dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Přidat na Seznam.cz
Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Zdroj: Vogue.com

Stejně jako většina ostatních módních domů, i australská značka Zimmermann představila novou kolekci v rámci newyorského týdne módy prostřednictvím digitální prezentace. Koronavirová pandemie zasáhla celý módní svět, a tak jsme tuto sezonu neviděli na klasické přehlídce sedět v prvních řadách ty nejznámější celebrity. Tentokrát byli všichni diváci v první řadě prostřednictvím svých mobilních telefonů nebo počítačů. 

Kreativní ředitelka a zakladatelka Nicky Zimmermann se při vytváření kolekce inspirovala původní flórou a faunou své domovské země; Austrálie. V rozhovoru pro magazín Vogue se Nicky Zimmermann nechala slyšet, že kdyby nebyla návrhářkou, stala by se floristkou. Protože Nicky vždy hodně pracovně cestovala, díky karanténě mohla tentokrát více prozkoumat přírodní krásy vlastní země. Kromě toho nacházela inspiraci i u australské umělkyně Ellis Rowan, která na pomezí 19. a 20. století kreslila právě květiny a ptáky. 

Právě ptačí a květinové potisky byly důležitým aspektem sbírky. Byly natištěné na rozevlátých maxi šatech, krátkých širokých sukních nebo mini šatech s balonovými rukávy. Nechyběly ani již pro Zimmermann tradiční romantické halenky s dlouhými rukávy a vysokým límcem. Kromě zcela ženských oděvů byly k vidění i modely inspirované pánským stylem. Jako například rozepnutá bílá košile s bílými kraťasy a rozvázanou kravatou. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NICKY ZIMMERMANN ZIMMERMANN NEW YORK FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek