dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Zpověď redakce: Co nejvíce milujeme v našich domovech?

Přidat na Seznam.cz
Každý známe ten pocit, kdy nám na určité věci záleží a máme k ní kladný vztah. Naše redakce plná žen se rozhodla ukázat své oblíbené věci a nechá vás nahlédnou do svého soukromí. Dozvíte se, která tráví nejvíce času v kuchyni, která je ponořená ve svých knihách nebo která si jen užívá chvíle pohody s kávou.

Renata

Na mém domově nejvíce zbožňuji naši kuchyň. Miluji vaření a pečení. Jelikož však často cestuji, nemám na to příliš čas. To však změnila pandemie koronaviru. Nechtěným zrušením veškerých plánů jsem si najednou našla čas na své koníčky. Vzhlížím ke světovým kuchařským špičkám jako jsou Gordon Ramsay, Graham Elliot, Curtis Stone, Zdeněk Pohlreich nebo pekařka Mirka van Gils Slavík. Snažím se, aby i mé vaření a pečení vypadalo tak profesionálně jako jejich. Při tom vždy ráda experimentuji a přidávám něco svého. Vaření pro mě není práce, ale zábava. Úžasně si při něm odpočinu a odměnou mi je nejen ohlas na sociálních sítích, ale především spokojené tváře mé rodiny, která je nejen vděčným konzumentem mých výtvorů, ale také přísným hodnotitelem. Naše kuchyň je sice malá, ale velmi vkusně zařízená. Především se mi líbí šedý design, který je nejen moderní, ale také velmi praktický. Mám zde všechno, co potřebuji k vytváření svých gastronomických experimentů.

zdroj: @renataholmes

Petra

Miluji čas na kávu, kafíčko mi prostě musí chutnat. Už samotná příprava kvalitní kávy je pro mě zážitek, a proto si tento prostor doma hýčkám. Čerstvě natrhaný šeřík, koupené pivoňky mi tuto přípravu velmi zpříjemňují, a to nemluvím o koláčcích z mrkvového těsta, které si pravidelně kupuji v místní kladenské štrůdlárně. Rodinný čas na kávu je to, co miluji doma. Káva pro návštěvy musí být perfektní. Krásně vypadající hrneček, podšálek. Nablýskaná lžička a sušenka z místního bezobalového obchodu, teplé našlehané mléko. Káva je vždy dobrý nápad.

zdroj: @petula_z

Kristýna

Konečně mám čas na mou skvělou knihovnu. Mám přibližně dva tisíce knih, některé poděděné, některé z antikvariátu, některé koupené “na později”. Některé jsou o výtvarném umění, některé jsou z per těch nejlepších autorů a některé jsou pěkně hloupé, ale já knihy neumím vyhazovat. Přečetla jsem několik knih Sofi Oksanen, několik titulů slovenského vydavatelství Absynt, které se věnuje reportážní literatuře nebo jsem třeba dokončila poslední kusy z Hrabalova díla, které mi chyběly. A také jsem si oživila Paní Láryfáry a Ezopovy bajky, tak moc se mi tyto knihy líbily, že jsem je musela číst nahlas. A ani jsem si nevšimla, že na mě leží děti.

zdroj: facebook/absynt.cz

Jana

Můj koutek tkví v rohu našeho balkónu. Obvykle s dobrou knížkou nebo mým oblíbeným časopisem Forbes a s mým čtyřnohým parťákem po ruce. Někdy se jen s kávou v ruce kochám výhledem, který máme opravdu nádherný. Není nad pár minut ticha sama se sebou...

zdroj: @janzur_k

Monika

Na svém domově nejvíce miluji klid a pohodu. Barvy pokojů mám sladěné do bílé, krémové, šedé a hnědé barvy, které se mi líbí nejvíce. Miluji svůj obraz baletky, který jsem si přivezla ze svého prvního bytu z Londýna. Dále svou malou školku kaktusů, která přežije i mé časté stěhování. Nejvíce si ale užívám čas, kdy si v klidu mohu sednout na zahradu se šálkem kávy a jen odpočívat nebo pracovat v naší pergole.

zdroj: @holema.monca

Nikola

Můj domov miluji a dělá mi radost, když se všichni sejdeme u jednoho stolu a strávíme společné chvíle třeba u víkendové snídaně. Dokážu se tak nejvíce naladit na tu správnou domácí atmosféru. Pokud bych ale měla vybrat jedno místo, které je jen "mé" a opečovávám si ho o trochu více, tak je to určitě toaletní stolek. Miluji kosmetiku a čisté minimalistické doplňky, kterými se také ráda obklopuji. Snažím se tak tyto věci skloubit dohromady, aby vše bylo funkční a zároveň lahodilo oku.

zdroj: @nikolaknizkova

Přidat na Seznam.cz
#REDAKCEMODA.CZ RADY REDAKCE TIPY REDAKCE ZPOVĚĎ REDAKCE CO MILUJEME NAŠE DOMOVY

Související články

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Celý článek

Ekobox je krabička plná ekologických a zero-waste produktů

Záleží vám na životním prostředí, vnímáte nezbytnost recyklace, bezobalových vychytávek a minimum nebezpečné chemie? Pojďte se seznámit s Ekoboxem!

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek