dnes je 04.03.2021 a svátek má Stela

Značka Polo Ralph Lauren vytvořila unikátní ekologické dresy pro US Open 2019 a 2020

Přidat na Seznam.cz
Ralph Lauren vytváří dresy na US Open již od roku 2005. Letošní a příští ročník však bude velmi unikátní. Ralph Lauren se totiž rozhodl držet krok s udržitelností. V roce 2020 budou dresy vyrobené z obalů na tenisáky, spotřebované v letošním turnaji.

Tenisové legendy oblečou Ralpha Laurena

Americký módní návrhář Ralph Lauren se svou stejnojmennou značkou a specifikací Ralph Lauren Polo navrhuje oficiální dresy jedné z nejznámějších tenisových soutěží na světě US Open již od roku 2005. Od té doby se změnila podoba sportovní módy i módy jako takové. Dnes se módní domy předhánějí v tom, která z přehlídek bude udržitelnější a méně škodlivá pro životní prostředí. A ani Ralph Lauren nezůstává pozadu. Letošní US Open začalo již toto pondělí a o konečném vítězi se rozhodne v polovině září. Dresy tak byly představeny oficiálně na kurtech tento týden.

Udržitelnost i ve sportu

Letos je Ralph Lauren věrný heslu, které se módním průmyslem nese již druhým rokem - ekologie a udržitelnost. Dresy pro US Open 2019 jsou vytvořeny z plastových lahví a ekologicky vytvořených mikrovláken, které sportovnímu oblečení dodávají nutnou funkčnost. Na jeden dres se podle tiskové zprávy využilo až 7 plastových lahví. A pro dresy na rok 2020 se v Ralph Lauren rozhodli zajít ještě dál. V roce 2020 totiž budou dresy vytvořené z obalů na tenisové míčky značky Wilson, které budou využity na turnaji v roce 2019. Společnost tak vyrobí produkt, díky kterému zrecykluje i část odpadu, který je produkován při samotném turnaji.

Posuneme naše snažení o jeden krok dopředu tím, že vytvoříme oběžný cyklus, kdy nashromáždíme asi 12 000 obalů na míčky značky Wilson, které budou použité během turnaje v roce 2019. Tyto obaly budou zrecyklovány a proměněny ve hmotu, ze které bude ušita látka pro dresy na další rok," řekl na tiskové konferenci ředitel inovací Ralpha Laurena David Lauren.

Design The Change!

Udržitelnosti a životnímu prostředí se Ralph Lauren věnuje neustále, a to i před tím než to bylo „v módě". V červnu přijala značka program nazvaný Design The Change, který obsahuje podrobnou strategii, která by měla postupně přetvořit značku v jednu z nejudržitelnějších na světě - kooperací, inovacemi a změnami v celkové filozofii značky.

Nakupujte online

Dresy z US Open můžete právě teď nakupovat na oficiálním e-shopu US Open, a to až do konce příštího týdne, kdy tenisový turnaj končí. A pokud se sami chystáte na nějaký zápas na US Open, rozhodně nezapomeňte navštívit US Open Club, kde má Ralph Lauren svůj vlastní obchůdek s aktuálními dresy i dresy z minulých kolekcí. Kromě materiálu je unikátní i jejich design, který je graficky pestrý a podle slov návrháře je inspirován barvami sportovního oblečení, které se nosilo v 90. letech minulého století, proto si tento skvost rozhodně nenechte ujít.

Forbes; WWD, Ralph Lauren Official

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NOVÁ KOLEKCE SPORT SPORTOVNÍ ELEGANCE POLO RALPH LAUREN RALPH LAUREN US OPEN

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

CARTIER PŘEDSTAVUJE NOVOU KABELKU DOUBLE C DE CARTIER

Krásná a minimalistická. Tak lze popsat novou kabelku Double C de Cartier. Má praktický, přesto luxusní tvar s kovovou sponou zdobenou barevným lakem. Dostupná je v několika barevných odstínech. Tak kterou si vyberete?

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek