dnes je 25.01.2020 a svátek má Miloš

Značka Polo Ralph Lauren vytvořila unikátní ekologické dresy pro US Open 2019 a 2020

Přidat na Seznam.cz
Ralph Lauren vytváří dresy na US Open již od roku 2005. Letošní a příští ročník však bude velmi unikátní. Ralph Lauren se totiž rozhodl držet krok s udržitelností. V roce 2020 budou dresy vyrobené z obalů na tenisáky, spotřebované v letošním turnaji.

Tenisové legendy oblečou Ralpha Laurena

Americký módní návrhář Ralph Lauren se svou stejnojmennou značkou a specifikací Ralph Lauren Polo navrhuje oficiální dresy jedné z nejznámějších tenisových soutěží na světě US Open již od roku 2005. Od té doby se změnila podoba sportovní módy i módy jako takové. Dnes se módní domy předhánějí v tom, která z přehlídek bude udržitelnější a méně škodlivá pro životní prostředí. A ani Ralph Lauren nezůstává pozadu. Letošní US Open začalo již toto pondělí a o konečném vítězi se rozhodne v polovině září. Dresy tak byly představeny oficiálně na kurtech tento týden.

Udržitelnost i ve sportu

Letos je Ralph Lauren věrný heslu, které se módním průmyslem nese již druhým rokem - ekologie a udržitelnost. Dresy pro US Open 2019 jsou vytvořeny z plastových lahví a ekologicky vytvořených mikrovláken, které sportovnímu oblečení dodávají nutnou funkčnost. Na jeden dres se podle tiskové zprávy využilo až 7 plastových lahví. A pro dresy na rok 2020 se v Ralph Lauren rozhodli zajít ještě dál. V roce 2020 totiž budou dresy vytvořené z obalů na tenisové míčky značky Wilson, které budou využity na turnaji v roce 2019. Společnost tak vyrobí produkt, díky kterému zrecykluje i část odpadu, který je produkován při samotném turnaji.

Posuneme naše snažení o jeden krok dopředu tím, že vytvoříme oběžný cyklus, kdy nashromáždíme asi 12 000 obalů na míčky značky Wilson, které budou použité během turnaje v roce 2019. Tyto obaly budou zrecyklovány a proměněny ve hmotu, ze které bude ušita látka pro dresy na další rok," řekl na tiskové konferenci ředitel inovací Ralpha Laurena David Lauren.

Design The Change!

Udržitelnosti a životnímu prostředí se Ralph Lauren věnuje neustále, a to i před tím než to bylo „v módě". V červnu přijala značka program nazvaný Design The Change, který obsahuje podrobnou strategii, která by měla postupně přetvořit značku v jednu z nejudržitelnějších na světě - kooperací, inovacemi a změnami v celkové filozofii značky.

Nakupujte online

Dresy z US Open můžete právě teď nakupovat na oficiálním e-shopu US Open, a to až do konce příštího týdne, kdy tenisový turnaj končí. A pokud se sami chystáte na nějaký zápas na US Open, rozhodně nezapomeňte navštívit US Open Club, kde má Ralph Lauren svůj vlastní obchůdek s aktuálními dresy i dresy z minulých kolekcí. Kromě materiálu je unikátní i jejich design, který je graficky pestrý a podle slov návrháře je inspirován barvami sportovního oblečení, které se nosilo v 90. letech minulého století, proto si tento skvost rozhodně nenechte ujít.

Forbes; WWD, Ralph Lauren Official

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NOVÁ KOLEKCE SPORT SPORTOVNÍ ELEGANCE POLO RALPH LAUREN RALPH LAUREN US OPEN

Související články

DRAG Queens: Módní ikony a inspirace

Víte, co vše se může skrývat pod zkratkou DRAG (dressed as a girl - oblečená jako dívka)? Dobám, kdy jsme si mysleli, že jsou to ty uřvané paní z karaoke a říkali jsme jim transky, odzvonilo. Pojďte s námi na exkurzi do světa plného zábavy a neskutečných módních kreací!

 

Celý článek

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Celý článek

Sophia Amoruso: Kariéra připomínající jízdu na horské dráze

Dnes společně nahlédneme do života ženy, která si prošla typickým americkým snem. Sophia díky své kreativitě a úsilí vybudovala módní impérium. Ale co se stalo pak?

Celý článek

Jak ovlivní módní průmysl odchod Meghan a Harryho z královské rodiny?

Touha žít vlastní život a věnovat se projektům, které je naplňují, je obrovská. Jaký dopad bude mít pro módní průmysl případný odchod Prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny?

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Pět nejlépe placených žen Instagramu v roce 2019

Nový seznam odhaluje pět nejlépe placených instagramových influencerek roku 2019. Sociální měna dostává v tomto pojetí nový význam.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek