dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Značka Polo Ralph Lauren vytvořila unikátní ekologické dresy pro US Open 2019 a 2020

Přidat na Seznam.cz
Ralph Lauren vytváří dresy na US Open již od roku 2005. Letošní a příští ročník však bude velmi unikátní. Ralph Lauren se totiž rozhodl držet krok s udržitelností. V roce 2020 budou dresy vyrobené z obalů na tenisáky, spotřebované v letošním turnaji.

Tenisové legendy oblečou Ralpha Laurena

Americký módní návrhář Ralph Lauren se svou stejnojmennou značkou a specifikací Ralph Lauren Polo navrhuje oficiální dresy jedné z nejznámějších tenisových soutěží na světě US Open již od roku 2005. Od té doby se změnila podoba sportovní módy i módy jako takové. Dnes se módní domy předhánějí v tom, která z přehlídek bude udržitelnější a méně škodlivá pro životní prostředí. A ani Ralph Lauren nezůstává pozadu. Letošní US Open začalo již toto pondělí a o konečném vítězi se rozhodne v polovině září. Dresy tak byly představeny oficiálně na kurtech tento týden.

Udržitelnost i ve sportu

Letos je Ralph Lauren věrný heslu, které se módním průmyslem nese již druhým rokem - ekologie a udržitelnost. Dresy pro US Open 2019 jsou vytvořeny z plastových lahví a ekologicky vytvořených mikrovláken, které sportovnímu oblečení dodávají nutnou funkčnost. Na jeden dres se podle tiskové zprávy využilo až 7 plastových lahví. A pro dresy na rok 2020 se v Ralph Lauren rozhodli zajít ještě dál. V roce 2020 totiž budou dresy vytvořené z obalů na tenisové míčky značky Wilson, které budou využity na turnaji v roce 2019. Společnost tak vyrobí produkt, díky kterému zrecykluje i část odpadu, který je produkován při samotném turnaji.

Posuneme naše snažení o jeden krok dopředu tím, že vytvoříme oběžný cyklus, kdy nashromáždíme asi 12 000 obalů na míčky značky Wilson, které budou použité během turnaje v roce 2019. Tyto obaly budou zrecyklovány a proměněny ve hmotu, ze které bude ušita látka pro dresy na další rok," řekl na tiskové konferenci ředitel inovací Ralpha Laurena David Lauren.

Design The Change!

Udržitelnosti a životnímu prostředí se Ralph Lauren věnuje neustále, a to i před tím než to bylo „v módě". V červnu přijala značka program nazvaný Design The Change, který obsahuje podrobnou strategii, která by měla postupně přetvořit značku v jednu z nejudržitelnějších na světě - kooperací, inovacemi a změnami v celkové filozofii značky.

Nakupujte online

Dresy z US Open můžete právě teď nakupovat na oficiálním e-shopu US Open, a to až do konce příštího týdne, kdy tenisový turnaj končí. A pokud se sami chystáte na nějaký zápas na US Open, rozhodně nezapomeňte navštívit US Open Club, kde má Ralph Lauren svůj vlastní obchůdek s aktuálními dresy i dresy z minulých kolekcí. Kromě materiálu je unikátní i jejich design, který je graficky pestrý a podle slov návrháře je inspirován barvami sportovního oblečení, které se nosilo v 90. letech minulého století, proto si tento skvost rozhodně nenechte ujít.

Forbes; WWD, Ralph Lauren Official

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NOVÁ KOLEKCE SPORT SPORTOVNÍ ELEGANCE POLO RALPH LAUREN RALPH LAUREN US OPEN

Související články

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Pojďte s námi do aktivního podzimu plného motivace již od tohoto víkendu!

Projekt Let´s by Active přináší nové druhy cvičení, motivační plán pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale i zábavu a nová přátelství. Pojďte do toho s námi!

Celý článek

Představujeme vám finalisty soutěže PURE MODEL 2019

Druhý ročník prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019 se přiblížil. Již za měsíc zjistíme nové vítěze. V loňském roce tato soutěž objevila novou topmodelku Barboru Fialovou, která se nedávno stala celosvětovou tváří nové kampaně Gucci.

 

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek

Ralph Lauren přenesl newyorský týden módy na večírek Velkého Gatsbyho

Jaké by to asi bylo zajít na jeden z legendárních večírků pana Gatsbyho? Tak to si vyzkoušeli účastníci letošního newyorského týdne módy. Návrhář Ralph Lauren překvapil strhující show i nádhernou podzimní kolekcí 2019 .

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce od H&M objevuje retro v moderním chaosu New Yorku

Retro v moderním stylu? H&M říká ano. V podzimně zbarvených ulicích New Yorku nafotili nádhernou magickou kolekci. V hlavní roli modelka Adut Achet a fotograf Christian MacDonald.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek