dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Přidat na Seznam.cz
Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Zdroj: Vogue.com

Stejně jako většina ostatních módních domů, i australská značka Zimmermann představila novou kolekci v rámci newyorského týdne módy prostřednictvím digitální prezentace. Koronavirová pandemie zasáhla celý módní svět, a tak jsme tuto sezonu neviděli na klasické přehlídce sedět v prvních řadách ty nejznámější celebrity. Tentokrát byli všichni diváci v první řadě prostřednictvím svých mobilních telefonů nebo počítačů. 

Kreativní ředitelka a zakladatelka Nicky Zimmermann se při vytváření kolekce inspirovala původní flórou a faunou své domovské země; Austrálie. V rozhovoru pro magazín Vogue se Nicky Zimmermann nechala slyšet, že kdyby nebyla návrhářkou, stala by se floristkou. Protože Nicky vždy hodně pracovně cestovala, díky karanténě mohla tentokrát více prozkoumat přírodní krásy vlastní země. Kromě toho nacházela inspiraci i u australské umělkyně Ellis Rowan, která na pomezí 19. a 20. století kreslila právě květiny a ptáky. 

Právě ptačí a květinové potisky byly důležitým aspektem sbírky. Byly natištěné na rozevlátých maxi šatech, krátkých širokých sukních nebo mini šatech s balonovými rukávy. Nechyběly ani již pro Zimmermann tradiční romantické halenky s dlouhými rukávy a vysokým límcem. Kromě zcela ženských oděvů byly k vidění i modely inspirované pánským stylem. Jako například rozepnutá bílá košile s bílými kraťasy a rozvázanou kravatou. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NICKY ZIMMERMANN ZIMMERMANN NEW YORK FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI

Související články

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

Dramatická podzimní kampaň značky Dior vyzařuje pohádkovým tématem

Francouzský módní dům nechal svou kampaň pro nadcházející podzim a zimu plně inspirovat pohádkovými designy.

Celý článek

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek