dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Značka Polo Ralph Lauren vytvořila unikátní ekologické dresy pro US Open 2019 a 2020

Přidat na Seznam.cz
Ralph Lauren vytváří dresy na US Open již od roku 2005. Letošní a příští ročník však bude velmi unikátní. Ralph Lauren se totiž rozhodl držet krok s udržitelností. V roce 2020 budou dresy vyrobené z obalů na tenisáky, spotřebované v letošním turnaji.

Tenisové legendy oblečou Ralpha Laurena

Americký módní návrhář Ralph Lauren se svou stejnojmennou značkou a specifikací Ralph Lauren Polo navrhuje oficiální dresy jedné z nejznámějších tenisových soutěží na světě US Open již od roku 2005. Od té doby se změnila podoba sportovní módy i módy jako takové. Dnes se módní domy předhánějí v tom, která z přehlídek bude udržitelnější a méně škodlivá pro životní prostředí. A ani Ralph Lauren nezůstává pozadu. Letošní US Open začalo již toto pondělí a o konečném vítězi se rozhodne v polovině září. Dresy tak byly představeny oficiálně na kurtech tento týden.

Udržitelnost i ve sportu

Letos je Ralph Lauren věrný heslu, které se módním průmyslem nese již druhým rokem - ekologie a udržitelnost. Dresy pro US Open 2019 jsou vytvořeny z plastových lahví a ekologicky vytvořených mikrovláken, které sportovnímu oblečení dodávají nutnou funkčnost. Na jeden dres se podle tiskové zprávy využilo až 7 plastových lahví. A pro dresy na rok 2020 se v Ralph Lauren rozhodli zajít ještě dál. V roce 2020 totiž budou dresy vytvořené z obalů na tenisové míčky značky Wilson, které budou využity na turnaji v roce 2019. Společnost tak vyrobí produkt, díky kterému zrecykluje i část odpadu, který je produkován při samotném turnaji.

Posuneme naše snažení o jeden krok dopředu tím, že vytvoříme oběžný cyklus, kdy nashromáždíme asi 12 000 obalů na míčky značky Wilson, které budou použité během turnaje v roce 2019. Tyto obaly budou zrecyklovány a proměněny ve hmotu, ze které bude ušita látka pro dresy na další rok," řekl na tiskové konferenci ředitel inovací Ralpha Laurena David Lauren.

Design The Change!

Udržitelnosti a životnímu prostředí se Ralph Lauren věnuje neustále, a to i před tím než to bylo „v módě". V červnu přijala značka program nazvaný Design The Change, který obsahuje podrobnou strategii, která by měla postupně přetvořit značku v jednu z nejudržitelnějších na světě - kooperací, inovacemi a změnami v celkové filozofii značky.

Nakupujte online

Dresy z US Open můžete právě teď nakupovat na oficiálním e-shopu US Open, a to až do konce příštího týdne, kdy tenisový turnaj končí. A pokud se sami chystáte na nějaký zápas na US Open, rozhodně nezapomeňte navštívit US Open Club, kde má Ralph Lauren svůj vlastní obchůdek s aktuálními dresy i dresy z minulých kolekcí. Kromě materiálu je unikátní i jejich design, který je graficky pestrý a podle slov návrháře je inspirován barvami sportovního oblečení, které se nosilo v 90. letech minulého století, proto si tento skvost rozhodně nenechte ujít.

Forbes; WWD, Ralph Lauren Official

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NOVÁ KOLEKCE SPORT SPORTOVNÍ ELEGANCE POLO RALPH LAUREN RALPH LAUREN US OPEN

Související články

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek
Kolekce Puma a Vogue

PUMA A VOGUE SPOLEČNĚ VYTVOŘILI IKONICKOU KOLEKCI

Společnosti PUMA a VOGUE oznámily zahájení nové spolupráce, která spojuje svět sportu a módy do jedinečné kolekce.

Celý článek

Kalendář Pirelli na rok 2023 nafotilo 14 supermodelek

49. ročník projektu Pirelli bude obsahovat snímky pořízené australskou fotografkou Emmou Summerton a je zaměřený na 14 nejvýznamnějších hvězd z řad modelingu.

Celý článek

Mořské panny ve sportu i v módě

V létě 2022 vzdává móda hold mýtickým stvořením, které jsou oblíbené nejen u dětí. Jaké módní trendy jsou inspirované mořskými pannami a co je to mermaiding, se dozvíte v článku.

Celý článek

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek