dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Přidat na Seznam.cz
Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Zdroj: Vogue.com

Stejně jako většina ostatních módních domů, i australská značka Zimmermann představila novou kolekci v rámci newyorského týdne módy prostřednictvím digitální prezentace. Koronavirová pandemie zasáhla celý módní svět, a tak jsme tuto sezonu neviděli na klasické přehlídce sedět v prvních řadách ty nejznámější celebrity. Tentokrát byli všichni diváci v první řadě prostřednictvím svých mobilních telefonů nebo počítačů. 

Kreativní ředitelka a zakladatelka Nicky Zimmermann se při vytváření kolekce inspirovala původní flórou a faunou své domovské země; Austrálie. V rozhovoru pro magazín Vogue se Nicky Zimmermann nechala slyšet, že kdyby nebyla návrhářkou, stala by se floristkou. Protože Nicky vždy hodně pracovně cestovala, díky karanténě mohla tentokrát více prozkoumat přírodní krásy vlastní země. Kromě toho nacházela inspiraci i u australské umělkyně Ellis Rowan, která na pomezí 19. a 20. století kreslila právě květiny a ptáky. 

Právě ptačí a květinové potisky byly důležitým aspektem sbírky. Byly natištěné na rozevlátých maxi šatech, krátkých širokých sukních nebo mini šatech s balonovými rukávy. Nechyběly ani již pro Zimmermann tradiční romantické halenky s dlouhými rukávy a vysokým límcem. Kromě zcela ženských oděvů byly k vidění i modely inspirované pánským stylem. Jako například rozepnutá bílá košile s bílými kraťasy a rozvázanou kravatou. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NICKY ZIMMERMANN ZIMMERMANN NEW YORK FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek