dnes je 29.11.2022 a svátek má Zina

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Přidat na Seznam.cz
Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Zdroj: se svolením Chatty 

Zářivé barvy, abstraktní figury a keramika. Tak by se velmi stručně dala shrnout práce umělkyně Liselotte Watkins, jež se proslavila kolaboracI se značkami jako Prada nebo Marimekko. Její dílo charakterizuje oslava ženského ducha pomocí alegorických postav vzdoru, jistoty a zranitelnosti. O podobnou emoci se v poslední kolekci pokouší i návrhářský tandem Sirková - Tušková. Divoké spektrum zářivých barev, které nejsou pro tvorbu studia zcela typické, zapojily tentokrát do feminních, snadno kombinovatelných a praktických siluet. To, co kolekci charakterizuje, jsou luxusní materiály - splývavá vlna, hedvábí, kůže, broušená bavlna v prémiové kvalitě.


Zdroj: se svolením Chatty 

„Naše poslední kolekce byla průzkumem pro nás neprobádaných vod. Tentokrát jsme zvolily většinu materiálů bez struktury, pouze ve velmi výrazné barevnosti a pokusily jsme se je uplatnit v našem sportovně elegantním rukopise. Současně jsme se snažily nalézt ideální “Chatty” siluetu šatů, jež po té propůjčila formu celé kolekci,” říká o kolekci jedna z autorek Radka Sirková.

Poslední CHATTY ready to wear řada obsahuje nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné a nositelné modely, jejichž společným jmenovatelem je precizní krejčovina v siluetách pojatých podle současných potřeb moderní klientely. Vzhledem k tomu, že CHATTY se v průběhu své kariéry zapsaly jako ambasadorky českého denimu, nemohou v kolekci chybět právě ani denimové kusy. Nadstavbou těchto džínových kalhot, šatů a vesty je, že jsou vytvořené z luxusního denimu, který obsahuje kašmír. O finální styling kolekce se opět postarala stylistka Milena Žuravljová, která s designérkami spolupracuje již třetí sezónu, lookbook vznikl ve spolupráci s fotografem Ivanem Kaššou. 

Zdroj: se svolením Chatty 

Studio CHATTY patří v současné době k nejrespektovanějším a nejoblíbenějším módním značkám v České republice. Z původně streetwearového konceptu se návrhářky Radka Sirková a Anna Tušková vypracovaly na pozici leaderů současné domácí módy. Jejich kolekce vznikají výhradně v české produkci a se zřetelem na udržitelnost. Studio získalo v září 2017 prestižní ocenění Design IT Award Vogue Italy a Vogue Ukraine. Ve stejném roce byly designérky zařazeny časopisem Forbes do výběru nejvlivnějších žen Česka a časopis Elle označil CHATTY jako World’s Up and Coming Fashion Talent. CHATTY jsou též držitelkami ocenění Designblok Editors In Chief Award.

 
 

Zdroj: se svolením Chatty 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRÁŘI CHATTY HEDVÁBÍ KŮŽE VLNA BAVLNA

Související články

Přehlídka TATIANA v duchu skutečné vášně pro módu spojené s elegantní kreativitou

Autorská přehlídka Tatiany Kováříkové se nesla v duchu nádherných barev a tajemna podzimu. Značka TATIANA je symbolem sofistikovanosti a elegance, která svou propracovaností jasně deklaruje rukopis významné návrhářky.

Celý článek

Michael Kováčik: Módní návrhářství je o talentu, kontaktech a vytrvalosti

Chtěl být módním návrhářem od dětství? Jak dlouho mu trvalo, než měl svou první přehlídku a myslí si,že mají české ženy vkus? Vyzpovídali jsme módního návrháře Micheala Kováčika.

Celý článek
Pletená móda

JAK NA VLNU? PODZIM VE ZNAMENÍ POHODLÍ, JEMNOSTI A UDRŽITELNOSTI

Udržitelnost v oblasti módy je dlouhodobě velkým tématem a není proto překvapením, že kolekce módních značek lákají na nákup nových kousků z šetrných materiálů. Jedním z nejpopulárnějších je s příchodem zimy jednoznačně vlna.

Celý článek

Jaké jsou módní trendy pro nový rok 2022

Fashion trendy na letošní módní sezónu jsou už známé. Jaké barvy, materiály a styly budou v kurzu? A na co se můžete těšit v tomto roce? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Módní návrhářka Janine Řezáčová udělala ze své kariéry start-up

Odmalička ji bavilo malovat, když pak doma objevila zaprášený šicí stroj po babičce, našla svou vášeň. Janine Řezáčová se nadchla pro módu a neodradil ji ani fakt, že ji vyhodili z vyšší návrhářské školy.

Celý článek

Iniciativou k odpovědnosti: kauza nucených prací Ujgurů v čínských továrnách volá po udržitelnosti a odpovědnosti módního průmyslu

Světem módy hýbe kauza nucených prací v čínských továrnách v provincii Sin-ťiang. Tato oblast je známá produkcí bavlny a tyto továrny byly donedávna významnými dodavateli předních módních značek.

Celý článek

ROZHOVOR S Beatou Hlavenkovou

Beata Hlavenková je světově uznávanou hudebnicí, zpěvačkou a skladatelkou. Byla oceněna mnoha prestižními hudebními cenami a je také autorkou hudby k novému filmu Zátopek.

Celý článek