dnes je 24.01.2021 a svátek má Milena

Známe nová pravidla pro barevné účesy letošního léta: přechodové melíry, valéry červené i stříbrná záře!

Přidat na Seznam.cz
Barva dokáže dát účesu mnohdy výraznější akcenty, než jejich střih.

Pěkně provedená barva vlasů osvěží každý účes: krátké vlasy, středně dlouhé vlasy i dlouhé vlasy. Účesy osvěžené barvou jsou výrazné a dokážou úplně změnit vaši image, ale nemusí to být jen k lepšímu! Proto je třeba zvážit, jaká barva vám sluší, zdali k ní máte odpovídající oblečení, nebo zda jste kvůli radikální změně barvy svých vlasů ochotna zcela svůj šatní vyměnit.

Složitější barevné kreace účesů v podobě speciálních melírů, které jsou módní toto léto, navíc vyžadují ruku zkušeného kadeřníka nebo také vlasového stylistu. Krátké účesy letos i bez melírů: letí účesy ve stříbrné i odstínech červené! Pokud máte vystříhaný krátký účes, nebo nosíte krátké mikádo, neboli bob, můžete si zvolit barvu bez melíru nebo s tmavěji obarvenou podsadou, která maskuje často velmi výrazné vyrůstající tmavší vlasy ve vlastní barvě a účes tak má delší životnost. Na krátkých vlasech nepůsobí jednolitá barva příliš mohutně a zde máte příležitost také ušetřit a zkusit barvení doma sama. Odstíny červené, které se letos pro krátké účesy a krátké mikádo hodí, se pohybují od třešňové, přes meruňkovou, broskvovou až po tmavě měděnou. Zvažujte, jaký odstín se bude hodit k vaší barvě očí, k barvě kůže, ale i k vašemu šatníku. Měděná se například popere s růžovou nebo červenou, meruňková není zrovna ideální ke žluté...

Takže pokud je váš šatník z valné většiny postaven na některé barvě, dobře volte odstín červených vlasů! Stále více se prosazuje také stříbrná barva účesu. Zatímco v určitém věku jako ženy zahájíme zoufalý boj s každým šedivým vlasem, vlasový designéři se nám snaží ukázat, že stříbrná na vlasech nemusí být negativní demonstrací našeho věku, ale naopak, dobrého vkusu a vytříbeného stylu. Barevné melíry se však hodí i krátkým vlasům. Avšak zapomeňte na barevné účesy, které vypadají, jakoby vám zešedivěly prameny. To rozhodně není módní a melíry tohoto typu jsou již dávno pasé. Můžete si dovolit i poněkud neobvyklé barvy, například blond kombinovat se žlutou, nebo tmavé vlasy osvěžit postupně pramínky přecházejícími teplým barevným spektrem od červené, přes oranžovou až po žlutou. Různobarevné pramínky účesů na dlouhých vlasech letos přebíjí účesy s plošnými barevnými přechody. Ozdobit své dlouhé vlasy různobarevnými pramínky můžete, ale podobně jako u krátkých vlasů zapomeňte na světlé prameny připomínající šedivění. Hitem je u účesů s barevnými pramínky vsadit kartu hned na několik různých barev a odvážně do bordó červené namixovat například petrolejově modrou, měděnou a černou současně.

Můžete ale zkusit také účes obarvit jenom na koncích ofiny a vlasů svého dlouhého nebo středně dlouhého mikáda, tak jak to vidíte na účesu blond vlasů s oranžově měděným lemem. Hitem sezóny jsou však barevné přechodovky. Aplikují se na účesy dlouhé, protože právě dlouhé vlasy dávají dostatek prostoru pro kreativitu barvy. Tmavší červená tak může pozvolna a rovnoměrně přecházet do oranžovo-měděné a pak zas zpátky do červené, stejně tak jako můžete nechat vaše medové blond vlasy přejít přes platinovou blond do blankytně modré. Střihněte si trochu extravagance a umocněte ji barvou! Barva dokonale umocní také dojem z extravagantního střihu nebo účesu. I vlasy, které nosíte běžně a nejsou příliš extravagantní, můžete před večírkem nebo jinou událostí, kdy chcete na sebe upoutat pozornost zvýraznit barvou. Optimální je barva s vysokým leskem. Vlasy i stávajícího střihu snadno upravíte „trochu jinak“, slavnostněji než běžně, pomocí kvalitního stylingu. Ofinu můžete stáhnout do špičky, nebo si vyčesat zajímavý drdol. Pozor, tady ještě více platí, že barvu účesu musíte dokonale sladit s večerními šaty nebo jiným oblečením, které pro danou příležitost volíte.

 

Zdroj obrázků: Becomegorgeous.com, Google.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY ÚČESY ŠATY MIKÁDO KRÁTKÉ ÚČESY ŽENY DLOUHÉ VLASY ÚČES MELÍRY MODNI KRÁTKÝ ÚČES KRÁTKÉ MIKÁDO ŠATNÍK STŘEDNĚ DLOUHÉ VLASY BAREVNÉ ÚČESY BAREVNÉ MELÍRY

Související články

3 skvělé způsoby, jak si navlnit a zároveň nezničit vlasy

Která žena by nechtěla krásné přirozené lokny přímo po probuzení? Pokud vás příroda neobdarovala dokonale kudrnatou kšticí, tak nezoufejte. Nádherné vlnky si můžete udělat i bez použití kulmy.

Celý článek

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Trendy společenské účesy pro rok 2021

Přestože je současná doba velmi nejistá a nikdo neví, jak bohatý bude kulturní program v příštím roce, my věříme, že tipy na trendy společenské účesy se hodí vždy! V kurzu bude opět uhlazený minimalismus i romantický boho styl. V hlavní roli jsou čelenky, sponky a pozor – taky sušené květy a obilniny!

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Jak nosit letní kousky na podzim

Podzim o sobě už pomalu začíná dávat vědět a vy se musíte připravit na chladnější počasí. Nechcete schovávat letní šatník? Ani nemusíte, některé kousky skvěle poslouží i na podzim. Více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Jak se starat v létě o vlasy

Léto je zde v plném proudu a pořádná dávka sluníčka může vašim vlasům spíše uškodit. Jak předejít tomu, aby vaše vlasy netrpěly a jak se o ně správně starat?

Celý článek

Nejoblíbenější vlasový trend? Balayage je stálice

Léto je ideálním obdobím na změny. Vlasy tak mohou být jednou z nich. Pokud stále váháte, máme pro vás jeden tip, jak své vlasy oživit a zůstat trendy po celý rok.

Celý článek

Šárka Strnadová a její nová kolekce: BABY OR LADY

Česká designérka Šárka Strnadová nyní přichází se svou kolekcí BABY OR LADY. Je nabitá tradicí a ženskou silou bez rozdílu věku nebo tělesných proporcí. Za nás se jedná o symbol tohoto léta.

Celý článek