dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Známé osobnosti tváří tvář vlkům. Dojemný projekt každoročně podporují známé české i slovenské osobnosti

Přidat na Seznam.cz
Zastat se psů, ve kterých dřímá část vlka, se stává tradicí. Již počtvrté se několik známých osobností rozhodlo podpořit projekt, který pomáhá československým vlčákům. Dojemný projekt společně s krásným národním plemenem vás chytí za srdce.

herečka Barbora Seidlová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

Projekt Jedinečný kalendář spojuje známá jména spolu se psy plemene československý vlčák. „Toto národní plemeno je nám natolik blízké, že skrze kalendář lidem připomínáme jejich přirozenou krásu, lásku a věrnost ke svému pánovi, ale také to, jak nároční dokážou být, jak důslední a trpěliví musíme být my, majitelé a že si jakéhokoliv psa pořizujeme v průměru na 15 let. Nezvládnutá výchova těchto psů (v těch lepších případech) končí v Záchranné stanici pro československé vlčáky v Adamově. A právě sem pravidelně posíláme výtěžek z kalendářů,“ říká o projektu předsedkyně spolku Psí šance z.s. Jana Klouparová.

herečka Hana Holišová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

Uvnitř kalendáře letos najdete 14 českých osobností spolu se 14 československými vlčáky. Zapojili se například herečka a zpěvačka Hana Holišová, profesionální tenistka Karolína Plíšková, zpěvačka a skladatelka Olga Lounová, moderní pětibojař David Svoboda, herečka Barbora Seidlová či sportovní komentátor a moderátor Michal Hrdlička.

„K pejskům mám od mala vřelý vztah, vyrůstala jsem s kokršpanělem a zlatým retrívrem. Do budoucna bych ráda dalšího psího kamaráda, ale až po profesionální kariéře. Teď bych se mu nemohla pořádně věnovat. Ráda jsem tak alespoň touto formou podpořila tento skvělý projekt,“ prozradila k focení kalendáře tenistka Karolína Plíšková.

 

Do Záchranné stanice pro československé vlčáky vozí psy z různých koutů Evropy. Často mají i pořadník a čekací lhůtu, než mohou přijmout dalšího čtyřnohého obyvatele. Psům v Záchranné stanici dávají potřebnou lékařskou péči, socializaci i převýchovu. Teprve poté se o konkrétní jedince mohou zajímat případní noví majitelé. I tento proces má však své postupy a adopce psa není na počkání. Nejdůležitější je totiž to, aby se psi, kteří z určitých důvodů v Záchranné stanici skončili, se tam již nevrátili.

David Svoboda, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

„Často od československého vlčáka jeho majitelé očekávají jiné věci, než jsou mu přirozené. Tento pes miluje pohyb, aktivní výcvik, pozitivní přístup k výchově. Nerad opakuje bezduché povely a stejně tak umí vycítit slabost svého pána, rychle pak dokáže převzít situaci a pokusí se stát alfou smečky. Proto tito psi potřebují aktivní majitele, které baví kynologie, výcvik a výchova psa a jsou důslední. Navíc také počítají s tím, že pes není otázkou dvou let, ale že tu s námi žijí i více než 15 let,“ doplňuje Jana Klouparová.

Projekt Jedinečný kalendář připomíná i důležitost socializace a celkového přístupu k výchově a výcviku psa.

 

herečka Lucie Šteflová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

sportovní komentátor Michal Hrdlička, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

Dáša Zázvůrková, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

atlet Jan Kudlička, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

zpěvačka a herečka Olga Lounová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

herečka Jitka Sedláčková, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

 

herci a zpěváci Roman a Petra Vojtkovi, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

Barbora a Lucie Černá, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

herečka Barbora Seidlová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

moderní pětibojař David Svoboda, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

herečka a zpěvačka Hana Holišová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

tenistka Karolína Plíšková, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

herečka Lucie Šteflová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

zpěvačka a skladatelka Olga Lounová, foto Monika Čupová / se svolením Psí šance z.s.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI PSÍ ŠANCE JEDINEČNÝ KALENDÁŘ OLGA LOUNOVÁ HANA HOLIŠOVÁ ROMAN VOJTEK PETRA VOJTKOVÁ DAVID SVOBODA LUCIE ŠTEFLOVÁ BÁRA ČERNÁ LUCIE ČERNÁ MICHAL HRDLIČKA KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ JITKA SEDLÁČKOVÁ DÁŠA ZÁZVŮRKOVÁ BARBORA SEIDLOVÁ

Související články

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Jsem žena, jsem kněžka

V Centru současného umění DOX se uskutečnila výstava  uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové, partnerky Karla Janečka. Akce spojená s dražbou uměleckých fotografií pomohla navíc získat přes 155 tisíc Kč ve prospěch tří neziskových organizací.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Chtěla jsem se stát šéfredaktorkou ELLE, přiznává generální ředitelka SAP ČR Hana Součková

Hana Součková je generální ředitelkou české obchodní divize SAP.  Kromě vášně k businessu sdílí i smysl pro módu. Jak sladit business s mateřstvím? A kde vznikla její láska k módě? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Výstava Dechem fotografa Martina Stranky vám vezme dech

Nechte se okouzlit originálními fotografiemi talentovaného fotografa, kterými dobyl svět a nyní je můžete obdivovat do konce listopadu v Galerii Mánes.

Celý článek

Apartmán Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě si nyní můžete pronajmout za 23 dolarů na noc

První díly ikonického seriálu Sex ve městě byly k vidění před 23 lety. Nyní si můžete na noc pronajmout byt Carrie Bradshaw za symbolickou cenu 23 dolarů na noc.

Celý článek

Je důležité si v těžkých časech udělat život sladší, proto cukrařina žije dál, říká Martina Březinová

Zmrzlinářka Martina Březinová dala letos pomyslnou korunu českému zmrzlinářství, zabodovala totiž na nejprestižnější soutěži zmrzlin světového formátu.

Celý článek

Nejlepší halloweenské kostýmy od Hailey Bieber až po Harryho Stylese

Celý víkend probíhaly zejména v zahraničí oslavy jednoho z nejkreativnějších svátků v roce. Celebrity si své halloweenské kostýmy nenechaly pro sebe a podělily se s námi na svých instagramových účtech. Načerpejte inspiraci třeba na příští rok.

Celý článek