Alpine Pro má novou kolekci pro Jaro a léto 2013

Alpine Pro má novou kolekci pro Jaro a léto 2013

Sportovní značka Alpine Pro představila svou novou kolekci pro sezónu jaro a léto 2013

Sportovní značka oblečení Alpine Pro představila svou novou kolekci pro sezónu jaro a léto 2013. Najdete v ní oblečení pro ty nejnáročnější venkovní aktivity, ale i na rekreační outdoorové sporty a na své si přijdou i zastánci fitness a sportovních aktivit provozovaných ve vnitřních prostorách. Nás ale přeci jen nejvíce zajímala designová stránka kolekce, a tak jsme vyzpovídali Kateřinu Sorkovou, která je product manažerkou společnosti Alpine Pro.

Kolekce Alpine Pro je v sezóně jaro a léto 2013 rozdělena do tří sekcí, Extreme, Outdoor a Performance. Jak již napovídá označení Extreme, oblečení z této řady je určeno pro outdoorové aktivity v těch nejnáročnějších podmínkách. Proto jsou preferovány materiály, které jsou vysoce voděodolné a zároveň prodyšné. Kolekce Outdoor pro rekreační venkovní aktivity a sport se pyšní zejména rychleschnoucím materiálem cool-dry a dalšími funkčními prvky, jež výhradně tvoří řadu Outdoor. Kolekce Performance je zaměřena na vnitřní sporty, vhodná je však i pro většinu těch venkovních.

Alpine Pro nejvíce vyvyšuje dva kusy z kolekce SS 2013. První je bunda Formenton se základem z materiálu softshell, který je hřejivý a zároveň vodoodpudivý a prodyšný. Vrstvení bundy pak zajišťuje funkčnost při náročných outdoorových aktivitách. Dalším AlpinePro doporučovaným kusem jsou boty s technologií Fusion Grip, jež jsou spíše praktickou než designovou záležitostí. Fusion Grip je aktivní podrážka s protiskluzovou úpravou v nášlapné části a zajistí tak naši bezpečnost a pohodlnost. Podrážka je také přizpůsobena sezóně a bota z kolekce jaro a léto 2013 je tak lehčí – vhodná na běh nebo na procházky. 

Konečně se dostáváme k designové části kolekce Alpine Pro, kde byla znatelná snaha přizpůsobit se aktuálním trendům. V Alpine Pro kolekci pro SS 2013 tak kromě přírodních a šedých odstínů najdeme množství barev. Zajímalo mě, jak outdoorová značka, jejíž klienti vyhledávají spíše funkčnost než design, nakládala s módní stránkou praktického oblečení a zeptala jsem se Kateřiny Sorkové, product manažerky působící v designové kanceláři, na pár otázek. 

Podle čeho probíhala selekce barev pro kolekci SS 2013? 
Kateřina Sorková: Jezdíme na veletrhy, nakupujeme knihy o trendech, které jsou udělané ke každé sezóně. Designérky pracují s internetem, vyhledávají další informace a díváme se i na další odhady trendů. 

V prezentaci jste zmínila, že růžová v dětské a dámské kolekci být musí, kdo na tom trvá? 
Kateřina Sorková: Není to o vedení, je to spíš o zákaznících. Zkoušeli jsme to i mezi zaměstnanci, což bylo zajímavé především u pánů. Ti by kupovali nevím jaké barvy, ale pokud mají doma holčičku, stejně vždycky nakonec přijdou a říkají, že koupí růžovou. Holky chtějí být růžové. Malé holčičky chtějí být za princezny a promítá se nám to i do dámské kolekce. 

Jak je to tedy u žen? 
Kateřina Sorková: Je to možná méně, ale musí to tam být. U těch holčiček je to samozřejmě více, ale růžová i v dámské kolekci prostě být musí. I u jiných sportovních značek, když se podíváte, tak uvidíte, že každou sezónu tam nějaká růžová je. Zkoušeli jsme to třeba na další sezónu obměnit a dát tam fialovou, ale stejně jsme tam ještě na požadavek obchodního oddělení museli dodat růžovou, protože prostě vědí, že ta růžová tam musí být. 

Takže když ženy chtějí sportovat, tak v tom prostě chtějí ženskost?

Kateřina Sorková: Přesně tak, chtějí tam ten ženský prvek. Vezmou si třeba modrou, ale ten ženský prvek tam musí být.

Co je váš osobní favorit mezi designy dámských triček pro kolekci SS 2013?
Kateřina Sorková: Já mám ráda třeba tohle (ukazuje na tričko s foto potiskem – pozn. red.) Letos jsme to zkusili a uvidíme – na příští sezónu bude ale fotoprintů víc, i pro pány. Nebo triko s nápisem Alpine, co má přecházení barev – je takové univerzální k džínsům, do hor i na procházku. Není to ta klasická outdoorovina a je tam ten ženský prvek. 

 

Zdroj obrázků: Alpine Pro

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram