dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Přidat na Seznam.cz
Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Zdroj: se svolením Chatty 

Zářivé barvy, abstraktní figury a keramika. Tak by se velmi stručně dala shrnout práce umělkyně Liselotte Watkins, jež se proslavila kolaboracI se značkami jako Prada nebo Marimekko. Její dílo charakterizuje oslava ženského ducha pomocí alegorických postav vzdoru, jistoty a zranitelnosti. O podobnou emoci se v poslední kolekci pokouší i návrhářský tandem Sirková - Tušková. Divoké spektrum zářivých barev, které nejsou pro tvorbu studia zcela typické, zapojily tentokrát do feminních, snadno kombinovatelných a praktických siluet. To, co kolekci charakterizuje, jsou luxusní materiály - splývavá vlna, hedvábí, kůže, broušená bavlna v prémiové kvalitě.


Zdroj: se svolením Chatty 

„Naše poslední kolekce byla průzkumem pro nás neprobádaných vod. Tentokrát jsme zvolily většinu materiálů bez struktury, pouze ve velmi výrazné barevnosti a pokusily jsme se je uplatnit v našem sportovně elegantním rukopise. Současně jsme se snažily nalézt ideální “Chatty” siluetu šatů, jež po té propůjčila formu celé kolekci,” říká o kolekci jedna z autorek Radka Sirková.

Poslední CHATTY ready to wear řada obsahuje nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné a nositelné modely, jejichž společným jmenovatelem je precizní krejčovina v siluetách pojatých podle současných potřeb moderní klientely. Vzhledem k tomu, že CHATTY se v průběhu své kariéry zapsaly jako ambasadorky českého denimu, nemohou v kolekci chybět právě ani denimové kusy. Nadstavbou těchto džínových kalhot, šatů a vesty je, že jsou vytvořené z luxusního denimu, který obsahuje kašmír. O finální styling kolekce se opět postarala stylistka Milena Žuravljová, která s designérkami spolupracuje již třetí sezónu, lookbook vznikl ve spolupráci s fotografem Ivanem Kaššou. 

Zdroj: se svolením Chatty 

Studio CHATTY patří v současné době k nejrespektovanějším a nejoblíbenějším módním značkám v České republice. Z původně streetwearového konceptu se návrhářky Radka Sirková a Anna Tušková vypracovaly na pozici leaderů současné domácí módy. Jejich kolekce vznikají výhradně v české produkci a se zřetelem na udržitelnost. Studio získalo v září 2017 prestižní ocenění Design IT Award Vogue Italy a Vogue Ukraine. Ve stejném roce byly designérky zařazeny časopisem Forbes do výběru nejvlivnějších žen Česka a časopis Elle označil CHATTY jako World’s Up and Coming Fashion Talent. CHATTY jsou též držitelkami ocenění Designblok Editors In Chief Award.

 
 

Zdroj: se svolením Chatty 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRÁŘI CHATTY HEDVÁBÍ KŮŽE VLNA BAVLNA

Související články

Nová kolekce české značky Leeda je pro sebevědomé a nezávislé ženy

Odvažte se v originálním oversize kimonu nebo bomberu z nové kolekce české značky Leeda, mezi jejíž zákaznice patří (nejen) hollywoodské a české hvězdy.

Celý článek

Pletenina vládne aktuálním trendům

Z komfortních kousků se aktuálně díky designérským kolekcím stávají modely, které nejsou jen do třeskutých mrazů, ale hravě v nich zvládnete proplout celým dnem. Jak nosit objemné svetry a dlouhé pletené šaty?

Celý článek

Baťa uvádí na vánoční trh dárky s perfektními parametry i přesahem: B by Lada

Co vás napadne, když se řekne dárek s přesahem? Funkčnost, nadčasovost, kvalita, udržitelnost a originalita. To vše letošní limitovaná série dárků pro vaše blízké, ale i pro vás samotné B by Lada splňuje.

Celý článek

Kvalita, důraz na detail a odlišnost. To je značka Venduly Šulanové VS

Detail je vše. To je heslo, jímž se řídí oděvní značka VS, která byla před 4 lety založena módní designérkou Vendulou Šulanovou.

Celý článek

Zamilujte se do folklóru s nejnovější kolekcí Lenky Mulabegovič

Talentovaná návrhářka Lenka Mulabegovič vám v rozhovoru prozradí, co jí inspirovalo k nové jedinečné kolekci a jak její módní značka prožila loňský náročný rok. Dozvíte se také, co nesmí chybět v jejím šatníku a jestli má současná móda nějaké limity.
 

Celý článek

Módní přehlídka Anna Anna ukázala nové modely plné ženskosti, barev i ohně

Na letošním Czech Fashion Weeku představila Anna Tejklová pod svou značkou Anna Anna módní show plnou barev a ohně.

Celý článek

Osobnosti na letošní filmový festival v Karlových Varech oblékají mimo jiné čeští návrháři. Jaké šaty oblékly Hana Vágnerová, Ewa Farná, Martha Issová a další celebrity?

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu. Střídá se na něm nespočet krásných rób, českých i zahraničních osobností a s nimi i díla mnoha návrhářů.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek