Balmain pánská kolekce Jaro 2019 probouzí odkaz krále popu Michaela Jacksona

Balmain pánská kolekce Jaro 2019 probouzí odkaz krále popu Michaela Jacksona

Pánská kolekce Balmain pro jaro 2019, která byla prezentována letos v Paříži v budově francouzského Ministerstva zahraničí, se zasadila o módní zážitek spojující prvky francouzské a americké módy.

Michael Jackson, Olivier Rousteing a Serge Gainsbourg

V módním průmyslu sice návrhář tvoří prakticky vše od základů pouze ze své mysli a inspirace kolem sebe. Jen málokterý návrhář však dá do kolekce kousek sebe tak, aby okolí bylo silně emocionálně zasaženo jeho výtvorem. Olivierovi Rousteingovi se to však povedlo a tak v kolekci Balmain pro Jaro 2019 můžeme vidět spojení všech jeho vzorů a vášní z dětství, které jej při jeho nelehkém dospívání v adoptivní rodině držely nad vodou. I proto Olivier Rousteing nazval kolekci "Rozhovor mezi Serge Gainsbourgem a Michaelem Jacksonem".

Americké poselství

Návrhář odmalička vyrůstal s adoptivními rodiči ve Francii v Bordeaux. Bohužel se jako jediné dítě tmavé pleti v širokém okolí často setkával s šikanou od kolektivu. Není tedy divu, že si zamiloval písničky krále popu Michaela Jacksona, který zpíval nejen o lásce, ale také o nepříjemných tématech jako válka či rasismus v Americe. Sám návrhář na přehlídce přiznal, že jeho nejoblíbenější skladbou Michaela Jacksona je píseň They Don't Care About Us.

Francouzský patriotismus

Zároveň se návrhář velmi zajímal o americkou módu, její principy, francouzský smysl pro detail a doplňky, které jsou pro Belmain typické. Toto francouzské cítění bylo umocněno jeho dalším návrhářovým hvězdným vzorem - Serge Gainsbourgem, francouzským zpěvákem a hercem, ze kterého si návrhář podle svých slov vzal hlavně smysl pro francouzskou hrdost a patriotismus.

Pop a americký fotbal

Může se zdát nemyslitelné spojit v módě americký, francouzský styl na základě takto specifických osobností. Jacksonův odkaz je vidět nejen v obuvi (černé lakýrky do špičky a vysoké bílé ponožky), ale například i na několika bundách je přímo potisk titulky CD Bad. Vzpomínku na dobu Michaela Jacksona dotvářely i prvky americké módy - větší velikosti ve stylu mikin a svetrů amerického fotbalu a roztrhané denim džíny. Naprostá americká klasika. Maličkostí už bylo jen doladit klasickou americkou trikoloru - červená, modrá a bílá, což jsou koneckonců i barvy vlajky Francie.

Pařížská moderna

Pro francouzskou část kolekce přesunul Olivier Rousteig pozornost ke klasickým prvkům - flitrům a lesklému materiálu, který prostě Francie miluje. Dále jsou to vysoké tenisky s designem Balmain a zvýšený pas. Další nedílnou součástí kolekce byly také pláště s kapucí dlouhé až ke kolenům. Tento styl sahal až do Japonska ke stylu tamějších bojovníků.

Buď sám sebou

Nakonec připojujeme komentář Oliviera Rousteiga, kterým celou svou přehlídku uvedl: "Jeden muž, ne heterosexuál, ne homosexuál, ani mladý, ani starý, ani hubený, ani tlustý. To poselství je 'Buď sám sebou.' " Toto tvrzení ostatně přesně dokládá i klientela Balmain, kam patří osobnosti jako Cristiano Ronaldo, John Legend, Kanye West neboZayn Malik. Objevují se spekulace, že inspiraci pro obnovení francouzské moderny získal návrhář Olivier Rousteig na přátelské schůzce s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Vogue; Balmain; WWD

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram