Alena Šeredová: Nikdy bych si nešla lehnout bez precizního odlíčení pleti

Alena Šeredová: Nikdy bych si nešla lehnout bez precizního odlíčení pleti

Za každou krásou se skrývá rituál a Alena Šeredová není výjimkou. Světově uznávaná modelka, první vícemiss České republiky, moderátorka a herečka s českými kořeny žijící v slunné Itálii, nám odhaluje své tajemství krásy a úspěchu.


Od důkladného odlíčení až po používání peeleru značky Reclar, Alena se svěřuje s detaily svého každodenního rituálu péče o pleť. Jaká byla její cesta k objevování těch nejlepších kosmetických produktů a jak se jí daří udržovat rovnováhu mezi kariérou a rodinným životem? Sympatická brunetka dokazuje, že krása není jen o vzhledu, ale i o vytrvalosti a odhodlání. 

Co je základem vašeho rituálu péče o krásu?

Součástí mého rituálu je od mládí precizní odlíčení. To je pro mě úplný základ a nikdy jsem si nedovedla představit, že bych si šla lehnout bez odlíčené pleti. S přibývajícím věkem přidávám do mého rituálu více a více produktů - krémy, séra, oční krémy a podobně. 

Nedávno jste se stala tváří značky Reclar. Čím si vás tato korejská značka získala?

Seznámila jsem se s tímto produktem před více než deseti lety, kdy jsem ho dostala od kamarádky. Proto jsem byla velmi ráda, když mě značka Reclar oslovila na spolupráci, že již tento produkt znám a jsem s ním spokojená. Než něčemu propůjčím tvář nebo to propaguji na svém Instagramu, vždy mám ráda tyto produkty pořádně ozkoušené. Na peeleru se mi velmi líbí jeho design a jednoduchost používání. To je pro mě klíčové. Moc ráda mám také ionizační sprej, který je skvělý do kabelky.

V čem je podle vás peeler od Reclaru jedinečný? Jak často jej používáte? 

Jako správná ambasadorka bych ráda odpověděla, že ho používám každý den. Ale to bych si trochu přikrášlila realitu. Mám ho na svém nočním stolku a používám ho tak třikrát týdně. A i s touto nižší frekvencí, na jejímž zvyšování stále pracuji, jsou na pleti vidět výsledky. Půjčují si ho ode mě i moji pubertální synové, kteří ho používají na čištění pleti a i na nich je to velmi znát.

Foto: se svolením Aleny Šeredové (archiv Reclar)

Po jak dlouhé době jste začala vidět změny?

Na začátku spolupráce jsem peeler zkušebně používala deset dní v kuse. Moje pleť byla krásně prozářená. Nebyla vůbec podrážděná, z čehož by možná někdo mohl mít strach.

Zmínila jste ionizační sprej… Používáte od značky Reclar ještě nějaké další produkty? Na který nedáte dopustit? 

Za mě absolutním top produktem je maska Love Mode. Pokaždé, když ji použiju, tak dostanu kompliment na mou pleť. Dokonce i od lidí z oboru, jakými jsou můj kadeřník a make-up artistka, kteří umí být velmi kritičtí. Oba mi nezávisle na sobě pochválili pleť, jak krásně hydratovanou, prozářenou a mladistvou ji mám. Tahle maska se mnou jezdí všude.

Z čeho byste v péči o sebe za žádných okolností neslevila?

Určitě to odličování. To je základ všeho. Používám již dvacet let stejné produkty a nedám na ně dopustit.

Obdržela jste někdy kosmetický tip, který považujete za výjimečně cenný a který jste začlenila do své každodenní rutiny?

Nejsem si úplně jistá, zda se sem tento tip hodí… Když jsem aktivně pracovala v modelingu, a mívala jsem z únavy a vyčerpání kruhy pod očima, tak mi moje kamarádka make-up artistka poradila, ať si pod oči dávám krém na hemoroidy. A vážně to fungovalo. Ale nerada bych někoho inspirovala. Určitě jsou na kruhy pod očima vhodnější přípravky.

Cítit se dobře ve svém těle a přijmout své tělo se vším všudy jsou témata, která se neustále objevují a diskutují. Aleno, mě by zajímalo, jak to bylo u vás? Měla jste třeba v dospívání nebo na začátku své kariéry něco, co jste na sobě neměla ráda, a dokázala jste to přijmout až později? 

No, teď jste se trefila. Skoro každý den si říkám, že když jsem byla mladá, tak jsem si nevážila toho “super těla”, které jsem v té době měla. Pořád jsem na něm hledala chyby. Dneska nemám ani z poloviny takové tělo, jaké jsem měla dřív, ale jsem s ním spokojená a mám ho ráda. S věkem přichází i nadhled.

Co na sobě máte nejraději? 

Dlouhé nohy. Ty mi vždycky pomohly, i když zbytek těla nebyl úplně ve formě. Nadávám na ně jen při nákupu kalhot.

Myslíte si, že kdyby vaše pleť, vlasy či postava mohly promluvit, měly by vám co vytknout?

Určitě! Vlasy by mi vynadaly za to, že jsou pořád stažené v gumičce. Pleť by si postěžovala, že ne vždy dostává dostatek hydratace z pitného režimu. A díky bohu postava opravdu mluvit neumí.

Jak přistupujete k stárnutí? 

Je to takové vlnobití. Občas mam dobré období a jsem se stárnutím spokojená. Pak mi na sociálních sítích někdo napíše, že vypadám strašně a moje nálada jde hned dolů. Když jsem spokojená v životě, jsem i spokojenější se stárnutím. Obecně bych ale chtěla stárnout s grácií. Nechci vypadat o dvacet let mladší. Chci, aby si lidi řekli, že vypadám dobře na svůj věk.

Jste aktivní na sociálních sítích. Jak vnímáte tlak na "instagramovou krásu" a její vliv na sebevědomí a duševní zdraví, zejména u mladých žen? 

Myslím si, že je to opravdu problém. Znám spoustu lidí, kteří vypadají na Instagramu jinak, než ve skutečnosti. A nejedná se pouze o ženy. Je to smutné. Úplně nám uniká realita. Už nevíme, co je to přirozená krása. Vidím to u svých synů. V Itálii se používá výraz ”Sephora syndrom”. Přehnané používání make-upu a všech možných zkrášovadel. Spolužačky od mých synů denně věnují hodiny líčení, česání a podobně. A dělají to i během výuky. Už malým holkám se kupují anti-age produkty. Ve dvanácti letech mají holky udělané řasy, obočí a umělé nehty. Nevážíme si toho, co nám příroda nadělila, a možná to pochopíme až příliš pozdě.

Jakými způsoby se snažíte zůstat autentická a zároveň pozitivně ovlivňovat své sledující v tomto digitálním prostředí? 

Vrátím se na začátek našeho rozhovoru. Před tím, než zveřejním placenou spolupráci, si chci všechny produkty vyzkoušet. Nebudu propagovat něco, čemu sama nevěřím. Ráda i ukazuji tipy na produkty, které běžně používám, aniž by se jednalo o spolupráci. Z devadesáti devíti procent nepoužívám na Instagramu retuše ani žádné filtry. To si radši počkám na dobré světlo. Samotnou mě nebaví sledovat vyumělkované profily. A ani tomu nechci věnovat příliš času. Ten čas raději věnuji rodině.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram