dnes je 05.08.2020 a svátek má Kristián

Známe nová pravidla pro barevné účesy letošního léta: přechodové melíry, valéry červené i stříbrná záře!

Přidat na Seznam.cz
Barva dokáže dát účesu mnohdy výraznější akcenty, než jejich střih.

Pěkně provedená barva vlasů osvěží každý účes: krátké vlasy, středně dlouhé vlasy i dlouhé vlasy. Účesy osvěžené barvou jsou výrazné a dokážou úplně změnit vaši image, ale nemusí to být jen k lepšímu! Proto je třeba zvážit, jaká barva vám sluší, zdali k ní máte odpovídající oblečení, nebo zda jste kvůli radikální změně barvy svých vlasů ochotna zcela svůj šatní vyměnit.

Složitější barevné kreace účesů v podobě speciálních melírů, které jsou módní toto léto, navíc vyžadují ruku zkušeného kadeřníka nebo také vlasového stylistu. Krátké účesy letos i bez melírů: letí účesy ve stříbrné i odstínech červené! Pokud máte vystříhaný krátký účes, nebo nosíte krátké mikádo, neboli bob, můžete si zvolit barvu bez melíru nebo s tmavěji obarvenou podsadou, která maskuje často velmi výrazné vyrůstající tmavší vlasy ve vlastní barvě a účes tak má delší životnost. Na krátkých vlasech nepůsobí jednolitá barva příliš mohutně a zde máte příležitost také ušetřit a zkusit barvení doma sama. Odstíny červené, které se letos pro krátké účesy a krátké mikádo hodí, se pohybují od třešňové, přes meruňkovou, broskvovou až po tmavě měděnou. Zvažujte, jaký odstín se bude hodit k vaší barvě očí, k barvě kůže, ale i k vašemu šatníku. Měděná se například popere s růžovou nebo červenou, meruňková není zrovna ideální ke žluté...

Takže pokud je váš šatník z valné většiny postaven na některé barvě, dobře volte odstín červených vlasů! Stále více se prosazuje také stříbrná barva účesu. Zatímco v určitém věku jako ženy zahájíme zoufalý boj s každým šedivým vlasem, vlasový designéři se nám snaží ukázat, že stříbrná na vlasech nemusí být negativní demonstrací našeho věku, ale naopak, dobrého vkusu a vytříbeného stylu. Barevné melíry se však hodí i krátkým vlasům. Avšak zapomeňte na barevné účesy, které vypadají, jakoby vám zešedivěly prameny. To rozhodně není módní a melíry tohoto typu jsou již dávno pasé. Můžete si dovolit i poněkud neobvyklé barvy, například blond kombinovat se žlutou, nebo tmavé vlasy osvěžit postupně pramínky přecházejícími teplým barevným spektrem od červené, přes oranžovou až po žlutou. Různobarevné pramínky účesů na dlouhých vlasech letos přebíjí účesy s plošnými barevnými přechody. Ozdobit své dlouhé vlasy různobarevnými pramínky můžete, ale podobně jako u krátkých vlasů zapomeňte na světlé prameny připomínající šedivění. Hitem je u účesů s barevnými pramínky vsadit kartu hned na několik různých barev a odvážně do bordó červené namixovat například petrolejově modrou, měděnou a černou současně.

Můžete ale zkusit také účes obarvit jenom na koncích ofiny a vlasů svého dlouhého nebo středně dlouhého mikáda, tak jak to vidíte na účesu blond vlasů s oranžově měděným lemem. Hitem sezóny jsou však barevné přechodovky. Aplikují se na účesy dlouhé, protože právě dlouhé vlasy dávají dostatek prostoru pro kreativitu barvy. Tmavší červená tak může pozvolna a rovnoměrně přecházet do oranžovo-měděné a pak zas zpátky do červené, stejně tak jako můžete nechat vaše medové blond vlasy přejít přes platinovou blond do blankytně modré. Střihněte si trochu extravagance a umocněte ji barvou! Barva dokonale umocní také dojem z extravagantního střihu nebo účesu. I vlasy, které nosíte běžně a nejsou příliš extravagantní, můžete před večírkem nebo jinou událostí, kdy chcete na sebe upoutat pozornost zvýraznit barvou. Optimální je barva s vysokým leskem. Vlasy i stávajícího střihu snadno upravíte „trochu jinak“, slavnostněji než běžně, pomocí kvalitního stylingu. Ofinu můžete stáhnout do špičky, nebo si vyčesat zajímavý drdol. Pozor, tady ještě více platí, že barvu účesu musíte dokonale sladit s večerními šaty nebo jiným oblečením, které pro danou příležitost volíte.

 

Zdroj obrázků: Becomegorgeous.com, Google.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY ÚČESY ŠATY MIKÁDO KRÁTKÉ ÚČESY ŽENY DLOUHÉ VLASY ÚČES MELÍRY MODNI KRÁTKÝ ÚČES KRÁTKÉ MIKÁDO ŠATNÍK STŘEDNĚ DLOUHÉ VLASY BAREVNÉ ÚČESY BAREVNÉ MELÍRY

Související články

Šaty a léto: nejlepší kombinace. Jaké barvy letos vybrat?

Trendy letošního léta jsou plné zářivých barev. Kdy jindy je také ten pravý čas na to, se trochu odvázat a popustit pomyslnou uzdu všem barvám. Nechte se inspirovat outfity, které jsme pro vás vybrali.

Celý článek

Proč muži milují dlouhé vlasy?

Vlasy jsou korunou krásy. Dlouhé vlasy byly a stále jsou přirovnávány k ženskému půvabu. I když se trendy mění, tak dlouhé vlasy zůstávají. Proč tomu tak je a co si o tom myslí muži?

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek

Jaro volá po šatech! Pojďte se inspirovat!

Také už se nemůžete dočkat až oprášíte jarní šatník? Jsme na tom podobně, proto jsme pro vás připravili jarní inspiraci v podobě šatů, které by vám v šatníku neměly chybět. Nebo alespoň jedny z nich.

Celý článek

Teplákové šaty jsou trendem ulic i domova

Jak se cítit v zimě dobře a zároveň tak i vypadat? Jednoduchá odpověď - teplákové šaty. Znáte ten pocit, když zazvoní zvonek a vy na sobě máte vytahané tričko s příšernými tepláky a nechcete jít otevřít? Tomu je konec, představujeme vám řešení na doma, do společnosti, prostě kamkoliv.

Celý článek

Nakupujte oblečení s odloženou platbou

Nakupování na internetu je pohodlné, jednoduché a často i levnější než v kamenné prodejně. A zejména u oblečení to platí dvojnásob. Proč byste si tak nekoupili ty krásné nové lodičky nebo tu úžasnou kabelku?

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek