dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Zvýrazněte své řasy i obočí

Přidat na Seznam.cz
Máte novou barvu vlasů a nejste s ní zcela spokojená? 

Do barvení se můžete pustit sama doma. Celý set stojí asi 300 Kč a najdete v něm vše potřebné. Na jedno použití je třeba proužek barvy zhruba o délce dvou centimetrů. A šest kapek 6% oxidantu pro aktivování barvy. Před začátkem procedury řasy i obočí důkladně očistěte, na oční okolí naneste kosmetickou vazelínu bez parfemace a pod řasy vložte vatové tamponky. Promícháním barvy a oxidačního přípravku vznikne kosmetický krém. Je třeba s aplikací neotálet a okamžitě nanést na obočí a řasy. Barvu nanášejte pečlivě tyčinkou a nechte působit dle návodu a požadovaného odstínu. Maximálně však 15 minut.

Na závěr setřete kouskem vaty přebytečnou barvu z obočí a řas. Proveďte důkladné očištění očního okolí. Postačí vám čistá voda. Používejte ochranné rukavice a zamezte kontaktu barvy s očima. Přípravky také mohou způsobovat alergii. Pokud se rozhodnete svěřit do rukou odborníků, připravte si zhruba 50Kč na barvení řas a 100Kč na obočí. Některé kosmetické salony zahrnují toto ošetření do celého programu čištění pleti za zvýhodněnou cenu. Postup se neliší, výsledek je viditelný ihned a nemusíte mít strach z výrazné barvy. Zkušená kosmetička dobře odhadne individuální dobu působení barvy u každé klientky. Nabarvené obočí i řasy mají spoustu výhod. Nemusíte ráno vstávat dřív, ve vánici i v dešti budete v pohodě a ještě ušetříte za řasenku. Co se týče odbarvování, není až tak obvyklé. Je třeba obočí doodbarvovat, protože časem odrůstá. Při volbě požadované barvy vycházejte ze své původní a nepřekračujte ji o více než dva odstíny. Stejně tak vlasy. Snažte se udržet barvu vlasů a obočí v rovnováze. Blondýnky s černým obočím vypadají tvrdě a je pro ně vhodnější hnědá barva na řasy.

 

Zdroj fotografií: Beautynewsletter.com, Colourbasis.com

Přidat na Seznam.cz
HNĚDÁ BARVA KOSMETIKA OBOČÍ ŘASY ŘASENKA

Související články

Řasy až do nebe: nejlepší řasenky 2022

Vybrali jsme pro vás 7 řasenek, které se staly skutečnými bestsellery po celém světě.

Celý článek

Kočičí, liščí nebo štěněčí linky: jaký typ líčení sedne vašim očím

Líčení v oblasti očí je letitou disciplínou mnoha kosmetických poradců a influencerů. Trendem v používání tekutých očních linek je líčení tzv. kočičích očí, liščích očí a štěněčích očí. Poradíme, jaký typ je vhodný právě pro vaše oči.

Celý článek

ČESKÁ KOSMETIKA PO ROCE OPĚT VE SVĚTOVÉM FINÁLE

Česká přírodní kosmetika Ego Harmony je na trhu poměrně krátce. Přesto již poněkolikáté zaujala mezinárodní odborné poroty. Po loňském dvojnásobném úspěchu na světové soutěži Global Green Beauty Awards si společnost dvojnásobné zastoupení ve velkém finále vydobyla i letos v rámci patrně největší soutěže přírodní kosmetiky na světě, Pure Beauty Global Awards.

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

6 důvodů, proč vaše pleť potřebuje bílý kaviár nové řady Caviar Energy

Dopřejte své pleti luxus bílého kaviáru. Kaviár není v kosmetice žádným nováčkem a jeho silné antioxidační a omlazující účinky si pochvalují zejména dámy ve zralém věku. Proč je pro vaši pokožku dobrým pomocníkem, se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Výroční edice ke slavnostní příležitosti, Dermacol slaví 55. narozeniny

K této velké příležitosti vymyslel DERMACOL skvělou výroční kolekci dekorativní kosmetiky. Zvolili slavnostní zlatorůžový look, který upoutá na první pohled. Naleznete zde několik výjimečných produktů, které chcete mít ve své kosmetické taštičce.

Celý článek

Francouzskou kosmetickou značku Novexpert si zamilujete pro prvotřídní složení

Kosmetická značka Novexpert byla vyvinuta ve spolupráci s předními vědci a lékaři. Z dlouholetých výzkumů v oblasti molekulární biologie a epigenetiky vznikla jedinečná značka a špičková péče o pleť.

Celý článek