Bára Nesvadbová navrhla plážové šaty

Bára Nesvadbová navrhla plážové šaty

Může spisovatelka uspět mezi elitou módních návrhářů? Šaty z rukou Báry Nesvadbové nám dávají jasnou odpověď.

Ani známému pořekadlu „Ševče drž se svého kopyta“ nemusíme vždy přikládat velkou váhu. Ostatně to dokazuje i úspěšná spisovatelka a šéfredaktorka známého módního časopisu - Bára Nesvadbová, která nedávno překvapila svou kreativitou i na poli módního návrhářství.

Jako i další návrháři české módní scény se Bára pustila do tvorby vlastních šatů v rámci projektu La Gallery Novesta, Nadačního fondu Bazaar Charity a Dvorak Sec Contemporary s názvem "Nejkrásnější šaty na pláž", které se vzápětí staly předmětem veřejné dražby.

Společného úkolu, navrhnout originální šaty na pláž, se zhostila více než na výbornou.

  

               Šaty představily finalistky letošní soutěže krásy Česká MISS
 

 

Nejenže se elegantní sněhově bílá róba s rafinovaně odkrytými zády mezi ostatními modely nadějných českých návrhářů – Markéty Kopecké, Daniely Karlové, Hany Vaňátkové, Lenky Štěpánkové nebo Štěpánky Pivcové náramně vyjímala, ale především zaujala natolik, že byla nakonec vydražena za druhou nejvyšší cenu. Prvenství uhájil Designér roku Czech Grand Design 2009 Jakub Polanka, jenž se do projektu také zapojil.


                     Kouzlo a krásu šatů doladily šperky Roberto Coin
 

 

A konečně se tedy dostáváme k celkové vydražené sumě, která stejně tak jako i v ostatních aktivitách Bazaar Charity, jenž se v letošním roce uskuteční 11. 11. 2015, zamíří podpořit dobrou věc. Úctyhodná suma 170 tisíc korun, kterou se organizátorům podařilo utržit, bude použita na léčbu nemocné Elenky Szymanské z Děčína, která po prodělaném epileptickém záchvatu trpí vážnou psychomotorickou retardací, a její rodina není schopná nákladné rehabilitace financovat.

 

Zdroj: archiv Bauermedia

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram