracovat z domova a prodej se zastavil úplně.

Krize způsobená epidemií koronaviru se ve větší či menší míře dotkla i dalších oděvních firem. Například společnost Bestseller, pod níž spadají značky Vero Moda či Jack & Jones, musela dočasně či nadobro propustit téměř polovinu zaměstnanců.

Epidemie rovněž ovlivnila sortiment mnoha obchodů s módou. Některé značky do své stálé nabídky zařadily ústenky, jež skvěle doplní jakýkoliv outfit. Příkladem jsou designové roušky BeWooden, které lze zakoupit společně s dřevěnými hodinkami, motýlkem a dalšími doplňky. 

Více informací o výše zmíněných značkách se lze dozvědět na webu Slevove.cz, který přináší užitečné tipy ze světa nákupů.


Firma Brooks Brothers, která měla obchody po celém světě, zkrachovala kvůli koronavirové krizi.

Kvůli šíření koronaviru v USA a dalších zemích musela společnost Brooks Brothers zavřít většinu svých obchodů, což její ekonomické potíže dále prohloubilo. Nakonec byla nucena vyhlásit bankrot a v současnosti hledá kupce. Konkurz je nadějí na získání potřebných finančních prostředků, které by firmě umožnily pokračovat v její dvousetleté tradici.

O dalších ekonomických dopadech koronaviru v Americe zatím můžeme jen spekulovat. Lze předpokládat, že kvůli epidemii koronaviru zkrachují firmy i v dalších odvětvích.

Pro oděvy značky Brooks Brothers jsou charakteristické klasické střihy a vysoká kvalita. Oblíbili si je jak američtí prezidenti a finančníci z Wall Street, tak kostyméři a televizní hvězdy. Obleky Brooks Brothers se objevily například v seriálech Mad Men a Gossip Girl nebo ve filmu Velký Gatsby.

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA BROOKS BROTHERS NÁKUPY A OBCHOD BARACK OBAMA

Související články

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Brad Pitt v podzimní kampani značky Brioni jako neodolatelný elegán

V úterý byla představena nová kampaň značky Brioni, v jejíž popředí stojí herec a producent Brad Pitt. Lehké strniště, polodlouhé vlasy a svůdný pohled berou ženy po celém světě.

Celý článek

Fashion must have: V září zazáříte s doplňky od českých značek a návrhářů

A samozřejmě nejenom od nich! Takový stylový pásek, kožená kabelka či ledvinka, originální náhrdelník nebo nadčasový svetřík unosíte nejenom tento měsíc nebo tuto sezónu. Poslouží vám totiž i na podzim, v zimě během jara či léta. A to už stojí za zvážení!

Celý článek

Manikúra pro muže - nový pánský trend, který nás v Evropě teprve čeká

Začalo to holením, vytrháváním obočí a masážemi pokožky. Muži se chtějí starat sami o sebe a civilizace jim to umožňuje. Teď přichází pánský svět s dalším trendem - pánskou manikúrou.

Celý článek

Malířka Kateřina Bohušíková své malby přenesla na povlečení i kabelky

Móda a umění jsou velmi často propojeny v jeden celek. Ne jinak je tomu u návrhů, které vznikají pod rukama české malířky Kateřiny Bohušíkové.

Celý článek

OBJEVTE NEJLEPŠÍ SLUNEČNÍ BRÝLE POD 3000 KČ S OPTIKOU VAŠEČOČKY

Kolekce slunečních brýlí na léto 2020 pod 3000 Kč? Pražská optika VašeČočky vám přináší průvodce trendy na letošní léto, které potěší vás i vaši peněženku. Objevte bestsellery, jako jsou Ray-Ban, Michael Kors nebo Vogue!  

Celý článek

Ušetřete místo v domácnosti pomocí praktických úložných prostorů

V domácnosti se často setkáváme s jedním velkým problémem. Nemáme dostatek místa na všechny naše věci. Problém nemusí být jen v jejich množství nebo v malých rozměrech bytu. Kamenem úrazu může být nesprávné využití místa. Namísto velkých a masivních skříní vyzkoušejte praktické úložné prostory.

Celý článek

Levné a přitom kvalitní oblečení z Číny – kde jej koupit?

Při hledání kvalitního oblečení u čínských výrobců je důležité si uvědomit, že existuje důvod, proč je oblečení z Číny tak levné. Může se jednat o použití levnějších materiálů, nekvalitní střih či špatné číslování. To zároveň ovšem neznamená, že každý levný kousek oblečení z Číny je automaticky nekvalitním výrobkem. Koneckonců, i mnoho velkých, světově známých značek vyrábí své oblečení v Číně. 

Celý článek